Corsa D Aşkı

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen neredeydin Çığır Abi?Eskişehir falan mı?Vallaha olurdu ama kimseye söylemedim..Ailem bile bilmiyordu :D günübirlik gittim akşam da eve döndüm..Oradaki abiler sağolsun buyur ettiler ama bursa ya dönmem gerekiyordu..Olur abi; tlfndan mesaj attım zaten, yakın zamanda buluşma ayarlayalım diye ;) performans olarak bilemem ama benim derdim zaten donanım..77 ile ceza yemiş biri olarak 120 hp den sonrası pek lazım olmuyor bana :D ssana da önereceğim ama artık tadını kaybetmemiş vectra c kalmadı olanlar da zaten satılık değil.. Bence senin aracın maşallahı var.. düşük vergili ama yüksek kondisyonlu motoru, ekstraları ile her zaman değerli ve senin de az kahrını çekmemiştir o :)
Bursa'daydım ya nerde olayım Serdarcım :) Uni zamanı Eskişehir deydim bir ara gitmek lazım :)
evet artık temiz vectra c kalmadı olanlarıda satmıyorlar artık :( benmi bizim kızın (aracın) kahrını o mu benimkini çekiyor pek bilmiyorum sürekli 97 içeriz depomuz hep fulldur, bakımları zamanından önce yapılır her hafta yıkanır cila çekilir, motoru silinir temizlenir ooo daha neler neler :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bursa'daydım ya nerde olayım Serdarcım :) Uni zamanı Eskişehir deydim bir ara gitmek lazım :)
evet artık temiz vectra c kalmadı olanlarıda satmıyorlar artık :( benmi bizim kızın (aracın) kahrını o mu benimkini çekiyor pek bilmiyorum sürekli 97 içeriz depomuz hep fulldur, bakımları zamanından önce yapılır her hafta yıkanır cila çekilir, motoru silinir temizlenir ooo daha neler neler :)

Abi corsalar biraz nazlıdır derlerdi de inanmazdım :)

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bence sen motoru fazla açmışsın az biraz 3000 devrin altını görse iner o da işte :D düşük ihtmal ama filtre ve bujilerle ilgili sorunu da olabilir
bujiler olabilir bakımda baktırmak lazım ona filitrede yok birsey hatta su performans filitreyi takınca azaldı bile tüketim :) 3000 altı genelde kullanıyorum ama bir turlu anlamadım bu işi :)

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava Filitresi Ve Egzoz Sesleri

Merhaba;
İlker bey,

Hava Filitresi ve Egzoz'un seslerini sormuştun,
Telefonumun kaydedebildiği kadarı ile videolarını çektim ama gerçekte daha fazla ses geliyor daha kaliteli bir cihaz lazım sanırım tam sesi alabilmek için :)

Sırasıyla Hava Filitresi;
http://www.youtube.com/watch?v=Spico4tVX8k&feature=youtu.be

Kumandalı Egzoz Sesi;

http://www.youtube.com/watch?v=7I7oTigCfXc

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresi sesi bendeki ile aynı sayılır tek farkı sende çok düşük devirlerde bile duyulabiliyor bendeki filtre 3.500 rpm den sonra sendeki gibi ses çıkarıyor neden dersen sendeki simota bendeki 40 liralık açık hava filtresi :D bırakta o kadar fark olsun yani ancak en kısa zamanda bende simota yada K&N ye terfi etmeyi düşünüyorum paraya kıyıp

Egzoz işine keşke hiç girmeseydin kumandalıda orta kat iptal olduğu için yakıtı inanılmaz etkiliyor + aracın manifolt ve egzoz sistemindeki garantiler devre dışı kalıyor + sürekli polis aracı bağlarmı korkusu ki daha kuzenim 1 hafta önce egzozdan durduruldu aracı bağlanıp yedi emin otoparkına çekici ile götürüldü bir dünyada ceza ödedi + çekiciden indirilirken arka tamponunu sürtmüşler

Filtre en güzeli o yüzden ceza derdi yok , sesten sıkıldınmı sök orjinalini tak kafan rahat yani :D garantinde bozulmuyor

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresi sesi bendeki ile aynı sayılır tek farkı sende çok düşük devirlerde bile duyulabiliyor bendeki filtre 3.500 rpm den sonra sendeki gibi ses çıkarıyor neden dersen sendeki simota bendeki 40 liralık açık hava filtresi :D bırakta o kadar fark olsun yani ancak en kısa zamanda bende simota yada K&N ye terfi etmeyi düşünüyorum paraya kıyıp

Egzoz işine keşke hiç girmeseydin kumandalıda orta kat iptal olduğu için yakıtı inanılmaz etkiliyor + aracın manifolt ve egzoz sistemindeki garantiler devre dışı kalıyor + sürekli polis aracı bağlarmı korkusu ki daha kuzenim 1 hafta önce egzozdan durduruldu aracı bağlanıp yedi emin otoparkına çekici ile götürüldü bir dünyada ceza ödedi

Filtre en güzeli o yüzden ceza derdi yok , sesten sıkıldınmı sök orjinalini tak kafan rahat yani :D garantinde bozulmuyor

Selam Dostum evet Simota kesinlikle tavsiye ederim bende sana :) Yakıtı inanılmaz derecede düşürdü desem inanırmısın :) 3500 devir de ne vardır bilmiyorum ama en yogğun ses verdiği devir diyebilrim kesinlikle bendede.

