Corsa c 1.3 Fren Pedalı Titremesi Direksiyon Dönderirken Bazen Gelen Ses

brdn

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
bir süredir 2 sorunla karşı karşıyayım,
1. Aracın ön Disk ve balatalarını opel serviste değiştim, Arka tekerleklerde ki kampanalarda da temizlik yaptılar sorunsuz olduğunu söylediler.
Aracı aldıktan sonra hızlanıp frene basarken pedalda titremeyi fark ettim, Garantiden ön diskleri değiştirdiler (ölçtüler hatalı olduklarını söylediler)
Şimdi yeni disklerde de titreme var. Hız 130u geçtikten sonra titreme kendini belli etmeye başlıyor, özellikle yüksek hızda iken ilk frene basınca daha çok titriyor, sonraki frenlemelerde daha da az hissediliyor.
Ne Önerirsiniz bu konu hakkında?

2. Disk değişiminden sonra farkına vardım önce hiç farkında varmamıştım, direksiyonu çevirirken sağ veya sol farketmiyor bazen sanki ufak bir boşluk varmış gibi tık tık yapıyor, hızlı giderken yapıyormu farkedemiyorum ama ileri geri manevra yaparken belli ediyor kendini.
Sebebi ne olabilir?

Yardımlarınız için teşekkürler.

farukrusven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim benim başıma gelen şey ise Allah yardımcın olsun, 1 ay önce forumda da paylaştım, aynı sorun benim başıma geldi, ayna mahruti dişlisi kırılmıştı, şanzımanı indirip toplamak daha masraflı olacağından, çıkma şanzıman alıp değiştirdik, inşallah seninki öyle bir sorun değildir ama bir an önce şanzıman kartelini söktürüp dişliye baktır yoksa Allah korusun dediklerine göre giderken ön tekerlerin kitleme olasılığı varmış.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
bir süredir 2 sorunla karşı karşıyayım,
1. Aracın ön Disk ve balatalarını opel serviste değiştim, Arka tekerleklerde ki kampanalarda da temizlik yaptılar sorunsuz olduğunu söylediler.
Aracı aldıktan sonra hızlanıp frene basarken pedalda titremeyi fark ettim, Garantiden ön diskleri değiştirdiler (ölçtüler hatalı olduklarını söylediler)
Şimdi yeni disklerde de titreme var. Hız 130u geçtikten sonra titreme kendini belli etmeye başlıyor, özellikle yüksek hızda iken ilk frene basınca daha çok titriyor, sonraki frenlemelerde daha da az hissediliyor.
Ne Önerirsiniz bu konu hakkında?

2. Disk değişiminden sonra farkına vardım önce hiç farkında varmamıştım, direksiyonu çevirirken sağ veya sol farketmiyor bazen sanki ufak bir boşluk varmış gibi tık tık yapıyor, hızlı giderken yapıyormu farkedemiyorum ama ileri geri manevra yaparken belli ediyor kendini.
Sebebi ne olabilir?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Geçmiş olsun.
Peki 130u geçtikten sonra frene basmadan sadece ayağınızı çekip motor freniyle yavaşlamaya geçince titreme oluşuyor mu, yoksa sadece frene basınca mı titriyor ?

Direksiyonun boşluk olma sebebi rot milleridir. Alt takımı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

brdn

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.
Peki 130u geçtikten sonra frene basmadan sadece ayağınızı çekip motor freniyle yavaşlamaya geçince titreme oluşuyor mu, yoksa sadece frene basınca mı titriyor ?

Direksiyonun boşluk olma sebebi rot milleridir. Alt takımı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

130u geçtikten sonra frene basmadan yavaşlamayı denemedim hiç :) servis den garantili değiştirmiştim, bu gün tekrardan servise bıraktım, kontrol edip bilgi verecekler. ilk değişimde daha çok titreme vardı 70-80 lerde bile çok hissediliyordu pedalda, götürdüm servise diskleri ölçtüler diskler hatalı dediler yenisini taktılar test ettiler sorun görünmüyor dediler, ama yaşlı bir usta sordu özellikle arka tekerleklerde bir işlem yapıldımı diye (ki onlarıda temizleyip vermişlerdi ilk gidişimde). değişimden sonra 90-100 e kadar çok az hissediliyordu ama otoban da 130u geçtikten sonra aşırı hissettirince bende randevu alıp aracı bıraktım, yedek araba verdiler kullanmam için bir günlüğüne (böylece mokka yı da test etmiş oluyoruz)
yarın bakalım yapacakları testlerden ne çıkacak.

