direksiyon problemi

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolda kavşağa girmek için yavaşlıyorum ve sadece sola dönmek istediğimde direksiyonu çevirince bir takırtı alıyorum bu bazen direksiyona kadar vuruyor neden kaynaklanabilir acaba. ses sol ön tekerlekten geliyor sanki direksiyonu sola kırınca lastik biraz direnç gösteriyor sonra birden direnç kırılıyormuşda bu sesi yapıyormuş gibi. yardımcı olursanız sevinirim.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerdeki kronik sorun sendede göstermiş kendini. forumda bununla ilgili çok konu var istersen bi göz at. ama seni fazla rahatsız etmiyorsa değiştirmeni önermem çünkü aynı sorunu ilerleyen zamanlarda tekrar yapma ihtimali var. ben ustaya götürdüm bir zararının olmayacağını söyledi ama yinede sen bilirsin.en iyisi alışmaya bak. bendede aynı sorun var belirli süre sonra alıştım hissetmiyorum bile. tamirinede 300-400 ytl istiyorlar

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sizinsorun alt rotilde olabilir dönüşlerde rotil bozuksa yapar virajlara yavaş veya sert girmelerde gelir ses

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi rot rotil z-rot amortisör hiçbir şey bıraktırmadım kontrol ettirdim ama daha teşhis konulamadı. :))