duman

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın ustalarım daha öncede konuyla ilgili sorular sormuştum. Bu sefer durum biraz farklı. 550 km önce Yağ- antifiriz eksiltmişti tamamladım. eksik 1 lt civarı idi ve 500 km de olmuştu. 2 gündür arabada aşırı bir duman var. Yağını - suyunu kontrol ediyorum ancak eksiltme falan yok. Ustalardan biri bujileri söküp bakmıştı, 3. bujide biraz, 4. bujide biraz daha fazla olmakla birlikte yağ vardı. 1. ve 2. buji tertemiz. Ustanın söylediği yağ yakmıyor, yaksa bujilerin ucu kararırdı dedi. Herhangi bir kararma falan yok. Duman olayını neden yapar. Yardımcı olabilirmisiniz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su eksiltmiyor yağda eksilmiyorsa duman çıkmaz,eğer motor soğuk iken dumandan bahsediyorsan bu kondens suyudur.ısınınca hava nemli ise az duman çıkar.Yoksa ya su ya yağ eksiltiyordur mutlaka.Bujilerdeki yağlanma kulpütör kapağından olabilirmi ustan ne diyor? duman mavi mi beyaz mı?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:23 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:08 ----------

BU arada şu LPG yi inceliyorum öğrenmeye çalışıyorum,Arkadaşlara soru LPG buharlaştırcı regulatör buna sebep olurmu? beyaz dumana?
bilenler cevablarsa sevinirim,hem öğrenmiş olurum hemde arkadaşın sorunu belli olur,eğer gerçekten su yağ eksiltmiyorsa

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi regülatörden yapsa o da aynı suyu kullanıyor yinede eksiltme yapmazmıydı,gidişinde de sorun yoksa bence regülatör değildir ve 500 km de 1 lt yağ zaten aslında sorunu söylüyor gibi sanki,bujilerdede yağlama yapmış sekman olabilir mi.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerin yağlanması banada biraz tuhaf geldi dumana bakın eğer mavi gibi ve de koku varsa yağ yakıyordur. artı 500 km 1 lt yağ bence biraz fazla gib :confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi regülatörden yapsa o da aynı suyu kullanıyor yinede eksiltme yapmazmıydı,gidişinde de sorun yoksa bence regülatör değildir ve 500 km de 1 lt yağ zaten aslında sorunu söylüyor gibi sanki,bujilerdede yağlama yapmış sekman olabilir mi.
Göksel Kardeşim,

yağ eksiltme su eksiltme yok diyor arkadaş?
o zaman buji yağlanması kulpütör kapağından(buji kısmı 3 ve 4 ncü kısmı kaçırıyor) sızan yağ o dur,ama duman? duman beyaz ise artı lpg buharı fazla yapar benzine nazaran,geriye buharlaştırmadan su sızdırıyor eksilmesi gere, ama arkadaş eksilmiyor diyor.ya eksiliyor göremiyor?kaloriferi açıp sıcaklık geliyormu bakmalı,gelmiyorsa eksildi farkı göremiyor,şaşdım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim sende biliyorsun benim aracım da öyle bir sorun var. Ama sanırım hava şartlarından kaynaklı bende de olan durum aynı eksilme yok ama duman var. Yağ eksilmesi de yok ama kesilmedi gitti.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir,Arkadaşın yazısını oku.
Alıntı
2 gündür arabada aşırı bir duman var.
tabii şu aşırı dumanın resmini görsek ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim dumandan ziya de bu yağ olayı azıcık kötü kokular gelmesine neden sanki. 500 km de eksilen yağ çok fazla sanki.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın ustalarım daha öncede konuyla ilgili sorular sormuştum. Bu sefer durum biraz farklı. 550 km önce Yağ- antifiriz eksiltmişti tamamladım. eksik 1 lt civarı idi ve 500 km de olmuştu. 2 gündür arabada aşırı bir duman var. Yağını - suyunu kontrol ediyorum ancak eksiltme falan yok. Ustalardan biri bujileri söküp bakmıştı, 3. bujide biraz, 4. bujide biraz daha fazla olmakla birlikte yağ vardı. 1. ve 2. buji tertemiz. Ustanın söylediği yağ yakmıyor, yaksa bujilerin ucu kararırdı dedi. Herhangi bir kararma falan yok. Duman olayını neden yapar. Yardımcı olabilirmisiniz.
nadir yağ eksiltiyor veya su dumanın rengi belli eder,lakin eksltmiyor diyor arkadaş,ama iki günde eksiltmedi diyor, aslında o iki günde kesin belli etmez,haklısın,550km eksiltiyormuş zaten,çelişki burada.bence zaten motorda sorun var

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Duman ne renk?
Siyah ise zengin karışımdır, buji değişimi, sensör değişimi isteyebilir.