Corsa D gsi yaz bakımı

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişenler:

Trigier seti
V kayışı ve bilyası
Yağ - Buji - Filtreler
Askı rotu
amartisör kuleleri
Rot balans ayarı

yaza girmeden hepsini yaptıriim dedim toplam masraf 1065 TL. şimdi hiç ses kalmadı. merak ettiğim konu NGK bujiler umarım parasının hakkını verirler :D

KemalBALABAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Kullanılan parçaları siz mi temin ettiniz yoksa ustanız mı ? Bir de götürdüğünüz usta nerede acaba ? Ben yeni bir opel kullanıcısıyım işinin ehli bir ustam olduğu söylenemez :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişenler:

Trigier seti
V kayışı ve bilyası
Yağ - Buji - Filtreler
Askı rotu
amartisör kuleleri
Rot balans ayarı

yaza girmeden hepsini yaptıriim dedim toplam masraf 1065 TL. şimdi hiç ses kalmadı. merak ettiğim konu NGK bujiler umarım parasının hakkını verirler :D

triger setini değiştirirken araya aparat takılıyordu egzantrik pulelerinin. takmadanda yapılıyomuş boşuna aparatını almışım :D
ngk buji iyidir. hangi serisini aldınız? birde tırnak aralığını kaç yaptınız yada kontrol ettinizmi? ben z16let de ngk ları 0.75 e ayarladım gayet güzel oldu. 1.0 civarında olursa üst devirlerde sıkıntı çıkarıyor aklınızda olsun...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger setini değiştirirken araya aparat takılıyordu egzantrik pulelerinin. takmadanda yapılıyomuş boşuna aparatını almışım :D
ngk buji iyidir. hangi serisini aldınız? birde tırnak aralığını kaç yaptınız yada kontrol ettinizmi? ben z16let de ngk ları 0.75 e ayarladım gayet güzel oldu. 1.0 civarında olursa üst devirlerde sıkıntı çıkarıyor aklınızda olsun...

z16lel motor var bende ona uygun bu ZFR6BP-G. ama buji ayarlaması nedir bilmiyorum valla. trigier takılırken öle bişe demedi usta bende almadım doğal olarak. sanayiden eve kadar gayet iidi haftasonu cadde performansını denicem.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Kullanılan parçaları siz mi temin ettiniz yoksa ustanız mı ? Bir de götürdüğünüz usta nerede acaba ? Ben yeni bir opel kullanıcısıyım işinin ehli bir ustam olduğu söylenemez :)

maslak otosanayide opser den alıyorum parçaları ustam da oraya yakın isterseniz özelden paylaşırım numarasını...

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MAşallah KAzasız Sürüşler dilerim. Ayrıca JAntlar Dikkatimi çekti Orjinal m?

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Altin bakim olmus. NGK mutlaka farkini hissettirir. Kulelerin fiyati nedir ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
z16lel motor var bende ona uygun bu ZFR6BP-G. ama buji ayarlaması nedir bilmiyorum valla. trigier takılırken öle bişe demedi usta bende almadım doğal olarak. sanayiden eve kadar gayet iidi haftasonu cadde performansını denicem.

buji doğru seçim olmuş. fakat tırnak aralığınada bakmanızda fayda var. eğerki araç yazılımlıysa ingiliz abilerimiz bu motorlarda 0.75 mm aralığı tavsiye ediyorlar.
aparattan kastım normalde triger değiştirilirken egzantrikler kaymasın diye araya plastik bi parça sıkıştırılır. ben yakın zamanda kendim değiştirmeyi düşündüğümden o aparatı sipariş etmiştim. sizin fotolarda o aparatın kullanılmadanda egzantrik setinin değiştirilebildiğini görünce almasamda oluyomuş demek istemiştim...
kazasız belasız...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altin bakim olmus. NGK mutlaka farkini hissettirir. Kulelerin fiyati nedir ?

Parça fiyatları

trigier seti 210
kuleler 55x2
kule üst kapakları 10x2
v kayışı 30
yağ (4+1 litre) 135
buji 120
filtreler 50
rot balans 50
işçilik 300
V kayışı bilyası 20