Çözülemeyen Klima Sorunu

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar; 97 model Vectra sahibiyim ksıa geçeceğim..

Evaporator - Kondanser - Kompresör - Expansion Valfi (2 KERE ) değişti.. Lakin alttaki videodaki ses gelmekte birebir... Ve soğuk hava gelmemekte lakin evaporatör sogumakta.. Son olarak evap dahil kaçak sıvısı ile kaçak görülmedi Sorun hakkında bilgisi olan varmdır?

https://www.youtube.com/watch?v=HYYPxUwj62I

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Oradaki gir gir sesi kompresorun calistigini gosteriyor
Tisss sesi ise gazin evapore oldugunu gosteriyor
Eger iceriye fan ufleme yapiyorsa havayi soguk vermesi lazim

Sen tam sorunun nedir yazmamissin ki

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Oradaki gir gir sesi kompresorun calistigini gosteriyor
Tisss sesi ise gazin evapore oldugunu gosteriyor
Eger iceriye fan ufleme yapiyorsa havayi soguk vermesi lazim

Sen tam sorunun nedir yazmamissin ki

Şöyle anlatayım.. Videodaki tıslama sesi aynen bendede var hatta videodaki gibi.. klima tuşuna bastıgımda klima devreye giriyor ve çıkmıyor klimanın rulmanına baktım devrede devamlı.. Evaporator valfi 2 kere değişti ve tıslama devam etmekte hatta evaporator (klima iç peteği) soğuyor FAKAT İÇERİYE SOĞUK HAVA GELMEMEKTE..Gaz düşük diyor herkes fakat gaz basılıyor akabinde bir süre snra bu şekilde oluyor.. Yeşil sıvı ile iç dış valf ve evapa bakıldı kaçak yok.. Neden olabilir ? son olarak klima fanı ve fanlar çalışmakta..

oklit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bir nedenle kompresör sürekli çalışıyor, Kompresöre bağlı, kompresörü devreye sokan kabloların fişini çekiniz, ses kesiliyor ise elektronik bir sorun var.

Yok kesilmezse kompresör üzerindeki mekanik baskı balata sisteminde bir arıza var.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
evaporatör klimanın peteğidir. o soğuyor diyorsun fanda üflüyor diyorsun o halde nasıl soğuk gelmez anlamadım.

Petek soğuduğu halde içeriye soğuğun gelmemesi için havanın petek üzerinden geçerek gelmiyor olması lazım.

Petek soğuyorsa yarısı falan değil tamamı soğumalı, yarısı soğuyorsa bu gazın az olduğunu veya kompresörün zayıf olduğunu gösterir.
Peteğin tamamı soğuyor ama soğuk içeri gelmiyorsa havaya yön veren klapalarda problem olması lazım

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar tekrar sorun malum servisin taktığı evaporatörün kaçırması imiş... Valf te uygun değilmiş... 2000 model altı aracınızı kesinlikle malum servise götürmeyin zaten internettede iyi yorum bulamadım bu heriflere ait! isim isteyene özelden gönderebilirim..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhabalar tekrar sorun malum servisin taktığı evaporatörün kaçırması imiş... Valf te uygun değilmiş... 2000 model altı aracınızı kesinlikle malum servise götürmeyin zaten internettede iyi yorum bulamadım bu heriflere ait! isim isteyene özelden gönderebilirim..

bana sorunu çözen yerin ismini verir misin? Bende çözemedim bir klima sorunum var.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bana sorunu çözen yerin ismini verir misin? Bende çözemedim bir klima sorunum var.

Evap kaçağını Bosh car servis buldu bende zaten öncesinde tespit etmiştim... Haram para yiyen malum servisin adını yinede yazmıyorum okuyan varsa onlardan biliyordur kendilerini.. dediğim gibi 2000 model altı aracınızı asla götürmeyin bu şarlatanlara! Tanıdık 8 senelik müşteriye bunu yapanlar baskalarına neler yapmaz.. hayırlı günler kazanclar

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
tekrar selamlar zaman geçti fakat güncelleme yapmak ıstedım evap kacağı dendi fakat bu adı batasıca servıs tabıkı kabul etmedı bende son olarak yetkili servise götürdüm ne yaptılar bilmiyorum ama 1 ay sonra kontrole ghel ddiler ve suan klimada ne tıslama var ne birsey ve calısıyor sadece evap sıcak fan nedeniyle ısındıktan snra soguk acınca 2 saniyelik bi tıslama gelmekte buda normal bporulara mor renkli ısıkla bakltıgımda kacakta yok diğer konuda ufak bı sorun yasadıgımı yazmıstım uzatmıyorum suan 11 inde kontrola gidicem baslarında dudup kontrolu ızlicem.. musteri temsilcisine nasıl yaptınız dediğimde bisey diyemedı klima bölümü ustasına sorucam 1 sene uğrastım 3000 t para verdim ve sonunda sanırım duzledı bu malum serefsiz servis ve o calısana dava acacaktım fakat faturayı çalıştıgım yere kestirdim belkide bilerekmyaptı sorun cıkar yada yapamam diyerek keske kendi adıma kestirseydim paramı alrıdım.. neyse sonuç olarak bisey yaptılar ve yetkili ısı çözdu 2 aya yakındır klima aktıf kullanımda sorunsuz... güncelleme yapacagım yine...