corsa güvenlik hissi yok sizcee

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedigimi anlamıyana ne deyim insan bi söylemeden tdci anlamına bakar
''common rail direct injection motorun babasıdır'' tdci zaten bu..
aç internetten dünya araç satış pazarlarına bak tdci dün pazarındaki nasıl 1.durumdaymış güzelce bakarsın..
benim bahsettigim verdigim paraya degecek bi araç göremedim.
astranın fiyatları zaten uçurmuşlar ve fiyatını zerre kadar haketmiyen birşeydir
buna kimse karşı çıkamaz astra fiyatına göre kesinlikle iyi degildir şu yazıyı iyi oku araç direk iyi degildir degil fiyatına göre iyi degildir...!!

ben mondeo mk3 st220 3.0tdci yurt dışı dedim çünki türkiyede bi kaç tane başka yok.. ben fordu tutup övmedim araç memnuniyetlerimden bahsettim birisi kalkıp tdci ye traktör motoru derse bende fordun opelden her türlü bi adım önce oldugunu göstere göstere anlatırım bilmeyen kafasına göre laf söylemesin önce biraz baksın ben kafama göre laf savurmuyorum herşeyin ispatı vardır

1.8tdci focus1 ralli arabası olarak üretilip dahada geliştirilmiştir.
ben hiç bir araca kötü demem degerlendirmelerden sonra fiyatına göre kötü derim..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedigimi anlamıyana ne deyim insan bi söylemeden tdci anlamına bakar
''common rail direct injection motorun babasıdır'' tdci zaten bu..
aç internetten dünya araç satış pazarlarına bak tdci dün pazarındaki nasıl 1.durumdaymış güzelce bakarsın..
benim bahsettigim verdigim paraya degecek bi araç göremedim.
astranın fiyatları zaten uçurmuşlar ve fiyatını zerre kadar haketmiyen birşeydir
buna kimse karşı çıkamaz astra fiyatına göre kesinlikle iyi degildir şu yazıyı iyi oku araç direk iyi degildir degil fiyatına göre iyi degildir...!!

ben mondeo mk3 st220 3.0tdci yurt dışı dedim çünki türkiyede bi kaç tane başka yok.. ben fordu tutup övmedim araç memnuniyetlerimden bahsettim birisi kalkıp tdci ye traktör motoru derse bende fordun opelden her türlü bi adım önce oldugunu göstere göstere anlatırım bilmeyen kafasına göre laf söylemesin önce biraz baksın ben kafama göre laf savurmuyorum herşeyin ispatı vardır

1.8tdci focus1 ralli arabası olarak üretilip dahada geliştirilmiştir.
ben hiç bir araca kötü demem degerlendirmelerden sonra fiyatına göre kötü derim..
arkadaşım bizdemi sıkıntı var sende mi ?
tdci anlamını senden daha iyi biliyorum. takur tukur çalıştığınıda.
ve fordun opelden önde olduğunu 1.8 3.0 tdci ile anlatacaksan hiç anlatma derim. çünkü bana göre fordun türkiyede satmasının tek amacı 1.6 tdci motorudur. başkada bir numarası yoktur.
bilirsin belki fusion diye enteresan bir arabası vardır fordun. önce gitsinler oturma pozisyonu düzgün bir araç üretsin ford. ne bileyim focus II sedandaki yol tutuşunu focus I seviyesine çeksinler... malzeme kalitesini arttırsınlar. izalasyon diye bir kavram var bunu iyileştirebilirler. motor yol sesini kabine az alınabiliyor. bunu yapsınlar. sony teyp koymakla olmuyor yani bazı şeyler ;)
ayrıca birde ocak 2013 satış rakamlarını koyayımda belki anlarsın bazı şeyleri ;)
hani çok satıyor ya ford nedense opel'in gerisinde kalmış...
bak bu 1. resim marka bazlı satış rakamları
20731.jpg

bak buda b ve c segmentinin en çok satan aracları
96962.jpg

gelelim fiyat karşılaştırmasına. senin gibi b c segmenti farketmeksizin değil
fiestanın en baz modelinin fiyatıyla corsanın en baz modelinin fiyatına bakmanı istiyorum burada ;)
güncel fiesta fiyat listesi
8073.jpg

güncel corsa fiyat listesi
5222corsa.jpg

aradaki fiyat farkını görüyorsun değil mi ?
şimdi c segmentindeki focus ve astranın fiyatlarına bakalım. astra'nın fiyatı uçuk ya. focusun değil zaten ;)
focusun güncel fiyat listesi altta daha çok motor seçeneği vardı ama baz donanımlarından neyin ne olduğu meydanda zaten.
focusun fiyat listesi güncel
52984.jpg

buda astra hb güncel fiyat listesi
6858astra_.jpg

baz modellerinin fiyatlarını karşılaştırabilirsin.

