dacia sandero ya ne dersiniz :)

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar uygun fiyatlı yeni model alabilcegimiz arac arayıp duruyoduk gecen bi arkadaş dedi dacia alsana bea süper araba falan :) hemen girdi kanıma opelin malum şuan için yakıtı şehir içi çok yüksek 12 litre gibi bi benzin yakıo fabrika verisinde bende opeli satıp üstüne maximum 5 bin tl koyup alabilecegimiz araçlar baktım ? ve en geç model ve düzgün yakıtı az parçası ucuz dacia yı gördüm sanderonnun tipide cok güzel 1.4 ve 1.2 olanları var sizce nasıldır bunlar bunlardan alsak veya aranızda kulanan oldumu performansin pek bi onemi yok 136 araba da bile en fazla yaptıgım hiz uzun yolda 120 oda yer yer 90 gecmiyorum ve %90 şehir içi kullanıyorum opelden sıkıldım ne bılım iç aksamı dökulr degistir odu budu az sogudum diyelim yeni yenidir mantıgıyla gitmek istiyorum birazda bi abimde var dün aradım cok güzel diyo 6 yıldır bakım hariç tamirciye gitmemiş bende fikirlerinizi alıyım dedim :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dacia = Renault = Fransız malı = Kalitesizlik (bence)

Doğru düzgün 2.eli yok , öyle havada karada kapılan bir araç değil

İç işçilik aksamını gördüm tamamen hüsrandı benim için

Dıştan jip gibi görünsede aslında normal bir binek aracın hafif yerden yüksek olanı , aracın içine oturduğunuzda pek jip kullanıyormuşsunuz havası vermiyor

Velhasıl ben olsam alman aracından şaşmazdım , ben sana git illa ki OPEL al demiyorum alman aracı al diyorum bu opelde olabilir VW de olabilir Ford da olabilir ...

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlla almak istiyorsanız alınız, çok sorun yaşamazsınız. Bildiğiniz clio nun biraz daha kalitesizidir. Basitlikten srun yaşatacak yer yok diyebilirim. Ama o fiyata sıfır arabaya binerim diyorsanız neden olmasın. Belki linea vs de bakabilirsiniz.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben araç bakarken clio bakmaya gittimde incelemiştim sandeeroyu kapısını açmamla içine bile binmeden oradan uzaklaşmam bir oldu...Tamamen hayal kırıklığı bence paranızı bağlamayın ona vereceğiiz parayla 1.2 essentia corsa alabilirsiniz.

DeeP_BLoW

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım fikrimi söyleyeyim sandero alana kadar clio almanı tavsiye ederim. neden dersen clio veya symbol ü elinden kolay çıkarırsın dacia renaultla aynı olmasına rağmen piyasada pek tutulan bi araç değil o yüzden clio veya symbol al derim. Birde arkadaşlar ben bişey soracağım geçenlerde combo garage forumuna yazdım cevap alamadım bende 2001 model 1.4 symbol var aracımızı ilerleyen zamanlarda 1.3 city plus combo ile değiştirmeyi düşünüyoruz. kullandığım araca göre bana eksisimi olur veya artısımı olur her konuda yakıt, masraf, parça gibisinden hususi aile için kullanılacak araç bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
evet vazgeçmek için camdan içeriye bakmak yeterli:maden: nakit ve zevk meselesi tabiki:cool:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır almak yerine 2. el düşünürseniz ve fransız araçlarının en kalitelisine binmek isterseniz sınıf değiştirmeden, peugeot 406 alın derim 2.0 HDI 01-04 model arası..Aşağı yukarı aynı fiyatlara hem donanım hem performans hem ekonomi alırsınız..Sandero artık kapitalizmin en fazla yüz bulan sembollerinden biridir..Yani kullan, at ya da sonra yenisiyle değiştir mantığı...Şöyle ki; eskiden tek ya da 2 katlı evler vardı bir zaman sonra apartmanlara döndü iş..Sonra apartmanlar yıkılıp rezidanslar yapılmaya başlandı..Artık bu yapılardan dışarı çıkmadan hem sporunuza gidiyorsunuz hem kütüphanenize gidiyorsunuz hem işinize..Dikey cadde metaforu..Yine TV leri düşünün..Tüplüler vardı sonra TFT oldular sonra LCD oldular sonra LED sonra 3D,4D ...Bunların her birine bakarsanız, kapitalizmin çarklarından her biriyle karşılaşırsınız..Otomobil piyasasında da durum aynıdır..Şimdi gidin, mercedes in en kralını alsanız da, firma sizi öyle hipnoz ediyor ki; servise ''kontrol'' adı altında çağırıyor bir bakmışsınız 2-3 bin harcama çıkmış..Bu yüzden ister şahine binin ister sanderoya, alırken amacınıza da bağlı olarak kazanmaya çalışın derim..Koltuk ve döşeme kalitesinin vasatlığı, izolasyonun yokluğu, güven vermeyen sürüş dinamiği ve yine güvenlik ekipmanlarının kısırlığı için bence o araç alınmaz...He, ekonomi derseniz bilemem tabi..

