Dış dikiz ayna sökümü

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Vectra C kasa Dış aynalar OK simgeli Led sinyal lambası yapmak istiyorum. malzemeler aldım. Aynanın nasıl söküleceğini bulamadım. Kabloları geçirmek için aynayı nasıl sökebilirim ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
[MENTION=37765]astraopc[/MENTION]

Vectra C kasa dendi mi aklıma gelen tek isim. :good:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece aynanın camını bir kenarından tutup çekin yerinden çıkacaktır.sadece bir kenarından çek karşılıklı çekersen gelmez.hemen arkasında rezistans kablosu var koparma onu dikkat et soketini çıkarırsın.sonra ayna elinde olacaktır.camı rezistansın da yer aldığı plastik kısımdan ayırman gerek ısı tabancası,fön makinası kullan.normalde orjinal cam plastikten rahat ayrılır hatta kronik olarak kendiliğinden kopup düşen oluyor.resimli olarak bir konu açarsan yardımcı olabilirim.
asıl problem şu sol aynanda karartma varsa zor iş.karartmalı aynanın içi açılırmı açılırsa nasıl toplanır bilemiyorum ama risk dolu bence bir ara denedim çok sağlam bir bütün gibi duruyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
[MENTION=37765]astraopc[/MENTION]

Vectra C kasa dendi mi aklıma gelen tek isim. :good:

Estağfurullah abi .

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sadece aynanın camını bir kenarından tutup çekin yerinden çıkacaktır.sadece bir kenarından çek karşılıklı çekersen gelmez.hemen arkasında rezistans kablosu var koparma onu dikkat et soketini çıkarırsın.sonra ayna elinde olacaktır.camı rezistansın da yer aldığı plastik kısımdan ayırman gerek ısı tabancası,fön makinası kullan.normalde orjinal cam plastikten rahat ayrılır hatta kronik olarak kendiliğinden kopup düşen oluyor.resimli olarak bir konu açarsan yardımcı olabilirim.
asıl problem şu sol aynanda karartma varsa zor iş.karartmalı aynanın içi açılırmı açılırsa nasıl toplanır bilemiyorum ama risk dolu bence bir ara denedim çok sağlam bir bütün gibi duruyor.
Hocam tşk ederim ama ben ayna söktüm. Kablo nasıl geçireceğim onu bulamadım. Çamurluk çekeceğim kablo ama nasıl geçireceğim