dediğim gibi fiyatta kalitede opel önde. opel sadece 1.6 dizel olmadığı için satışları bu seviyede. 1.6 dizel motorunu koysun astraya insignia'ya kalıyormu bakalım focus mondeo falan.
burda gelipte ben biliyorum havasında takılma. bilmiyorsun hiçbirşey. örnekler yukarıda. ayrıca bana bandırma muslubaşlar yeni fiesta titanium x paketine 52.500 fiyat çektiler. 1.4 dizeline. kaldığım yurtta memur aldı astra j 1.3 cdti sport paketini 52 bine. fiyatını haketmeyen firma ortada... ;)

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu kapatılır bence.... :)
Zaten stock bir 1.8 dizel focusla 220 den sonra savrulmuyor yazısını görünce böyle olacağını tahmin etmiştim...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar yeni konumuz

Corsa Vs Bugatti Veyron

Hadi bakalım sizce hangisi daha güvenilir ?

Yahu güldürmeyin adamı B sınıfı poposu botlu bir araç ile D segment bir aracı kıyaslamayın Allah aşkına

Opel_Corsa_1.4_ecoFLEX_Satellite_(D,_Facelift)_%E2%80%93_Frontansicht,_31._Juli_2012,_Heiligenhaus.jpg

bugattiveyron-resmi.jpg

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus ile Astra, Fiesta ile Corsa karşılaştırılırsa anlarım da. B segmenti Corsa ile D segmenti Mondeonun karşılaştırılması saçmalıktan öteye geçemez. Mondeo ile karşılaştıracaksanız İnsigniayı karşılaştırın veya yaşına göre Vectrayı.

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimle neyi tartışıyorsam ben isim olarak dünya satış rakamlarına bak dedim ford yaz satışlarına bak 2012 en çok satış yapan araç markası ford dur transit sayesinde dünya pazarına girdiler bir dahada bırakmadı dünya piyasasında da söz sahibidir focus yada fiesta iyi demedim her markanın eksigi vardır bence ford da da süspansiyon yok arkadaş izalasyon demiş mondeoya bin ses geliyosa sorun araçdadır benim aracımda ses yoktu ...
digeride 98 model 2.0 arabası 215i görüyor 1.8 görmez diyo bu mantıga göre 1.6 passatda 200ü göremez nasıl bi kafa yapısıysa ben denedigim şeyleri söyledim ufak bi kadran sapması olabilir ama aşırı bi sapma olamaz..
markayı kötülemek istemiyorum biride kendi çapında eglenmeye çalışıyo sokaga çık kafanı kaldır saga sola bi bak ford u anlarsın ben öyle çok süper felan demedim almanların tofaşını gelip bana övmeyin aracınız opel diyede abartmayın benimde opel elektronik bi sorun yaşayınca döne döne gezelersin 2.5cdx aldım aracı balıkesirden getirirken ankara yakınında sorun yaşadım parça fiyatları bariz ortada direk ankaraya çektirip satılıga çıkardım 6ayda satıldı..
çogu uzun süreli astracılardan g hariç çevremde kimse iyi demedi tipik astra çabuk dagıtır dediler yoksa geçen hafta astra h alıcaktım neyse anladım foruma göre konuşuluyorr kimse lafı takmıyor bi kulaktan girip ötekinden çıkıyor..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çorum giraylarda expertiz yaptırdım herhangi bi civatasında dahi oynama yok.. araçda toplam 5kişiydik agırlıkdada herhangi bi sorun yok ben araç basmıyo demiyorum ama 160dan sonra artık direksiyona sıkıca tutunman gerekiyo ve araç yola oturmuyor sanki bu güvenligin çok azaldıgını gösterir.. ya tamam çok bi beklentim yok ama fiyata göre beklentimi alamadım anlatabildim mi..