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır almak yerine 2. el düşünürseniz ve fransız araçlarının en kalitelisine binmek isterseniz sınıf değiştirmeden, peugeot 406 alın derim 2.0 HDI 01-04 model arası..Aşağı yukarı aynı fiyatlara hem donanım hem performans hem ekonomi alırsınız..Sandero artık kapitalizmin en fazla yüz bulan sembollerinden biridir..Yani kullan, at ya da sonra yenisiyle değiştir mantığı...Şöyle ki; eskiden tek ya da 2 katlı evler vardı bir zaman sonra apartmanlara döndü iş..Sonra apartmanlar yıkılıp rezidanslar yapılmaya başlandı..Artık bu yapılardan dışarı çıkmadan hem sporunuza gidiyorsunuz hem kütüphanenize gidiyorsunuz hem işinize..Dikey cadde metaforu..Yine TV leri düşünün..Tüplüler vardı sonra TFT oldular sonra LCD oldular sonra LED sonra 3D,4D ...Bunların her birine bakarsanız, kapitalizmin çarklarından her biriyle karşılaşırsınız..Otomobil piyasasında da durum aynıdır..Şimdi gidin, mercedes in en kralını alsanız da, firma sizi öyle hipnoz ediyor ki; servise ''kontrol'' adı altında çağırıyor bir bakmışsınız 2-3 bin harcama çıkmış..Bu yüzden ister şahine binin ister sanderoya, alırken amacınıza da bağlı olarak kazanmaya çalışın derim..Koltuk ve döşeme kalitesinin vasatlığı, izolasyonun yokluğu, güven vermeyen sürüş dinamiği ve yine güvenlik ekipmanlarının kısırlığı için bence o araç alınmaz...He, ekonomi derseniz bilemem tabi..

çok güzel yazmıssınız gerçekten ama birde şurası var kocaman afadersin hangar gibi arabayı 90 üstüne cıkaramıyorum heleki sehir ici 40 üzeri zor bulundugum yerki ilçe olmasına rahmen hadi onu gectim tam bi yerini yaptırıyorm orası cıkıyo wstern hortumu patladı degistir abi koltuklar saldı gerdir abi cam zorlaya zorlya kapanıyo hadi yaptır abi icerdeki koltuk dosemelri kötü duruyo hadi temizlet tıkırdı gelıyo hadi yaptır sanzıman kecesi degiscek yok o olcak yok farı su alıyo yok 2*3 vuruk yeri yapılcak abi bitmiyo bitmiyo bitmiyo hani diolar ya eski arabanın derdi bitmes aynen ole he en son yaptırdıkdan sonra kaya gibi oldu tmm ona laf yok ya bugun bi fiat albea nin bile ici tertemiz icindeki plastikler gıcır gıcır duruyo e bizimkiler les gibi hani okadrda eski temizliyos gene pisleniyo neden iç aksam eski lpg desen hortlaklar 12 lıtre benzin durmadan yavas git yok 2000 devri gecme bu nedir abi ya :) bitmyoki he sorn yok tmm ama ic aksam cok kötü deri koltuk kılıfı aldık taktirdik biraz temizlendi ya ne kadarda olsa 2010 2011 gibi durmuyo aha bugun iste albeya baktım tertemiz ici gıcır ee araba ilk viteste biraz gec kalkıyo opel ne biliyim agır arac saten yakıt oldurcek beni 360 320 yakıo sehir ici ee daha klıma kapalı allah belamı versin tam 70 lıraya araba 220 km anca gitti ee ben ne yapyımkı bu arabayı ya bi radyatör alıyorum 200 lıra ee dacianınkı 140 lıra biri 97 biri 2011 hadi dreksyonu ne yapcas kalas gibi on takım da sıfır gibi fiat fliorınoya bindim megane 2 bindim yeminle benim dreksyon tas gibi geldi ee tmm saglam o bu ama eski kabul edelim ee eskiligide beni üzüyo yoruyo yani ama dacıayı alsam konfor orta duruyo frenleri güzel dreksoyn yag gıbı yakıt yok az yakıyo vergisi az vs vs bozulsa hemen yaptırırım sonucta 20 21 lıraya 30 40 bin km arac alcam sıfır gibi araba yani iste bende bunları göz önünde bulunduruyom :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi ne diyeyim haklısınız :) yani masraflı araba vectra, özellikle de 00 model altındakiler..Yaktığı yakıt da cabası bakımları ve eğer olursa da arızası cebinizi zorlar..Ancak insana arabaya bindiğini de hissettiriyor..Yani araba diyorsunuz..Fakat söylediğim gibi amacınıza göre de araç tercih ederseniz daha huzurlu olursunuz ki bunun da bilincinde olarak yöneldiğiniz araç gayet mantıklı bir tezahüre bürünüyor..Bu vectralar zaten uzun yol aracı..Yani şehir içinde kullanılırsa zaten size de yazık arabaya da..Bu 10.000 m koşucusu ile 100 m deparcısının rollerini değiştirmeye benzer..Aslında 406 2.0 dizelleri çok ekonomiktir üstelik bizim cdx ayarında da donanımlıdır ama tabi yine büyük araba ve şehir içi kullanmak pek de mantıklı olmaz..Siz bence bayiden sıfır sandero test edin, lastiklerin sürtünme katsayılarını ve ebatlarını da mümkün mertebe küçük tutun, bence çokça ekonomi elde edersiniz..En iyisi test etmek.. ;)