Dizel Aracında Sonradan Takma Devir Saati Çalıştırabilen Var mı?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, alışveriş sitelerinde satılan modifiye devir saatlerini dizel araçlarında çalıştırabilenler var mı? Benim duyduğum kadarıyla dizellerde çalışmıyor.Hatta bir kaç arkadaş alıp takmış çalışmamış aynı saati benzinliye takınca çalışmış Şarj dinamosundan çıkış alınca çalışmıyormuş.

Elinde As 250- as 900 gibi dizel araçların çıkma devir saati olan var mı?

Bu arada ebay da dizel için devir saati de var 130 tl ama şimdilik o kadar para çıkmasın dedim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey teşekkürler evet bu şekilde normalde bağlanıyor, şarj dinamosunun W çıkışından alınıyor. Dizel için devir saatleri var çok da güzel çalışıyor, yabancı forumlarda görmüştüm. Aşağıda ki linkte satılıyor. Benim araçda devir saati yok transporter t4. Aslında LCD ekrandan dijital olarak anlık deviri gösteriyor ama kobtağı kapayınca gidiyor. Tekrar kontağı açıp aktif etmek gerekiyor, zaten küçücük ekran. Ben As 250 - As 900 gibi araçların çıkma saatlerini görünüş olarak modifiye edip takmayı düşündüm . 20-30 tl ye çıkma bulunur diye düşündüm. Gerçi maksimum 4000 çevirecek ama sorun değil, zaten son gazda ben de 4650 - 4800 ancak çeviririm heralde. O kadar devir çevirmeninde bir alemi yok zaten.

Bu arada dizel için devir saati; açıklamalarda da şarj dinamosunun W köprü çıkışından bağlantı yapıldığı yazıyor. Yabancı forumda kendi aracına takan birisi vardı bunu çok güzel çalışıyormuş

52mm Black face Car Van Off Road 4x4 Diesel Rev Gauge Counter Tacho | eBay

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dizel devir saatlerinin arkasında bir de 12 & 24 V seçeneği oluyormuş. Bağlarken anahtarı 12 V konumuna getirmek gerekiyormuş (24 Voltta devir saati fazla gösteriyormuş). Yerli minibüslerde/kamyonetlerde kullanılan devir saatlerinin çıkmasını bulma şansın yok mu?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet 12/24 v çıkışı var neredeyse tüm satıcılar her araca uyar yazmış ama her araca uysa neden dizel için ayrı devir saati satılsın ki. Benzinli ile dizelin devir palsleri farklı oluyor. Başka forumlarda dizel için devir saati alıpta şarj dinamosuna bağlayıpta çalıştıramayan birisi vardı, çıkışa ampul bağlayınca devire göre ampulün ışık şiddeti değişiyormuş, daha sonra aynı devir saatini benzinli araca takınca çalışmış..

Aslında As 250 As 900'lerin devir saatleri çok güzel şimdi araştırıyorum google den bakalım çıkma bulunur heralde bu araçların çıkmacısı varsa 20-30 tl ye alırım diye düşünüyorum