Değerli Görüşlerinize İhtiyacım Var...

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle S.Aleyküm Kolay Gelsin.

Daha önce 205 / 40 / 17 lastiğim vardı. bunda hiç bir sorun yoktu. lastik zamanla yıprandı attım. sonra 215 / 45 / 17 lastik aldım ve spor yay her iki lastikte de mevcuttu. 45 yanakta sürtme olmasın diye 1.5 parmak spor yayların altına takoz koydurdum. Sonra 5 kişi ve dolu bir bagaj ile ana yolda denedim. çok esneme yaptığında sürtme oldu.

öncelikle aklıma gelen orjinal yayları takmak oldu. sizce orjinal yayları taksam sorun ortadan kalkar mı. veya farklı çözüm önerileriniz var mı. sürtten kısım şöyle açıklayayım. lastiğin tam yanak kısmının başlangıç yeri.

değerli görüşlerinizi bekliyorum. farklı çözüm önerilerinizide dinlemek isterim . teşekkürler

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çamurluk açtırma diye birşey var içeriden çekiçle veya farklı aletlerle yer açılıyormuş fakat kötü bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Orjinal yaylarla ince lastik bence güzel durmuyor. Görüntüyü çok sorun etmiyorsanız sizede kötü görünmüyorsa orjinal yaylar biraz daha yüksekte tutar aracınızı. Mantıken spor yaydan daha yumuşak olduğundan çok esneme yapınca yine sürter diye düşünüyorum.

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çamurluk açtırma diye birşey var içeriden çekiçle veya farklı aletlerle yer açılıyormuş fakat kötü bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Orjinal yaylarla ince lastik bence güzel durmuyor. Görüntüyü çok sorun etmiyorsanız sizede kötü görünmüyorsa orjinal yaylar biraz daha yüksekte tutar aracınızı. Mantıken spor yaydan daha yumuşak olduğundan çok esneme yapınca yine sürter diye düşünüyorum.

yorumunuz için teşekkür ederim. şuan için tekrar 40 yanak aramaktayım. bulamazsam farklı alternatflere yönelmem gerekecek sanırım. ama çamuluğu açtırmayı düşünmüyorum