::.Corsa Exclusive Garage.::.Just Corsa Get Inside.::

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ehh işte saolsun bu kuşlar yüzünden yapmadığımız şey kalmıyor..

aracındaki xenon'lar, güzel renk verio mu? mercedes-bmw gibi?

bende mercek yok. ama muhtemelen seninkinde verecegi goruntu bambaska olacaktır. cosmo farı h7 değilmi? aynısı olması lazım. benimkisi ışığı kırıyor dağıtıyor mercek olmadığından.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla farın ne olduğunu hiç bilmiorum... ama xenon çok düşünüyorum, ankarada bi corsa'da gördüm, mercekli far vardı bide xenon taktırmış, güzel gözüküyodu...

ama işte kafamı kurcalıyo, orjinal gibi olur mu acaba diyee

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla farın ne olduğunu hiç bilmiorum... ama xenon çok düşünüyorum, ankarada bi corsa'da gördüm, mercekli far vardı bide xenon taktırmış, güzel gözüküyodu...

ama işte kafamı kurcalıyo, orjinal gibi olur mu acaba diyee

orjinal gibi olurmu derken, hepsi zaten orjinal gibi. nasıl bir soru bu anlamadım. bayii den çıkarırken aracını xenon alırsan 600 - 700 lira. dışardan alırsan en kabadayısı 350 lira. hemde kalitede üstüne yok.

bu şeye benziyor, Reina da miller a 20 ytl verip tad alamamak, köşedeki bakkaldan 2 ytl ye efes alıp, nirvanaya varmak :)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tmm, dediğini anlıyorum da ben şöle demek istedim...

bazı araçlara sonradan takılan xenon çok sırıtıyo.. ama fabrika çıkış xenonlarda bi problem yok...

soradan taktırırsak, sırıtmaz dimi hiç bi şekilde..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tmm, dediğini anlıyorum da ben şöle demek istedim...

bazı araçlara sonradan takılan xenon çok sırıtıyo.. ama fabrika çıkış xenonlarda bi problem yok...

soradan taktırırsak, sırıtmaz dimi hiç bi şekilde..

sırıtıyo derken anlayamıyorum ki ne demek istediğini. fabrika çıkışı 4300K olur. yani günışığı rengindedir. bunu sen istediğin ölçüde değiştirebilirsin. yani dışarıdan alacagın ıcın birsuru alternatifin olacaktır. -6000 buz mavisi tarzı. -8000 biraz daha mavi -10000 k mavi bordo karışık -12000 bordoya yakın -14000 bordo.

ısındıkça (K arttıkça) pembeye dogru gıdıyor. fakat kelvin arttıkça aydınlatma azalır. ideali 6000K dır.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şöle açıkliyim ozmn..

arkadaşım, Citröen C4 aracına xenon taktırdı, ama orjinal fabrika çıkışı xenonlu arabalar gibi tam mavi bi renk vermedi..
yani sırıtıyo işte, mantıken öle yanii..

ama Citröen C4'lerin tek kapı spor versiyonlarının bazılarında, fabrika çıkışı xenon var.. ikisinin rengi de farklı birbirinden...

sırıtmaktan kastım bu?

bnde sonradan taktırırsam, Corsa'larda olmasa bile öbür araçlara kıyasla, renkte bi bozukluk olur mu? benim istediğim, Mercedes - Bmw - Honda gibi olması....

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten fabrika çıkış xenon mavi değildir. sarıya kaçan bir renktir.
eger mavi renk istiyorsan, zaten bayii çıkışı gibi durmaz. daha canlı durur. daha mavi olur. yani bilmiyorum. sen bana resimli ornek verirsen bak bu orjinal durmuyor, bu orjinal duruyor diye, arasındaki farkı daha rahat anlatabılırım.

B

bymerthan

Bilgi Girilmemiş
BUNDAN SONRA HER CUMARTESİ GÜNÜ OPEL TEAM DE BULUŞUP MUHARREM ABİNİN ORAYA GİDİYORUZZ :) muharren abi arabayı öyle yıkadınızki yağmur çamur bile pisletmeye kıyamadı valla. araba halen gıcır gıcır.. :D saol abi.......
n668998681_476030_16.jpg