Corsa D 1.4 Motor Yağ Kapağındaki Sıvı

esratilla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Aracımı hafta sonu bakıma götürdüm.Motor yağ kapağını açtığımızda hafif kremsi sıvı gördüm ve moralim bozuldu.Aklıma ilk gelen üst kapak contasının yandığıydı.Aracım su eksiltmiyor,yağ çubuğunda da herhangi bir kremsi madde görmedim.Radyatör yedek su deposunun içi gayet temiz.Antifirizimi kışa girmeden yenilemiştim.Yalnız yaptığım hata son yağ değişiminden yaklaşık 9000 km sonra 200 gr kadar eksilmiş olan yağa castrol 10/40 yağ eklemem oldu.Sürekli Mobil 5/30 kullanılıyordu.Sonuç olarak yağını yeniledik.Bu arada bujileride değiştirdik onlarda temiz çıktı.
İki gündür yağ kapağını,suyunu ve yağ çubuğunu kontrol ediyorum.Sadece yağ kapağında çok az miktarda ya da bazen hiç olmadığını görüyorum.Bu durum normal mi yoksa teknik destek gerektirir mi?Usta bir hafta boyunca kontrol etmemi söyledi.Devir saati yok ama hararet yaptırmadan sürerim.Aracım 85000 km'de.
Konu ile ilgili bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
Herkese kazasız belasız sürüşler ve iyi günler diliyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kapağında oluyor kışın. benim araçtada olmuştu 206'da.
çubukta ve soğutma kabında sıkıntı yoksa birşey olmaz dedi otoriteler :D

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun herhangi bor vs katki maddesi koymusmuydunz o yapabilir

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havadaki nemden kaynaklıda olmuş olabilir. bir süre daha gözlemleyin. su eksiltme yoksa mevismin kış olmasından kaynaklanmış olabilir...

esratilla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler.Herhangi bir katkı maddesi hiç kullanmadım.Bakalım bir hafta kadar kontrol edicem umarım sorun çıkmaz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa mesafe kullanımında ufak motorlarda normal,önemli olan yağı değişmek ve en önemlisi üst kapakdan kelebeğe giden hortumları da temzilemek bunlar muhtemelen tıkalıdır (havalandırma)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genleşme kabını da takip edin. Orda da kahverengi kremsi renk oluyor mu? Yağ soğutucusu geliyor aklıma. Contaları kaçırıyor olabilir. Ama basınçlı olan yağ olduğundan genelde soğutma suyundan önce belli eder.

esratilla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genleşme kabında bahsettiğim durum gözükmüyor.Ve eksilmede olmuyor.Birde motoru stoplattıktan 15-20 dakika sonra baktığımda gözüküyor ama çok az miktarda.Mesela dün akşam park ettiğimde yoktu.Sabah yine kontrol ettiğimde görmedim.Ama işe gelip 20 dakika sonra baktığımda çok az miktarda gördüm.

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kis aylarinda yakin mesafede kullaniyorsaniz yada haftada bir kullaniyorsaniz yapar normaldir. Ama kontrole devam edin.

esratilla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce öğle paydosumda yine baktım bu seferde hiçbişey yok.Paranoyak oldum iyice.Belkide şuan başlangıç aşamasındadır.Umarım ilerdede sorun olmaz.Elimden geldiğince gözlemlediklerimi ve sonucu burada yazıcam.