CORSA D Debriyaja basınca devir düşmesi

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

2009 model 1.2 Twinport motor aracımı yaklaşık 40 bin km'dir LPG'de kullanıyorum.

Son 4-5 aydır ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. Araç motor ısındıktan sonra debriyaja bastığımda rölanti 500-600 devire kadar düşüyor, sonra motor geri toparlıyor.

Hatta devir bazen 500 civarına düşüyor, motor stop edecekmiş gibi oluyor geri düzeliyor. Bi gün stop edip öndeki araca vurmaktan korkuyorum.

Benzindeyken ve LPG'deyken yapıyor, ancak benzinde daha az hissediliyor.

Aracın sabah ilk çalışmasında problem yok, motor soğukken gidişinde, çekişinde, rölantisinde bir problem yok.

Ne zamanki ısınıyor, ondan sonra özellikle 1000-2000 devir arasında sıkışık trafikte giderken debriyaja bastığımda rölanti çok düşüp geri toparlıyor.

Aracı ustaya götürdüm şunlar yapıldı;

- LPG’de bi noktadaki yanlış bağlantı düzeltildi, filtre değişimleri zaten düzenli yapılıyor.
- Motorun buharı tahliye eden hortumları dolmuştu, onlar temizlenip geri yerine takıldı.
- Boğaz kelebeği temizlendi.
- TECH2’de herhangi bir arıza kodu yok.

Ancak sorun devam ediyor.

Nedeni ne olabilir, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

aobayrammm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj ayarı gerekebilir. Kavrama ayirmiyodur. Hidrolikse yağı azalmis da olabilir

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj ayarı gerekebilir. Kavrama ayirmiyodur. Hidrolikse yağı azalmis da olabilir

Açıkcası ben de biraz ondan şüpheleniyorum. Kalkışlarda sarsıntı yapıyor araç kavrama ayırmıyor olabilir. Araçta LPG subap yağlama sistemi de var, onu iptal edip manifold girişini kapatmayı düşünüyorum öncelikle.