Deri direksiyonun mat siyah folyo ile kaplanması

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deneme amaçlı direksiyonu folyo ile kaplamak istedim.uzun ömürlü olmayacağını düşünmüştüm.6-7 aydır kullanıyorum en küçük bir yırtılma açılma soyulma bile olmadı ilginç bir çalışma oldu maliyeti 10 tl falan ama sonuç orjinal deri görünümü.ayrıca çok ince birşey olduğu için dikiş izleri de görünüyor.yeni deri kaplattığımı düşünenler bile oldu.buyrun resimler;
bu arada folyoyu hava kalmadan veya birbirine yapıştırmadan dikkatle düz bir zemin olarak yapıştırmazsanız araç kullanırken elinizi rahatsız ediyor o yüzden biraz dikkatli ve sabırlı yapmak gerek.
folyoyu sanayiden almıştım daha önce,çok kaliteli çakmakla yakınca bile yanmakta zorlanıyor.daha önce de boyamıştım fakat parlıyordu.direksiyonun parlaması çok rahatsız ediyor arabaya yıpranmış havası veriyor.bu folyo asla parlamıyor arkadaşlar.deri kaplatmaktan vazgeçtim bu sayede.vites topuzu da aşınmıştı biraz onuda kapladım resimlerde görünüyor
neyse buyrun resimler

2EJ3jd.jpg

qJGkjB.jpg

WG7vgP.jpg

Son düzenleme:

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi olmuş harika görünüyor elinize sağlık.Uygulamayı nasıl yaptınız??

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tolga, direksiyonu söktüm, yarın kargoya veririm :). Ben çok beğendim, süper görünüyor. Güle güle kullan.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi olmuş harika görünüyor elinize sağlık.Uygulamayı nasıl yaptınız??
Direksiyon simidinin çapından 10 cm daha fazla uzunluklarda parçalar kesip yapıştırark iç orta dikiş bölümünde üst üste gelecek şekilde yapıştırıp düzgünce keseceksiniz.kendi yapışkan bir malzeme zaten ve ilginç olan çok aşırı ince ama sağlam olması elinizle tutup yırtamıyorsunuz yani.
Ben bu fikri youtubda birinin audi direksiyonuna yapılışını anlatırken görmüştüm.videoyu bulunca eklerim.
Yalnız zahmetli bir iş ama kılıf alıp amatörce dikme çok çok daha zor bir işlem.fön makinası kullanmalısınız kavisli bölgelere ben hava sıcak olduğundan gerek kalmamıştı

Sony Z5 ile gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
watch

burada yapılan işlemden sonra yapmaya karar verdim.