Corsa C'ye mazot yerine benzin konulmasi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir yakınım dizel Fiesta aracının yakıtı çeyrek depoya düşünce yakıt almış, yakıta ödediği fiyat her zamankinden fazla olunca galiba mazota okkalı bir zam geldi deyip 20 km de ilerideki evine sorunsuzca gitmiş. Yemeğe gitmek için arabaya bindiklerinde araç çalışmamış, yol yardımını çağırmışlar, aracı orada çalıştırıp teslim etmişler (adi yakıt almış olabilirsin demişler), yemek sonrası gene aynı durum, tekrar aynı işlemler. Sabah Manisa'dan Denizli'ye yola çıkacaklar yaşananlar gene aynı ama bu sefer uyanıklık yapıp araca nasıl müdahale ettiklerini izlemiş (mazotun havasını alıyorlarmış o kadar). Denizli'ye giderken yolda mola vermişler, mola sonu araç gene çalışmamış, hemen havayı alıp yola devam etmişler. Ertesi sabah gene aynı şey olunca aracı doğru servise çekiyorlar, depodan mazot yerine benzin çıkıyor. Depo, filitreler, pompa temizleniyor o zamanın bedeli ile 200 TL masraf. Masrafı akaryakıt aldığı yer karşılamış, bizimki dökülen akaryakıtıda istemiş, ama patron akaryakıt veririm ama ücretini pompacının maaşından keserim deyince vazgeçmiş.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
savaş abi 2007 senesinde 1.3cdti corsam varken bende istanbul merterdeki bp den ışık yanarken 50TL mazot almıştım. 25km filan gittim. 2ci köprü yolunda gişelerin trifiğinde dur kalk yaparken beyaz duman atıp tekledi , sonrasındada stop etti. birkaç kere marşa bastım almadı. çekici ile servise gönderdim. depodan benzin çıktı. pompa fişi allahtan elimdeydi. baktım 95 oktan benzin koymuşlar. aynen dediğin gibi pompa temizlendi depo temizlendi. injektörlere bakıldı. masrafını fiş ile beraber bp ye götürdüm. saatine filan baktılar. kamera kayıtlarını inceledik. gelip yakıt aldığım net bir şekilde gözüküyordu. 1 gün müsade istediler. sigorta ile görüşmek için. ertesi gün beni cepten aradılar. hesap numarası istediler. tık diye ödemeyi yaptılar. ozamanın parası 350TL filan bir masraf vardı. ama servis bp den alırsın parasını diye şişirmişlerdi :)

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bir hata nasıl yapılır anlayamıyorum ya. pompacıları da özenle seçmek lazım işe alırken. affedilmeyecek bir hata bence.

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rusyada dizel intercoollu araclara 50 veya 60 litrelik yakıt tankı olan araclara 5 lt benzin mutlaka koyuyorlar motor için deyil mazotun donmaması için ;)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
kötü olmuş be kardeşim.hacı adama zemzem diye rakı içirmek gibi birşey.geçmiş olsun umarım tövbe ile halledersin işi

Son düzenleme:

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir yakınım dizel Fiesta aracının yakıtı çeyrek depoya düşünce yakıt almış, yakıta ödediği fiyat her zamankinden fazla olunca galiba mazota okkalı bir zam geldi deyip 20 km de ilerideki evine sorunsuzca gitmiş. Yemeğe gitmek için arabaya bindiklerinde araç çalışmamış, yol yardımını çağırmışlar, aracı orada çalıştırıp teslim etmişler (adi yakıt almış olabilirsin demişler), yemek sonrası gene aynı durum, tekrar aynı işlemler. Sabah Manisa'dan Denizli'ye yola çıkacaklar yaşananlar gene aynı ama bu sefer uyanıklık yapıp araca nasıl müdahale ettiklerini izlemiş (mazotun havasını alıyorlarmış o kadar). Denizli'ye giderken yolda mola vermişler, mola sonu araç gene çalışmamış, hemen havayı alıp yola devam etmişler. Ertesi sabah gene aynı şey olunca aracı doğru servise çekiyorlar, depodan mazot yerine benzin çıkıyor. Depo, filitreler, pompa temizleniyor o zamanın bedeli ile 200 TL masraf. Masrafı akaryakıt aldığı yer karşılamış, bizimki dökülen akaryakıtıda istemiş, ama patron akaryakıt veririm ama ücretini pompacının maaşından keserim deyince vazgeçmiş.

yok abi benim olayim o kadar uzun uzadiya bisey değil. yalniz bu olaydan sonra yakıtı aldığımız benzin istasyonuna dönünce yetkili bi arkadas hemen expertiz yönlendirdi. arabayı kurtarıcıyla sanayiye çekmiştik zaten. expertiz geldi incelemesini yaptı, enjektörleride alıp teste götürdü. Test sonucu negatif, yani o 5 lt benzin enjektörleri patates etmiş. su an görünen toplam masraf 4600 Tl, ki daha piston eritme muhabbetine bakilmadi bile. O mesajı gördüm gözüm korktu şimdi :S

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dizeller masraflı oluyor deyince bazen bizlere kızıyorsunuz ama dizellerin yedek parçaları özelliklerinden dolayı gerçekten pahalıdır.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rusyada dizel intercoollu araclara 50 veya 60 litrelik yakıt tankı olan araclara 5 lt benzin mutlaka koyuyorlar motor için deyil mazotun donmaması için ;)

dediğin doğrudur hocam,
Geçen kış Afyon -32c yi görmüştü gece, sabah mazot donduğu için araç çalışmamıştı... Servisi çağırdım gelip çalıştırmışlardı mazot pelte gibi olmuştu bal gibi yoğunlaşmıştı :D Servise gittik mazot filtresi değişti, birde usta hocam fulle depoyu, 5 TL likte benzin al dedi, önce çok şaşırdım sonra hep gittiğim bir istasyona gidip durumu anlattım, adam bugün sen gibi gelen onlarca dizel araba oldu hepsi benzin aldı 5 TL lik dedi :)

Arkadaşın durumu da büyük ihtimalle depoyu kaliteli bir mazot ile fullerse pek sıkıntı yaratmaz gibi geliyor bana...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur tam depoya 5 litre benzin,lakin arkadaş bitmiş depoya 5 litre benzin koymuş...