Direksiyonda boşluk yok aslında ama ileri geri manevrada kendini belli ediyor dönderirken sanki ufak bir tık diyor. frendeki sorun çözülürse, direksiyonla ilgili tanıdık birine gideyim diyorum. umarım kötü bir şey değildir

Son düzenleme:

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
130u geçtikten sonra frene basmadan yavaşlamayı denemedim hiç :) servis den garantili değiştirmiştim, bu gün tekrardan servise bıraktım, kontrol edip bilgi verecekler. ilk değişimde daha çok titreme vardı 70-80 lerde bile çok hissediliyordu pedalda, götürdüm servise diskleri ölçtüler diskler hatalı dediler yenisini taktılar test ettiler sorun görünmüyor dediler, ama yaşlı bir usta sorfu özellikle arka tekerleklerde bir işlem yapıldımı diye (ki onlarıda temizleyip vermişlerdi ilk gidişimde). değişimden sonra 90-100 e kadar çok az hissediliyordu ama otoban da 130u geçtikten sonra aşırı hissettirince bende randevu alıp aracı bıraktım, yedek araba verdiler kullanmam için bir günlüğüne (böylece mokka yı da test etmiş oluyoruz)
yarın bakalım yapacakları testlerden ne çıkacak.

Direksiyonda boşluk yok aslında ama ileri geri manevrada kendini belli ediyor dönderirken sanki ufak bir tık diyor. frendeki sorun çözülürse, direksiyonla ilgili tanıdık birine gideyim diyorum. umarım kötü bir şey değildir
Geçmiş olsun umarım sorununuz en kısa sürede çözülür. Ne yazık ki servisler bakım esnasında çoğu zaman ufak detayları atlıyor ve bizleri uğraştırıyorlar. Sonuçta kendi arabaları değil ya :)

Durgun halde, park manevraları yaparken benim 2010 model astramda da ufak tık sesi geliyor bunu kastediyorsanız sistemin doğal tepkisi :)

brdn

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun umarım sorununuz en kısa sürede çözülür. Ne yazık ki servisler bakım esnasında çoğu zaman ufak detayları atlıyor ve bizleri uğraştırıyorlar. Sonuçta kendi arabaları değil ya :)

Durgun halde, park manevraları yaparken benim 2010 model astramda da ufak tık sesi geliyor bunu kastediyorsanız sistemin doğal tepkisi :)

Direksiyonu park manevralarında veya kalkış zamanlarında sağa veya sola çevirirken ufak tık sesi duyuyorum, onun haricinde pek farkına varmadım. Yol ayrımı olan dönüşlerde dur kalk yapıp dönerkende duyduğum oluyor.

Bakalım bu gün ne çıkacak, sonucu yine eklerim başlığa

brdn

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedalda ki titreme arka kampanadan yapıyormuş, temizlik yaparken her ne yaptı ise eleman kampanayı bozmuş, şansımıza kötü birşey olmadı bu süre içerisinde.
öğleden sonra arayıp aracın hazır olduğunu söylediler, gidip aldım şu an sorun yok, kampanayı değiştirmişler.

Kaldı geriye direksiyondan manevrada duyduğum ufak tık sesi :)

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedalda ki titreme arka kampanadan yapıyormuş, temizlik yaparken her ne yaptı ise eleman kampanayı bozmuş, şansımıza kötü birşey olmadı bu süre içerisinde.
öğleden sonra arayıp aracın hazır olduğunu söylediler, gidip aldım şu an sorun yok, kampanayı değiştirmişler.

Kaldı geriye direksiyondan manevrada duyduğum ufak tık sesi :)

Geçmiş olsun :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
z-rot veya rotbaşları yapabilir