Corsa D arka park sensörü

rekli2259

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımıza arka park sensörü takmak istiyoruz elimizde park sensörü nasıl takacağımızı bulamadık forumda yeterli bilgileri araştırdım ancak tampondan bagaja sensör kablolarını nasıl geçireceğimizi bulamadık bagaj içinde sökmemiz gereken yer var mı stepne yi sökmemiz gerekir mi yardımlarınızı bekliyorrum sensör elimde sabırsızlıkla bekliyorum teşekkürler

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamponu söktüğünüzde aracın sol tarafında siyah küçük plastik kapak göreceksiniz. bagaj kapısını açınca soldaki kapağıda çıkarın oradan elinizle kabloları iç kısma alabilirsiniz. stepneyi çıkarmanıza gerek yok

rekli2259

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D arka sesli park sensörü

Tamponu sökmeden yapma durumum olmaz mı bagaj içinde soldaki stop lambalarının arkasını gören kapağı döksem bu kapağı çıkarıp sensör kablolarını içeri alma şansım olmaz mı Tamponu sökmek bana göre profesyonel iş gibi geliyor riske girmek istemiyorum park sensörü için tampon sökmek ağır kalcak benim arabalar üzerinde ki becerime göre demek istiyorum

rekli2259

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D arka park sensörü (eski tip)

Tamponu sökmek istemememin sebebi park sensörleri eski tip büyük lenslerden olduğundan tampon sökümünü düşünmemiştim yeni orjinal lens sensörlerde tampon sökümü gerekiyormuş zorunlu olarak ama eski tip olduğu için tamponu deldikten sonra sensör kablorını bagaja nerden geçireceğimi öğrenmek niyetindeyim dediğniz sol stop lambalarının arkasında kapak çıkıyor oradafarklı kapak aramayı deneyecem ben bagaj kapağı kilit menteşesini de örten yaklaşık 1 m uzunluğunda ki plastik kaplamayı sökmeyi denemiştim tırnakların bazılarını çıkartmıştım hepsini çıkaramadım içinde elyaf sünger tarzı koruyucuyu görünce fazla zorlayıp sonra yerine takmakta sıkıntı yaşarım diye düşündüğümden daha fazla zorlayıp çıkartmadım ama dediğiniz soldaki kapağı bakıcam inşaallah ordan kabloları geçirebilirim farklı yer varsa orayı da deneyebilirim tampon sökümüne gerek kalmadan verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o plastik kaplamayı sökseniz sorun olmaz tekrar oturtabilirsiniz. O kapağı sökerek Tamponu sökmeden plakanın biraz solunda kalan (plaka aydınlatma kablosunun hemen solunda kalan) küçük kapaktan belki el belki tel ile falan bu sayede geçirebilirsiniz. Sanırım birde bu kapağın biraz daha solunda bir tane daha var. Birde Lambanın arkasında da kapak var ama oradan nasıl olur veya uygun olurmu bakmak gerek.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamponu sökmeyin çünkü tekrar takarken düzgün oturtamazsınız,önce tampona kağıt maske bandını yapıştırıp delinecek yerleri tesbit edin ve arkasını kontrol edin saca veya engel teşkil edebilecek bir yerlere gelmesin daha sonra delikleri deldikten sonra sensörlerin kablolarını geçirin, bagajın taban döşemesini kaldırıp stepneyi çıkardığınızda tampona doğru lastik tapaları görürsünüz,tapayı kabloların geçeceği kadar kesip kabloları geçirin,stop lambasından geri vites kablosunu ve şase kablosunu bulup bağlantıyı yaptınızmı tamamdır.Kolay gelsin.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
tampon arkasından bagaj içine küçük bir delik açabilirsiniz. eğer delmeyim derseniz kablo uzunluğu zaman içinde sensör arızasına neden olabilir.