direksiyon kitlendi

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 dakika önce tam evimin sokağına dönüyorumki eryaman trafiğini bilenler bilir öyle aman aman bir mahalle arası trafik yok tam dönecem direksiyon taş gibi hiç oynamıyor kaldırım bana bakıyor :) bastım frene durdum araba stop etmiş zaten araç rolantide biraz titriyordu ama önemsememiştim neyse durduk Allahtan. Tekrar çalıştırdım düzeldi geri topladım park ettim. 1. Bu tip durumlar bende fobi oluşturabilirmi gözüm hep devir saatindemi olacak 2. Bu olay 90 km ile giderken başıma gelirse ne yapmalıyım ben hala araba kullanmakta yeniyim yardımlarınız için teşekkürler.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
rölanti ayarlayıcısını ve gaz kelebeğini temizletin; araç rölantide dengesizlik yapıyorsa bu parçalar kirlenmiştir ya da arızalıdır...

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi şimdi tekrar olayın malumunu yaptım ne oldu bitti anlamak için sanırım direksiyonun sertleştiği an araba boştaydı ara viteste iken kontağı kapadım sertleşme yoktu ama boşta sertleşiyor . niye boşta direksiyon sertleşirde viteste sertleşmez bir aydınlatırmısınız?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
viteste boşta fark etmemei lazım; kotağı kapatınca sertleşir direksiyor; hidrolik direksiyon devreden çıkar ve direksiyon ağırlaşır....

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim cevabın için ne bileyim belki hareket halinde olduğum içindir benim arabada rolanti ayarlayıcı yok beyinden benzin kirli acaba ondan mı yapıyor çok nadirende olsa rolantide titreme var çok kısa süreli hemen düzeliyor teyp te yüksek müzik dinlerken hareketsiz halde artıyor yinede dediğin gibi bir buji kablolarını kelebek boğazını kontrol ettireyim. Bu arada mersinlimisin ben tarsusluyumda:)