kac yasindasin sen

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimle neyi tartışıyorsam ben isim olarak dünya satış rakamlarına bak dedim ford yaz satışlarına bak 2012 en çok satış yapan araç markası ford dur transit sayesinde dünya pazarına girdiler bir dahada bırakmadı dünya piyasasında da söz sahibidir focus yada fiesta iyi demedim her markanın eksigi vardır bence ford da da süspansiyon yok arkadaş izalasyon demiş mondeoya bin ses geliyosa sorun araçdadır benim aracımda ses yoktu ...
digeride 98 model 2.0 arabası 215i görüyor 1.8 görmez diyo bu mantıga göre 1.6 passatda 200ü göremez nasıl bi kafa yapısıysa ben denedigim şeyleri söyledim ufak bi kadran sapması olabilir ama aşırı bi sapma olamaz..
markayı kötülemek istemiyorum biride kendi çapında eglenmeye çalışıyo sokaga çık kafanı kaldır saga sola bi bak ford u anlarsın ben öyle çok süper felan demedim almanların tofaşını gelip bana övmeyin aracınız opel diyede abartmayın benimde opel elektronik bi sorun yaşayınca döne döne gezelersin 2.5cdx aldım aracı balıkesirden getirirken ankara yakınında sorun yaşadım parça fiyatları bariz ortada direk ankaraya çektirip satılıga çıkardım 6ayda satıldı..
çogu uzun süreli astracılardan g hariç çevremde kimse iyi demedi tipik astra çabuk dagıtır dediler yoksa geçen hafta astra h alıcaktım neyse anladım foruma göre konuşuluyorr kimse lafı takmıyor bi kulaktan girip ötekinden çıkıyor..
çevir kazı yanmasın. demin ne diyordun şimdi ne diyorsun ;)
4.5 sene astra g kullandım taş gibi arabadır. hatta astranın malzeme kalitesinin en yüksek olduğu aracıdır. classic olmadan önce.
zaten 2. el piyasasıda bunu gösterir. 2000 model focus ile 2000 model astra g'nin fiyatları ortada.
2 senedir c kasa vectraya biniyorum sıkınıtısız maaşallahı var. almışsındır döküntüyü elinde patlamıştır sonra gelip opel sorunlu dersin. baksana balkes ankara bile yapamamış.
ayrıca parça fiyatları opelin ortada derken ? fordun çok mu ucuz sanki...
bence konuştukca batıyorsun. ve profil resminden max yaşın 20 derim sana. yaşına göre iyi araba alıp satıyorsun. biz daha okulu bitiremedik adamlar alıp satıyorlar. astra h beğenmiyorlar vay anasını beeee...
bir bitmediniz beee :D

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle direk kafanıza görede mondeo ile corsa kıyaslanır mı demeyin ben 2003-2005mondeo corsadan daha ucuz daha binilebilecek araç dedim yakıt tüketiminde de uçuk bi fark yok gerçi bütün araç aslında az yakıyo ülkemizde akaryakıt pahalı d segmentinde bi araca binmek varken b segmentinde boş bi araba çok saçma degil mi sizce zaten 20bin tl civarında d segmentinde böyle donanımlı bi araç varda ben mi bilmiyorum mondeo mk3 ile vectra c yi asla kıyaslamam üretimden kalkan arac kıyaslanır mı neyse arkadaşlar siz kafanıza göre takılın arada bi ford forumuna yazarsınız milletten cevaplarınızı alırsınız.ben sizden görüş almak için yazdım adamlar forda saldırdı.. banane babamın oglu degil ya isterse motoru yıgılsın ama tekrar SÖYLÜYORUM 2008 CORSA FİYATINI HAK ETMİYOR broadwayın süspansiyonlu hali kesinliklede tavsiye etmem..

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu ana kadar çok şükür 10 aracım oldu,

1) Hyundai sonata 1997 2.0 GLS Manuel
2) Hyundai Accent Era 2007 1.4 Manuel
3) Opel Astra F 1997 1.4 Manuel
4) Opel Vectra B2 1.8 CD 2001 Otomatik
5) Opel Astra H 1.6 Elegance 2005 Manuel
6) Opel Vectra C 1.6 Elegance 2003 Manuel
7) Opel Vectra B2 CDX 2.0 2000 Manuel
8) Seat Leon 1.6 Signo 2001 Manuel
9) Opel Vectra B 2.0 CD 1996 Otomatik
10) Opel Vectra B2 2.0 CDX 2000 Manuel

Gördüğünüz gibi çeşitli marka araçlar var, bunların 7 si opel, ikisi Astra, beşi Vectra. Her zaman her marka arabanın tutulanını alacaksın, 2.5 Vectralar tutulmaz, sebebi ise; çok yakar, parçaları 2.5 olduğundan pahalıdır.
Sizin başınızdan olumsuz bir iki olay geçti diye Opel'e almanların doğan'ı, Şahin'i diyemezsiniz. Ki böyle bile olsa neden acaba bu kadar tutuluyor, bu kadar seviliyor bu kadar insan aptal mı sizce ?