Direksiyon Ağırlaşması?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar direksiyonum durudk yere ağırlaştı, yazın aynı olay olmuştu lastiklerin havası ile oynayınca düzelmişti. Geçenlerde yine oldu ama bu sefer lastik havaları fayda etmedi. Rot-balanscıya gittim ön takım sağlam dedi. Araca baktı dedi bu araç yatıyor. Nerden anladın diye sordum? Altında pas var dedi, sanırım rotların o bölgeye baktı,ordan anladım dedi. Direksiyon kutundan olabilir,yağlattır bir dedi.

Bir arkadaş da aynı araç var Transporter T4 o da aynı sorunu yaşamış, servis direksiyon kutusu bitik demiş o da kutunun körüklerini sökmüş WD 40 la temizlemiş sonra sıvı gress basmış şimdi 2 yıl olmuş tık yokmuş araçta? Siz ne dersiniz? Pompa ,direksiyon kutusu arızası olsa direksiyon taş gibi olmaz mı? Avuç içi ile dönüyor ama çok zor dönüyor?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ustaların sanatı zaten direksiyon kutusu bozuk demek :) bir sağlam bir şeyleri yok sadece bakım yeter deseler dişimi kırarım :)

Aracın bulundu yerde çok önemli sert ve tırtıllı zeminlerde direksiyon sert olur. Lastik durumunda dert olur kış lastiği ile yaz lastiği gibi yağına filan bak eksik gedik olmasın sorun yok demektir.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir bey her alanda direksiyon sert, bir de araç sürekli yatan bir araç, yarın arkadaşın söylediği gibi körükleri açıp WD-40'ı basacağım sonra da sıvı gress, kaybedeceğim pek birşey yok gibi, direksiyon kutusu bozulduysa her halikuarda tornacıya 300 kağıt bayılacağız.