Corsa D rolanti deki garip cit cit sesi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ustalar fikrinize ihtiyaçim var.Araçi ilk çalıştirmamda herhangi bi ses duymuyorum fakat arac isindiktan sonra cit cit sesi başlıyor.Stop edip tekarar calistiriyorum ses gene yok belli dk sonra gene başlıyor.Bu ses nedir bir fikri olan varmı ? 1.4 corsa 35 bin km 5 -30 Mobil 1 esp yag kullaniyorum yag degisim zamani geldi sayilir..
not : ses cok fazla değil fakat insan ister istemez takiliyor

Soner Doğru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yagi bi degistir araci ondan sonra dene yagin degisim zamanigeldiginden cok inceldiginden gorevini tam gormuyor olabilir.. yag degisiminden sonra ses kesilebilir.. birde bujileriniz orjinal mi ondanda kaynaklaniyor olabilir.. cunku benim arac sabah calsitiginda ortadan ikiye ayrilcak gibi sesler cikariyordu orjinal bujilerini taktim ve yagini degistir arac fisek gibi oldu :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi dinleyince her enjeksiyonlu araçta olduğu anlaşılabilir. Ses enjektörden geliyor bence ve doğal bir durum diye düşünüyorum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk duyduğum anda servise götürdüm kendi sesi dediler. Dün dikkatli dinleyince garipsedim çünkü ses sonradan baaliyor stop edip calistrdiktan sonra kesiliyo zamanla yeniden başlıyor... hocam yağ değişimi onceside vardı bujileri 1 sene önce degistrdim orjinl gm taktırdım o gunde vardı

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depo havalandırma valfi olabilir o sesi yapan. rolantideyken duyuluyor. normal çalışma sesi. bir çok yeni opelde mevcut... belli zamanlarda depodaki yakıtın buharlaşmasına bağlı olarak otomatik devreye giriyor... birçok astra j ve insignia servise bu ses yüzden başvurmuş ve normal olduğu söylenmiş...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç LPG'li mi?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam benzin... bir arkadaşta ses paylasmisti havalandirma Valfi sesi gibi değil ustad