Corsa OPC mi? Mini Cooper S mi?

CORSA OPC mi? Mini Cooper S mi?

• Kullanılan toplam oy
    87
  • Anket kapatılmış .

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya cok güzel aciklamişsin ama maden bu arabadan birini alicaksa da hem sürat yapcak hemde benzin düşüncek katilmiyorum egewr hiz yapcaksa OPC derim yok ben benzin ni düşüncem diyorsa ozaman 16 motor corsa sport alicak 110 hp gücünde hemde normal yakiyor 40.krs 45 krs arasi yakiyor daha da ekonomik olsun diyorsa ozaman 1.5 motor eco mazotlu alıcak oda 25.krs 30.krs yakiyor ozamanda unutcaksin mini s si unutcaksin OPC yi zevkin keyfin bedeli olmaz ben bile ankarada makasla gidiyorum hiç düşürmeden eskişehir yolunda 190 km hizla gidiyorum yani 1 gün içinde 250 km yol yapiyorum doldur boşalt hic acimadan nerdeyse günlük 200 tl benzin aliyorum işte bu keyifdir ;) ama az yaksin diyorsan 1.4motorlara bakilmasi gerek 1.2 motorlar böyle sürat arabalarinda benzin konuşulmaz şöyle düşünün BMW bindinizi düşünün m3 var yaninizdan şahin ucarak gecse siz halen 80 km gidersiniz onun aklini alirim ben olsam arabanin hakkini vermek önemlidir hakkini verirken asfalt ağlamali ;)

Valla arkadasim yazdiklarindan pek bir sey anlamadim sonucta bu araclarin hic biri 200-300 bin tl lik araclar degillerki bu araclari alan insanlarda az cok yakit ekonomisini dusunecek capta insanlar..
Sonucta benzer performansa sahip araclar ise yakit ekonomosi benim icin one cikar sen surekli 190 km suratle gidebilirsin ama herkes senin gibi arac kullanmiyor..

06volkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla arkadasim yazdiklarindan pek bir sey anlamadim sonucta bu araclarin hic biri 200-300 bin tl lik araclar degillerki bu araclari alan insanlarda az cok yakit ekonomisini dusunecek capta insanlar..
Sonucta benzer performansa sahip araclar ise yakit ekonomosi benim icin one cikar sen surekli 190 km suratle gidebilirsin ama herkes senin gibi arac kullanmiyor..

kardeş yanliş anladin ben seni kas etmedim sen cok güzel bir konuya deginmişin bende devam mini getirdim uzun lafin kisasi OPC olmasi yada MİNİ S olmasi degil eger bu arabalar tercih edilirse diyorum ozaman bascaksin gaza gaz kesmeden ama bu arabalarra binceksen 80 km gitmiceksin 180 190 km hiz yapcaksinki arabanin hakkini vericeksin yani dicem su benzin düşünüyorsaniz bu arabalari ve bunlara benziyenleri unutun ozaman 1.4 motor yada 1.2 motor veya LPG araçlara bakilmasi gerek diyorum

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş yanliş anladin ben seni kas etmedim sen cok güzel bir konuya deginmişin bende devam mini getirdim uzun lafin kisasi OPC olmasi yada MİNİ S olmasi degil eger bu arabalar tercih edilirse diyorum ozaman bascaksin gaza gaz kesmeden ama bu arabalarra binceksen 80 km gitmiceksin 180 190 km hiz yapcaksinki arabanin hakkini vericeksin yani dicem su benzin düşünüyorsaniz bu arabalari ve bunlara benziyenleri unutun ozaman 1.4 motor yada 1.2 motor veya LPG araçlara bakilmasi gerek diyorum

Bence yanlis dusundugun bir nokta var 180-190 km lik hizlari 70 bg corsaylada yaparsin onemli olan ara hizlanmalar onun icinde 180 190 lari gormen gererkmiyor bu araclarin en iyi sardigi suratler 0-120 arasidir ki en cok bu arada zevk alirsin.Tabi insanlar bu arac bundan 2 lt daha az yakiyor diye dusunmeyebilir ama benim icin onemli ayda standart 2500-3000km yapan insan icin oda ort 1 depo yapiyor 150-200 tl arasi bir sey.O parayida aksesuara yatiririm...Ayni performansi aldigim araca niye fazla yakit vereyim ki cope atilan para gibi bir sey farkli yonlerde degerlendirmek mantikli geliyor..

