Corsa d Ön takım

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar son aylarda meydana gelen bir sorunum var.Serviste çözüm üretilemedi birde burda paylaşayım.

şimdi 1-2 ay önce çok sert bir kasisden geçtim corsa d aracım ile. o günden beri ufak bir tokurtu belirdi aracımda. çok zor duyuluyor ama özellikle şöförü rahatsız eden bir ses. sabahları ilk kalkışlarımda debriyaj ı bıraktığımda da aynı sesi duyuyorum. engebeli yollarda da aynı ses var ama dediğim gibi çok güçlü bir ses olmamasına rağmen rahatsız edici.

bi arkadaşım amortisör takozlarında problem olabilir dedi. Servis ön takımda problem olmadığını söyledi.ben şu an direksiyon veya debriyaj la ilgili bişeylerden de şüpheleniyorum. Acaba sorun nerde olabilir yardımınızı bekliyorum

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kulağa çok tanıdık geldi. Benzer bir problemi, daha henüz 20 000 km'de iken babamın Corolla'sında da yaşamıştık. Aynı şekilde ne yetkili servis ne de Bosch servis çözemedi. Ön takımlarda bir sorun yok diyorlar, şoför sanki şanzıamndan geliyormuş gibi hissediyor, ama ne şanzıman ne de direksiyon kutusunda bir sorun bulunabildi. Araba şimdi 80 000 oldu, ses devam ama problem yok.

Seninkinde bence ön takımlara ve yürüyen aksama bir başka serviste baktır derim.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence amartisör bende yaşadım hatta sağ taraftan geldi lan dedim bunun süspansiyonlarda sıkıntı mı var kendi kendime garantiden götürsem mi dedim ama sen anlat sen anla servis bir .ok yapmayacağından vaz geçtim.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kulakları oynamış olabilirmi veya sanzıman takozu tahmin sadece

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem yaratmıyor evet ama biraz rahatsızlık veriyor. Bakalım birkaç gün içinde başka bir servise göstereceğim. tahminlerinizi de servise bildiririm bakalım ne çıkacak.

peki abi bu bahsettiğin motor kulağı yada şanzıman takozu falan yüksek maliyetli şeyler mi acaba.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabada yamukluk var mı?z rotlarına baktır

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rotlara serviste baktılar sanırım problem yok demişlerdi. Bostancı sanayide bi yerlere tekrar baktıracağım

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen hafta sıfır corsa aldım kardeşime yüksek ve yumuşak kasistlerde araç daha fazla salınım yaptığından ön sağdan ses geliyor.sıfır araçtan böyle ses olmaz anlamadım gitti

bilen varsa yardım etsin

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen hafta sıfır corsa aldım kardeşime yüksek ve yumuşak kasistlerde araç daha fazla salınım yaptığından ön sağdan ses geliyor.sıfır araçtan böyle ses olmaz anlamadım gitti

bilen varsa yardım etsin

sıfır araçta ses olmaz ama opelde olur, insigniada bile duyuyoruz,
opeli seviyorsan sesi gıcırtıyı sevecen alışacan,