Egzoz düz boru geliyor Kat önde orjinalden ortada egzoz yeri var ama orta egzoz yok araçın orjinalinde bende orda ki alana kumandalı bir egzoz ekledim, istediğim zaman açıyorum sesini dinliyorum istediğimde kapatıp sadece hava filitresini dinliyorum :) Ama söylediğin gibi hava filitresi yeterli aslında ;) Bu arada hakkaten ortada ki egzozu açınca çekişten düşüyor araç dur bir bakıyım otto racing son susturucu vardı bir ara onuda o yüzden çıkartmıştım onuda ekleyim bari :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Dostum evet Simota kesinlikle tavsiye ederim bende sana :) Yakıtı inanılmaz derecede düşürdü desem inanırmısın :) 3500 devir de ne vardır bilmiyorum ama en yogğun ses verdiği devir diyebilrim kesinlikle bendede.

Egzoz düz boru geliyor Kat önde orjinalden ortada egzoz yeri var ama orta egzoz yok araçın orjinalinde bende orda ki alana kumandalı bir egzoz ekledim, istediğim zaman açıyorum sesini dinliyorum istediğimde kapatıp sadece hava filitresini dinliyorum :) Ama söylediğin gibi hava filitresi yeterli aslında ;) Bu arada hakkaten ortada ki egzozu açınca çekişten düşüyor araç dur bir bakıyım otto racing son susturucu vardı bir ara onuda o yüzden çıkartmıştım onuda ekleyim bari :)

Bizim arabalar filtre takılınca abartmıyorum ancak gerçekten 1000 lik bir kawasaki gibi ses çıkartıyor üst devirlerde hele sen 3.000 devirde giderken tam debriyaj yapıp ara gaz ver ne demek istediğimi çok iyi anlarsın :D sanarsın ki altında 1000 lik bir yarış motoru var

Millet isyan ediyor volkswagen forumunda biz o kadar filtre takıyoruz ses alamıyoruz elin corsalısı inek gibi bağırıyor diye :D :rakir:

Ancak benden sana bir tavsiye uzun yola gittiğin zamanlar orjinal filtreni tak gerçekten baş ağrıtıyor bir süre sonra özellikle arabanda ailen var ise sürekli "hay senin filtrene , senin araban böyle sesli çalışmıyordu , arabanda arızamı var ?" bu tür laflar duymaya başlıyorsun o yüzden şehir içinde kullanmak en mantıklısı :D

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim arabalar filtre takılınca abartmıyorum ancak gerçekten 1000 lik bir kawasaki gibi ses çıkartıyor üst devirlerde hele sen 3.000 devirde giderken tam debriyaj yapıp ara gaz ver ne demek istediğimi çok iyi anlarsın :D sanarsın ki altında 1000 lik bir yarış motoru var

Millet isyan ediyor volkswagen forumunda biz o kadar filtre takıyoruz ses alamıyoruz elin corsalısı inek gibi bağırıyor diye :D :rakir:

Ancak benden sana bir tavsiye uzun yola gittiğin zamanlar orjinal filtreni tak gerçekten baş ağrıtıyor bir süre sonra özellikle arabanda ailen var ise sürekli "hay senin filtrene , senin araban böyle sesli çalışmıyordu , arabanda arızamı var ?" bu tür laflar duymaya başlıyorsun o yüzden şehir içinde kullanmak en mantıklısı :D

6500 devire dayadığında hemen kesmeden sistem gazı feci tatlı bir sesi var aynen söylediğin gibi sanki 1000'lik Kawasaki gibi :) Çok tatlı sesi var, hele birde vites küçültüp gaza yüklendiğinde sanki turbo besleme varmış gibi ses çıkarması da cabası :D

Bugün geldim uzun yoldan genelde Simota 2000 devir den 3000'e kadar sabit devam edersen 3-5 saniyede kesiyor sesini o yüzden fazla zorlamıyor beni birde içerde muzik olunca hiç duymuyorsun sesini :) Simota'ya geç bence dostum en kısa zamanda için de rahat olsun, kafanda. 8500 km yaptım bu filitreyle geçen temizletmeye götürelim dedim adam daha kirlenmemiş abi bu dedi sen devam et kirlenince gelirsin dedi enteresan bir şekildede temiz kaldı okadar tozlu yola rahmen :/

Evet Buda Otto Racing Orjinal Ses bunu kafam hiç kaldırmıyordu;
http://www.youtube.com/watch?v=4YpT5tHoheI&feature=youtu.be