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MINI nın karismasi yeter Corsaya 50 binlira ver 40 bine zor sat 3-4 sene binersen zaten hic satamazsin yada ölü fiyatini verirsin..Servisine git ustasi bile araci ilk defa goruyor anlamak icin masterini aracinizin ustunde yapiyor sagini solunu sokuyor.
Ayrica opc+20 hp sı var ama hızlanması daha yavas ayrıca daha fazla yakıt tuketımı var.Bu arac standart opel degıl.OPC ama standart MINI ıle basa cıkamıyor. JCW olsa demekkı opc toz yutacak..
Insanlar 70-0 bınlıra verıp MINI alıyor ama 45-50 bınlıra verıp OPC almıyor demekkı bır kac fark var...

Hızlanması daha yavaş,ve standart mini ile başa cıkamadıgını nerden cıkardınız?
ALTA Intercooler,Headers,Krank,Hamann Egzoz ve Alta intake olan miniye kaç boy attıgımı kendisi de sayamadı ve şok oldu adam. Standart herhangi bir Mini Cooper'i cok rahat geçebiliyorum.Abartmayalım isterseniz?..

JCW ile de denenmiştir.1 boy kadar JCW önde. Onun da bir map'lik işi var.

Mini tarz olabilir ama kesinlikle kaliteli değil. O parayı hak ettiğini düşünmüyorum. İç aksamın Opelden bir fazlası yok,aksine bence eksiği var.

Son düzenleme:

Erden_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.drive2.ru
OPC'ye binen kaç bayan gördünüz? Tigra top arabasıysa Mini de kız arabası bence, erkek adam binmez!..:D

piyasadaki Porsche sayısı Ferrari'ye göre bir hayli fazla, bu yüzden Porsche'nin bir değeri yok bence.
Mini'de bu şekilde, artık heryerde var, hiçbir özelliği yok derim. OPC'ye sahip olmak bir ayrıcalık:cool:
zaten Mini'nin iç mekandaki ıslığa benzer sesi de bende baş ağrısı yapıyor:D her türlü OPC..

Kesinlikle katiliyorum..
OPC den once Mini alacaktim ve mini gp dusunuyordum.
Rusyada yasadigim icin bilmiyordum. :) :D Esim kesinlikle karci cikti.

Burada siz Turkiyede sari tigra-sari megane kullanan erkekler icin ne dusunuyorsaniz burada mini kullanan erkekler icin onu dusunuyorlar. :D

OPC ile JCW yi deli ettigimi biliyorum :kop:...

Simdi sira digerlerinde wiseco pistonlarin siparisini verdim..:D ondan sonra gt 28 gelecek....

Son düzenleme:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızlanması daha yavaş,ve standart mini ile başa cıkamadıgını nerden cıkardınız?
ALTA Intercooler,Headers,Krank,Hamann Egzoz ve Alta intake olan miniye kaç boy attıgımı kendisi de sayamadı ve şok oldu adam. Standart herhangi bir Mini Cooper'i cok rahat geçebiliyorum.Abartmayalım isterseniz?..

JCW ile de denenmiştir.1 boy kadar JCW önde. Onun da bir map'lik işi var.

Mini tarz olabilir ama kesinlikle kaliteli değil. O parayı hak ettiğini düşünmüyorum. İç aksamın Opelden bir fazlası yok,aksine bence eksiği var.

