Direksiyonda sallantı

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba dün farkettiğim bi şey var ve açıkcası da daha önceden var mıdı yok mudu emin değilim çok bi sıkıntı değil gibi hatta belkide normaldir ama ben işte bu durumu bir sormak istedim 80 km sabit hızla şehirler arası yolda giderken ilk olarak dün fark ettim direksiyon tam düz iken böyle sağa sola doğru hafif ama aşırı değil bir sallantı titreme gibi değilde sallanma gibi sağa sola doğru hafif bir hareket oluyor bu normal mi biraz araştırdım olsa olsa balans ayarı bozukluğundan falan bunlar oluyor diyorlar genelde ama ben lastikleri vee balans ayarını yıllarımızın ustasına daha kasım da yaptırdım lastiklerde kasımda yenilendi o dönem yani acaba bu durum normal mi çünkü benim direksiyon hem hidrolik hem elektrik aksamlı oldukça yumuşak ve hissiyatlı bir direksiyon acaba yani ben mi kuruntu yapıyorum diye de düşündüm bilemedim açıkçası yorum yaparsanız çok sevinirim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bana göre normal değil. Lastik balansı kontrol edilmesi yerinde olur birde lastik tabanı tel kırığı filan olabilir.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarı aşağı olsa balans, sağa sola boşluk veya rotbasları,rot kolları vs kontrol edilebilir. Bazan yol durumuna bağlı da olabilir. ilk lastik havalarınızı kontrol edin. Balans üzerinden baya zaman da geçmiş. Birşey sorucam lastik taban genişliği orjinal ebat mı?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarı aşağı olsa balans, sağa sola boşluk veya rotbasları,rot kolları vs kontrol edilebilir. Bazan yol durumuna bağlı da olabilir. ilk lastik havalarınızı kontrol edin. Balans üzerinden baya zaman da geçmiş. Birşey sorucam lastik taban genişliği orjinal ebat mı?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim arabaya ara lastik takıldı 13 buçuk diye mi geçiyordu öyle bir şey 14 ile 13 arası orjinal olmalı diye düşünüyorum jantlar falan değişmedi aldığım gibi zaten ama pekde anlamıyorum yıllardır işte babamın arkdadaşı olan onun arabaya da bakan balansçı ve lastikçimize yaptırıyoruz dediklerinizi bir araştırıp deniyeceğim

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdüm sağ ön jant yamulmuş düzeltildi bir rot başı değişti problem ondan mış halloldu şimdi umarım bir aksilik ilerde yine çıkmaz

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun