Disc ve balata alırken GM dışında hangi marka???

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Balatalarda Trw Ama Isınınca Kaydırmaya Başladı.Gerçi Dİsklerde Yamuk Galiba Yolda 10kmyle Falan Gİderken Ses Yapıyor.

Aynı sesi benim trw balatalar da yapıyor. 6000 km önce taktırdım.yavaş giderken frene hafif basınca yapıyor biraz daha sıkı basıldığında ses gelmiyor. ancak genel olarak memnunum.Eskileri orjinaldi ben fark göremedim açıkçası...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım trwlerde öyle bir sorun var parçacılar trw yumuşak balata desede sadece astrada değil arkadaşımın cliosuna taktık ondana aynı sesi yapıyor...

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar trw hariç iyi olan başka hangi diskler var? daha yeni taktırdım ön diskleri,yamulmuşlar..frene basınca titreme yapıyo,değiştirecem hangi marka alayım sizce???

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar trw hariç iyi olan başka hangi diskler var? daha yeni taktırdım ön diskleri,yamulmuşlar..frene basınca titreme yapıyo,değiştirecem hangi marka alayım sizce???
konuyu açan ve ilk mesaj yazanlar banlanmışlar ama size cevap mahiyetinde belitmek istedim,
disk olarak zimmermann
balata olarak ATE

pazartesi günü değiştirdim, satan da takan da kalitelerini onayladı,
bende kullandıktan sonra onaylayabilirim, tavsiyem komple fren hidroliğini de değiştirmeniz yönünde olur, ucuz bişey zaten dot4 alın,
bu işlemlerden sonra aracın frene basınca burnunun yere sürtecek gibi olduğunu söyleyebilirim ;)
balata+disk=160 lira
hidrolik 2 kutu=25 lira
işçilik ustanıza kalmış...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu arada aynı malzemelerin trw sini alırsanız 140 lira ama aradaki 20 lira ile çok şey farkediyor fazlasıyla değer...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu açan ve ilk mesaj yazanlar banlanmışlar ama size cevap mahiyetinde belitmek istedim,
disk olarak zimmermann
balata olarak ATE

bende kullandıktan sonra onaylayabilirim, tavsiyem komple fren hidroliğini de değiştirmeniz yönünde olur, ucuz bişey zaten dot4 alın,
bu işlemlerden sonra aracın frene basınca burnunun yere sürtecek gibi olduğunu söyleyebilirim ;)
balata+disk=160 lira
hidrolik 2 kutu=25 lira
Bu zimmerman ford a parça tedarik ediyormu?

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disk olarak zimmermann
balata olarak ATE
balata+disk=160 lira
hidrolik 2 kutu=25 lira

sağol kardeşim,arka diskler zimmerman zaten..önleri daha 5-6 ay falan oldu hemende yamulmuşlar yaaa...yetkili servisi arayıp sordum,orjinal diskin tanesine 195 tl dediler....bide zimmermanı deneyelim bakalım

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
arkalarda denemişsin ama önler kadar fikir vermez,
sitesine bir göz attım da özel bir kaplamadan falan bahsetmiş, ömrünü uzatıyor sanırım, bende paslanmasın diye boyadılar sanmıştım, normalde diğer disklerin üstünde gres gibi bir yağ tabakası olur paslanmaması için ama bunun antipas rengi özel bir kaplaması var, tabi antipas değilmiş farklı bişey sanırım, ate balata ile kullanınca bir de hidroliği komple değiştirirseniz tadından yenmez bir hal alıyor, o kadar yumuşadı ki pedal anlatamam...