Corsa D Lpg Taktırmalımıyım??

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar gereksiz polemiklere girmeyin.7 yıldır corsa kullanıcısıyım. Sıfır aldığım 2009 model 1.2 corsamı(80 BG) 10 ay kullandım benzinli olarak. 10 ay sonra tam 10000km de iken serviste landirenzo marka LPG taktırdım. Araç 1200 motor, benzinliyken bile performans yok ki. Kasa ağır kalıyor ve çok yakıyor.Ben de lpg taktırmadan önce 3000-4000 lira üzerine ekleyerek eşdeğerdeki 90 bg lik bi corsa ile değiştiriyim dedim ama ne mümkün, bulamadım. Sonuçta LPG taktırdığıma biraz pişman oldum, aslında alırken dizelini almadığıma pişman oldum.(para yoktu malesef :D) LPG taktırdıktan sonra performans düşüşü oldu tabi, yokuş çıkarken birazda yüklü isen yemiyo yemiyoo :D kötü arabalar geçip gidiyo beni. Çok sinir oluyorum ama yapacak bişii yok.Şunu da söyleyim: kırıkkaleden lpg yi fullüyorum 103 km sonra sungurluda tekrar fullüyorum shell'den. Sürekli 90km hız ile gidiyorum, 100 ü geçtiğim olmuyor, ikinci fullediğimde 12 lira civarında lpg alıyor. 13 lirayı hiç bulmadı henüz. 100km de 13 diyelim hadi. 4-5 kere denedim aynı güzergahı. Son denemem de 10 şubat felandı.(lpg fiyatıda 2,20-2,30 arası değişiyor.)Hiç 13 liralık lpg aldığım olmadı , 12 küsür hep. Sonuç olarak kesinlikle dizel al derim :)

13 TL'ye 100 km rahat yapıyorsunuz neredeyse bedavaya gidiyor aracınız ve benzinde performans zaten yok LPG takınca kötü arabalar bile geçiyor beni demişsiniz LPG takmadan önce de geçmiyor muydu onlar zaten :) ayrıca hiçbir arıza da yaşanmamış sorunsuz bir LPG uygulaması olmuş.

şu yazdıklarınızdan çıkan sonuç "LPG herkese lazım" ama siz kesinlikle dizel alın demişsiniz :) garip bir yazı olmuş giriş LPG iyi gelişme LPG iyi ama sonuç dizel alın :D

konjektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12 TL/2,20 lt/TL=5,45 lt/100 km tüketiyor ve sen halen dizelmi al diyosun? aracının ne kadar az yaktığının farkında değilsin sanırım yada hesap yapmasını bilmiyorsun.
Ayrıca sana Opelin 1.2 motorlu araç alanlara performans taahhüt ettiğini söyleyenmi oldu? 1.2 motorlu bir araç ekonomi içindir performans bekleyenler sadece hayal kuranlardır.

Arkadaşım, iyi oku hesap yapmayı senden öğrenecek değilim. hem düşük yakıt sarfiyatı hem de performans isteniyorsa tabiki dizel al diyeceğim. Şehir dışında tabi ki az yakıyor. Ama bir de yokuş çık bakalım çıkabiliyor mu ve az mı yakıyor bir bak. Ben direk kullanıcısıyım sallamıyorum işkembeden.

konjektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim istediğim şuydu, hem az yaksın hem de atak olsun. Aldım corsa d yi şehir dışı tamam az yakıyor, ama hiç ataklık yok. Benzinde de ataklık yoktu. O açıdan dizel uygundur diyorum. Ankaraya giderken samsunu çıkınca uzun bi rampa var, orayı çıkarken ne kadar araba varsa geçiyor beni nerdeyse.İşte o an pişman oluyosun dizel almadığına. Arabaya iş yaptırabilmek için daha fazla gaza basıyosun, buda yakıt sarfiyatını arttırıyor işte.

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle doğru !!!

Dizelin litre fiyatı benzini geçince elinde patlamasını istemiyosanız dizellerdeb uzak durun. bu yılın sonunda dizel benzini geçecek.
Eğer yılda 15 bin km den fazla yol yapıyorsan LPG ilk yılda kendini amorti edecektir. Bir miktar güç kaybı olabilir. %2-3 civarı sence çokmu önemli?

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel benzini geçer mi bilmem ama eskiden ikisinin arasında çok fark vardı... millet dizel araçlara yüklenince mazot aldı başını gitti... burda ince bir ayar var... dizel araçlar çoğaldıkça fiyat yükselecektir... devlet de daha fazla vergi toplayacaktır...

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunuda söyleyim her türlü kapalı otoparka girdim :) öyle 2. sınıf vatandaş muamelesi yok, birisinin dediği gibi. Kimse de çıkıp senin araban lpg li giremezsin demedi.
anladığım kadarıyla orduda yaşıyorsunuz. o tarz küçük illerde belki dikkat etmiyorlardır ama büyük şehirlerde genel anlamda sokmuyorlar didik didik kontrol ediyorlar. ha eğer siz lpg tankınızı ve tabanca giriş yerini allem edip kallem edip iyice saklayıp göze batmayacak hale getirdiyseniz o sizin şansınız. isterseniz birde girerken benim aracım lpg'li diyin, bakalım sokuyorlar mı

konjektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet orduda çalışıyorum.Ama Ankaralıyım. Yazları ankaradayım, kapalı garajına girmediğim alışveriş merkezi yok.Açık otoparklar her zaman dolu oluyor zaten :) Lpg yi de servis taktı, hiçbirşey demedim ben. Depo simit, gaz girişini de görünmeyecek yere takmışlar. Benim aracım lpg li demem yaaa :))

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet orduda çalışıyorum.Ama Ankaralıyım. Yazları ankaradayım, kapalı garajına girmediğim alışveriş merkezi yok.Açık otoparklar her zaman dolu oluyor zaten :) Lpg yi de servis taktı, hiçbirşey demedim ben. Depo simit, gaz girişini de görünmeyecek yere takmışlar. Benim aracım lpg li demem yaaa :))
valla istanbulda istinye park gibi avm'lerde şansınızı deneyin yada gaziantepte sankopark ta, nasıl gerisin geriye döndürüyolar sizi :) adamlar dizel araçların bile bagajını kontrol ediyo yaaa, ne güvenlik anlayışıymış arkadaş ben arabama kıyamıyorum bi de bagajına bomba koyup avm otoparkında mı patlatıcam hayret bişey :)

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmir'de kesinlikle kapalı otopark sorunu olmuyor.

sorun olan yerler için tavsiyem içeriden düğme ile motor sesini dizel gibi "tır tır tır" ettiren bir sistem bulmaları girişlerde dizel taklidi yaparak geçmeleri :D