Devriyaj pedalı !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun yolda giderken kırmızı ışıkta vites değiştirdiğim anda devriyaj pedalından tak diye ses geldi ve boşaldı birden tutmaz oldu arabayı iteleyerek sağa çektim biraz oynattım teli ön kaputu açtım devriyaj telinin oturduğu kafa kısmı çıkmış ön tarafta neyseki taktım öyle devam ettim şu an sorun yok başka bi yerde bi kopma veya bişey varmıdır acaba , sabah pedalları spor pedallarala değiştirken oynattım heralde teli yolda patlak verdi sorun , devriyaj pedalını kendinize çekince en yukarı kadar o tel gevşiyor ve çıkıyor ön tafatan halbuki fren pedalında ve gaz pedalında koruma var yanına çekemiyorsun devriyaj pedalında bu koruma vardıda çıkarılmışmı acaba sizin devriyaj pedalları nasıl herkezde böylemi bu.

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyajı yukarı kaldırınca kendinize doğru gelmesi normal. Bazı araçlarda debriyaj telli ve telin baş taraflarında kurşun topuz var debriyaja basınca bazen bu topuz dibinden kopuyor bu durumda debriyaj telni değiştirmeniz gerekek. sanırım sizin debriyajda telin vites kutusunda bulunan kısmı yerinden çıkmış eğer tel kopsa idi debriyaj pedalı çok serbest hale gelirdi. bu durumda bir şey çıkmaz
Olsa olsa 20-30 Tl ye debriyaj delini değişrirsiniz.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj pedalını yukarı çekince gelmesini engelleyecek bişey yokmudur fren ve gaz pedallarından var ancak debriyaj pedalında yok normalde vites geçme vs. hiçbir problem yok ancak pedalı yukarı çekince tel gevşiyor ve yerinden çıkıyor ön taraftan tüm opellerede böylemi acaba aracım corsa b diğer corsa b sahiplerininde debriyaj pedalları böylemi acaba bi bakabilirlermi.

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debrıyaj telının yukarı gelmesı normal bı durum. halat montajı sırasında ayarı sırasında kolaylık saglıyor yukarı kalkması

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal bir durum yani bende ilk defa dün gördüm yanlışlıkla hafif oynasak pedalla yukarı kaşdırsak tel yerinden hemen çıkıyır , allahtan kırmızı ışıkta farkettim yoğun trafikte başıma gelseydi uğraş dur sonra , bence çok riskli yapmışlar onu bi tel kıskaç vs korumalık takmaları lazımmış diğer araçlarda yukarıya kalkmıyor devriyaj pedalı sade bizim opellere mi mahsus bu durum.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cogu halatlı pedallar kalkar ama kalkmayanlarıda var tabıkı

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukarıya kalkmaması için bir kıskaç vs takılamazmı acaba yanlışlıkta hafif oynatsak anlamadn yol boyunda çıkacak iş açacak başıma gerçi yukarı çekmemeye dikkat ediyorum ama güvenlik açısından bunu engellemk için bişey yapılamazmı fren ve gaz pedalları yukarı gelmiyor onlarda tel klipsler var öyle bişey takılabilirmi acaba devriyaj pedalınada yada ön taraftaki telin ucuna soman gibi bişeyle sıkıştılırılıp çengelden çıkması engellenebilir mi.

bnm12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen bi ustaya götür bi kere çıktımı sürekli çıkar usta teli falan değiştirsin çok bişey tutmaz fiyatı