Duman atma problemi.

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 88K km deki 1.7 Dti aracım bakımlarını yaptırmama ramen fena(en azından beni rahatsız ediyor) şekilde duman atıyor. Ne yapmalıyım? Aynı sorunu yaşayanlar var mı? 5K km önce carbon clean yapıldığı söyleniyor ama ben inanmıyorum, bunu anlamanın bir yolu var mı? Tekrar yaptırsam sakıncası olur mu?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siyah duman mı atıyor yoksa mavimi siyahsa yakıttan mavi ise motorun yağ yakmasındandır...aracı cihaza bağlatın ...

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç bildiğiniz simsiyah duman atıyor. Dizellerden çıkmasına alışık olduğumuz dumanın yaklaşık 2-3 kat fazlası.

volkanres

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç bildiğiniz simsiyah duman atıyor. Dizellerden çıkmasına alışık olduğumuz dumanın yaklaşık 2-3 kat fazlası.
kardes benimde ayni kafayi yicem ya ole bi siyah duman atiyoki tamponum kapkara oluyo mazotla anca temizliyorumda cikiyor. ama benim sole.bi.durumum var bak.sende.dene hava akismetresinin fisini cektigim anda siyah duman tamamen kesiyo ama fisi taktigimda gene simsiyah atiyo hava akisi sifir aldim sorun gene ayni naapmaliyiz.sendede.bolemi.denedinmi cikarip.fisini

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
enjektörden olur ,turboda veya hortumlarda sorun olabilir son olarak egr iptaliyle sorununuz çözülebilir

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Dizeller problemli arabalar şahsen dizellerin en sinir olduğum yanı o gır gır çalışan motorları ayrıca en ufak problemde kara duman atmaya başlıyor sizin görüşünüz nedir bilmiyorum ama bu devirde dizel ile benzinli farkı kalmadı zaten dizel 4.20 benzinli 4.90 :) bu devirde benzinli almak çok daha mantıklı

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Benim aracim uzilimli olmasina ragmen cok duman atmiyor. Alt devirlerde bogulursa biraz atiyor. Ama siyah dumanin sebebi hava yakit karisim oraninin duzenli olmamasindandir. Ya injektor yada turbo sorunundan cok duman atar.

GT-I9500 S4 Cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki aracım olan 2005 model 1.3 corsa cdti aracımla 5 ay kadar önce benimde başıma böyle bir durum gelmişti . Yokuşlarda çekişte sorun olurdu, siyah duman atardı. Sorun egr deydi 500 tl ye hallolmuştu.