Hizlanmasini ve yakit tuketimini fabrika verilerinden cikardim sizde daha garanti bir veri olabilirmi ahmetin minisi mehmetin opc sine gecilmis sizce nekadar guvenilir,Piyasada bir suru mini var elbet biride size gecebilir ben bundan bahsetmiyorum,yanlis anlasilmasin

Benim demek istedigim opc standart disi bir uretimdir ayne jcw gibi..
Siz opc ile std seri uretim olan mini coopers anca yakalayabiliyorsunuz ki yakit tuketimide ortada.Ben bundan bahsetmistim.Opc nin rakibi jcw olmali ama teknik veriler std coopers ile anca basa cikabiliyor.

Sizin araciniz bakimlidir motor performansi ust duzeydedir belki diger corsa opclere bile fark atiyorsunuzdur lastiginiz farkldiir agirliginiz farklidir anlatabildim mi bunlar gecerli sonuclar olmamali..Aracinizi birgun performansindan memnunken diger gun memnun olmadiginiz oluyor elbet bir sebebi oluyor.

Bir de su konu var adam yulemis dediginiz gibi ALTA Intercooler,Headers,Krank,Hamann Egzoz ve Alta intake vs vs peki bu parcalar bir birleriyle ne kadar uyumlu yada bu urunleri tam anlamiyla destekleyecek etkin bir yazilim mevcutmu??? Egzostta kullanilan boru capinda yapilan hatanin bile performansi nasil degistirdigi biliyorsunuzdur.

Std 225 meganın rs 265 bg dynoda cıkan rs gectıgıne sahıt oldum kı aracta 2 kısıydık.Aracta cat back egzost,cold aır ıntake ve yazılım vardı..

Erden_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.drive2.ru
Hizlanmasini ve yakit tuketimini fabrika verilerinden cikardim sizde daha garanti bir veri olabilirmi ahmetin minisi mehmetin opc sine gecilmis sizce nekadar guvenilir,Piyasada bir suru mini var elbet biride size gecebilir ben bundan bahsetmiyorum,yanlis anlasilmasin

Benim demek istedigim opc standart disi bir uretimdir ayne jcw gibi..
Siz opc ile std seri uretim olan mini coopers anca yakalayabiliyorsunuz ki yakit tuketimide ortada.Ben bundan bahsetmistim.Opc nin rakibi jcw olmali ama teknik veriler std coopers ile anca basa cikabiliyor.

Sizin araciniz bakimlidir motor performansi ust duzeydedir belki diger corsa opclere bile fark atiyorsunuzdur lastiginiz farkldiir agirliginiz farklidir anlatabildim mi bunlar gecerli sonuclar olmamali..Aracinizi birgun performansindan memnunken diger gun memnun olmadiginiz oluyor elbet bir sebebi oluyor.

Bir de su konu var adam yulemis dediginiz gibi ALTA Intercooler,Headers,Krank,Hamann Egzoz ve Alta intake vs vs peki bu parcalar bir birleriyle ne kadar uyumlu yada bu urunleri tam anlamiyla destekleyecek etkin bir yazilim mevcutmu??? Egzostta kullanilan boru capinda yapilan hatanin bile performansi nasil degistirdigi biliyorsunuzdur.

Std 225 meganın rs 265 bg dynoda cıkan rs gectıgıne sahıt oldum kı aracta 2 kısıydık.Aracta cat back egzost,cold aır ıntake ve yazılım vardı..

Stock olarak karsilastir oyleyse ...:D
Corsa opc fn2 typeri gecen bir arac stock stock da...
s ise cok rahat yer opc...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stock olarak karsilastir oyleyse ...:D
Corsa opc fn2 typeri gecen bir arac stock stock da...
s ise cok rahat yer opc...

Stock olarak karsilastiriyorum zatende bunda gulunecek ne var anlamadim konunun en basina bakarsan fabrika verileri var..
Egri oturup dogru konusmak lazim fabrika verileri ortada kabul etmek lazim.

400 hp lik MINI de var 600 hp opc de onlarimi karsilastiralim yani..