Corsa C Comfort Olmayan Sis Farını Etkinleştirme işlemi (montajlı)

semihköymen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim DLAA marka sis farı idi. çokta memnundum tam xenon kit girecektim

araca ki bir baktım araç satılmış... ;)

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben herşeyi yaptırdım ancak hatta o ön sis far düğmeliyide aldım araç 2001 corsa c comfort diye geçiyor ama usta hiç bir bağlantı olmadığını söyledi ve şu anda arkayla aynı anda yanıyor bunu nasıl değiştiririz?

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen ustayı değiştir, comfortlarda sis farı tesisatı hazır, ısı sensörünün soketinde 4 kablo vardır ikisi sislerin + ve - si

sadece röle ve sigorta vede tuşu ayarlıcan

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
adamın söylediği röle yeri dahi olmadığı bi röle fotoğrafında tam yerini gösterebilirmisiniz?

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
36909496.jpg

bak yeşil olan sigorta ön sislerin sigortası

6 tane minik röle var, rengi bir ton açık olan, ön sis rölesi

tamponu sökünce, tampona soketle bağlı olan dış ısı sensörü vardır, bunun soketine 4 kablo gelir, 2 si ısı sensörüne ait, diğer ikiside sislerin + ve - si

hatta siyah olan +, kahverengi olan şase dir

ustana bunları anlat

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
haldun abi ustayı değiştirdim direk düğmeli yapcaz sanırım far anahtarınıda satacağım

hatta vaktin olurda inceleyebilirsen
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87235

tam olarak anlattım satmadan halledebilirsem güzel olur. ters röle falan dedi yenisi

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin far anahtarının içine kadar geliyor tesisat, normalde ön sis düğmesi olan yere minik bir delik açıp, minik bir anahtar koyman vede içeri lehimlemen yeterli aslında, forumda yapan arkadaş var, bende yaptım, diğer arkadaşın fotolarıda var aslında

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
işte Haldun abim bende hazır anahtar varken normal olarak yapsammı diye düşündüm ama ters röleyle birlikte biraz mantıksız baya bi pahalı tutuyor sanırım en garanti iş düğme

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Corsa D için 80-120 lira arası satılan G-Plast marka sis farlarından almayın derim. Buhar yapıyor, kar da arka kısmı komple pas yapmış. En önemlisi ayar yapılamıyor ve malzeme olarak gerçekten çok kötü. Derken söktüm attım, 2 adet çıkma Depo marka sis farı aldım. Geriye montajını yapıp ayarlarını yapmak kaldı.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gökhan abiden (gokibey) onun yaklaşık 2 sene kullandığı g plast marka çakma hella farları aldım şuan ben kullanıyorum gayet kullanışlı an itibariyle olumsuz bi yorumum yok bakalım kış geçsin üstünden görücez şu anlık ne buhar ne buğu ne pas ne bişey maşallah taş gibi. yolumu ap aydınlık yapmaktan başka bi suçu yok garibimin :D