Devİr saatİ tİtremesİ

satir5203

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2012 astra h kasa var. Devİr saatİnde Çok az tİtreme var. Subab degİŞtİ kelebek temİzlendİ. Oksİjen sensÖrÜ degİŞtİ..... Hala daha tİtreme var. Arabada tÜp de aktİf degİl.
Bİzİm aracta debİmetre de yokmuŞ Öyle sÖyledİler.
AraÇ sabahleyİn ÇaliŞirken zorlaniyor. Hatta bazen İstop edİyor. Acaba dİyorum akÜ Şarj mi olmuyo.
Bİlgİsİolan varsa yardimci olursa sevİnİrİm.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Murat uğraşma. Bence bir yakıt katkısı at sonra devam et derim. Çünkü buna benzer sorunların çözümü bana göre yok. Bulunmuyor. Harcadığın para harcadığın zaman sadece heba olup gidiyor.

satir5203

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam katkıyı koyalım, ama bunu her benzin almamda koyacakmıyım.
bu araba beni bunalttı iyice. gene motor soğukken gaz yememeye başladı. sonra bir anda kendiğinden gaz yiyo. ısınınca bir şey yok,. arıza kodu da vermiyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bu araba beni bunalttı iyice. gene motor soğukken gaz yememeye başladı. sonra bir anda kendiğinden gaz yiyo. ısınınca bir şey yok,. arıza kodu da vermiyor.

İki üç depo da bir kullanmakta fayda var. Çözül olmayınca can sıkıntısı normal :( elden bir şey gelmiyor da. İşin garibi zaten burada. Nokta atışı sorun çözümü zor bana göre sök tak değiştir olmadı baştan. Ne desem boş.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astralarda var mı bilmiyorum ben rölanti motorunu değiştirdim düzeldi.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Net birşey demek zor. Aracın hava alma borusu emme manifolduna kadar bir bak istersen kaçak hava alıyor mu? Birde üst kapak açılıp sübaplarlar takıldıktan sonra emme manifoltların contaları ve diğer contalar yenilendi mi? Ki yenilenmiş olması lazım. Bu titreme onlarca neden sayılabilir maalesef tespiti zor. Bujilerden, bobinden, enjektörlerlerden, yakıt hattından, rölanti ayarlayıcısı veya sensörü v.s bu liste baya uzar. Ki sizde belli uğraşmışssınız baya.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg iptal demişsiniz ama nasıl iptal ettiniz? benim aracımı aldığımda vardı aynı sorun. hatta ilk çalıştırmada motor soğukken gaz yemiyor du okadar kötü titreme oluyorduki arada stop ediyordu. lpg ye geçme sıcaklığına geldiği zaman benzinde de lpgde de sıkıntısız çalışıyordu. tabi sıkıntısız derken o stop etme derecesindeki sarsıntı gidiyordu ama devir saati ufak ufak oynayarak birşey hissettirmesede bir sorun olduğunu gösteriyordu. sorun enjektör dediler değişim gerekiyor dediler. subab diyen oldu. manifold diyen oldu ama en nihayetinde problem lpg ayarı çıktı. lpg ayarı düzgün yapılmadıysa aracın kendi ecu programında afallamasina sebep oluyor. lpg ye geçmeden de benzinde düzgün çalışmasını engelliyor. lpg ayarı yapılırken lpg ve benzin zamanlaması ayarlanan bir sayfa var. ordan ayarları birbirine yakın hale getirince sorundan kurtuldum. sizde sorunu yaşamadan ince lpg ile ilgili bir işlem yaptırıp sorun bundan sonra çıktıysa kesin ayar problemidir. değilse bile 15-20 tl lik ayar sorunu çözebilmek için harcayacaginiz en küçük meblağ olduğu için öncelikle dediğim şekilde bir ayar yaptırmaya gitmenizi tavsiye ederim. Ayar kurtatmazsa diğer işlemlere girersiniz. belli olmayan arızalar da en düşük maliyetli işlerle sorunu bulma yoluna gitmek en akıllıca çözümdür bana göre.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

Salih2461

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YouTube de video var Adam ayarlıyı tech2 cihazı ile heralde tam emin değilim ama videoyu izlerseniz anlarsınız YouTube astra H devir titreme sorunu yazınca geliyo