Corsa D Fren Balataları ve Diskler

bigahega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ko-cuce.net
Selamlar herkese,

bakım geliyor, ön arka fren balatalarını da değiştirmek istiyorum, fiyatlara falan bakıyorum şimdi internetten, iki tip balata olduğunu gördüm Corsa D'ler için. Benim aracım 2008 Ecoflex Z13DTJ. Buna uygun olan küçükler mi büyükler mi? Aynı sorum arka kampanalar için de geçerli. Bir de marka önerisi olan var mı, üzerinde şuan ne var bilmiyorum, aldığımdan beri ilk defa değişecek ama memnunum ses falan yapmıyor.

Ayrıca diskler de yüksek hızda frenleme yaptığımda direksiyonda sallanma ve titreme yapıyor, onlar için de bir tornalama işlemi yapılabiliyor sanırım da yaptıran var mı, iş görüyor mu yoksa direk onları da sıfırlamak en temiz çözüm mü?

Teşekkürler.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben fren balataların orjinal kullanıyorum. Ses sorunu hiç yaşamadım değişim yaparken balataların kaydığı ince saçtan parçalar var onlarıda değiştirmeyi ihmal etmeyin ustalar üşeniyorlar çünkü. Küçük tip olması gerekiyor sizin balatalar yine saşe kodundan baktırın derim. Diskin ne kadar inceldiği konusunda bilgi vermemişsiniz o yüzden değiştirmek en iyisi.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese,

bakım geliyor, ön arka fren balatalarını da değiştirmek istiyorum, fiyatlara falan bakıyorum şimdi internetten, iki tip balata olduğunu gördüm Corsa D'ler için. Benim aracım 2008 Ecoflex Z13DTJ. Buna uygun olan küçükler mi büyükler mi? Aynı sorum arka kampanalar için de geçerli. Bir de marka önerisi olan var mı, üzerinde şuan ne var bilmiyorum, aldığımdan beri ilk defa değişecek ama memnunum ses falan yapmıyor.

Ayrıca diskler de yüksek hızda frenleme yaptığımda direksiyonda sallanma ve titreme yapıyor, onlar için de bir tornalama işlemi yapılabiliyor sanırım da yaptıran var mı, iş görüyor mu yoksa direk onları da sıfırlamak en temiz çözüm mü?

Teşekkürler.

Benim 2011 Corsa D A14XER motordaki küçük (122.9x53.4 mm) olan.