Direksiyon Sertliği

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün arkadaşımın 2011 Opel Astrasını kullandım ve direksiyonu park halindeyken inanılmaz hafifti. Açıkçası çok kıskandım.

Kendi arabamın dışında Astra G kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum ancak yeni Astra J 'ye göre inanılmaz fark var.

Acaba benim hidrolikte bir problem mi var yoksa normal sertliği bumudur karar veremedim.
Bu konuda yorumu olan var mı ? Tabi birde bu direksiyonu nasıl yumuşatırız?

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opeller genelde serttir direksiyonu ,süspansiyonu ,kaportası,servisi kısaca herşeyi ile serttir ama 2011 lerde yumuşamaya başladıysa bu iyiye işaret değil demekki opelde güvenliği ikinci plana atmaya başladı demektir (bence) ayrıca senin direksiyonun sertliğini aynı yaşta ve modeldeki araclarla kıyasla ondan sonra sertmi değil işleme başlarsın

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de geçen de puntoya bindim arkadaşın kısa mesafeydi ama,yine de tüy gibi geldi direksiyon..benimkinin ne kadar sert olduğunu farkettim..g kasalarda var bişey heralde..ordan biri çıkıp bu modeller böyle hocam,kronik bunlarda derse de şaşırmak hiç:D

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni fiesta yı kullanınca benim aracın direksiyonuda bana sert gelmişti. Açıkcası çok ta hoşuma gitti fiestanın direksiyon, tek parmakla bile çevriliyordu. Acaba hidroliği değiştirirsek direksiyon yumuşarmı?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
o cok yumusak olanlar varya onlar EPS diye geciyor, electro hidrolik direksiyon yani...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EPS -electronik power sistem- ben de istiyorum..ne kadar tatlı oluyor sürmesi. ..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Evet astra g nin direksiyonu serttir bir de hava koşullarından dolayı daha da sertleşiyor.
Tek elle çeviremedim :D -18 dereceydi bilgi ekranında bugün.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet astra g nin direksiyonu serttir bir de hava koşullarından dolayı daha da sertleşiyor.
Tek elle çeviremedim :D -18 dereceydi bilgi ekranında bugün.
mahmut abi burası da sabah - 7,-8 civarıydı..benim astra G şanzıman ısınana kadar viteslere zor geçiyor,özellikle araba ilk çalıştığında..Seninki de öyle mi acaba,nedir durum_?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger sert dıreksıyon gormek ıstıyorsanız cıddı anlamda bır cooper a bının derım, ama siz Astra g nınkı sert dıyorsunuz hıc kullanmadım g kasayı ama yenı olan bırseyse akünün zayıflıgı yada hıdrolık yagının azalmasından olabılır

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sanki astra g lerinki de elektro hidrolik direksiyon diye hatırlıyorum. Hıza göre sertleşiyor vs.. Öyle değil mi ?