Dürüstçe cevaplayabilir misiniz?

quickdiver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 model opel vectra c almak üzereyim.Ancak çeşitli forumlarda bu arabanın yakıt tüketimi, hızlanma ,yokuşlarda zorlanma ve araç sollama performansı hakkında binlerce olumsuz yorum okudum(Yok efendim neymiş yokuşlarda kamyonlarla başbaşa gidermiş falan...:).. )Aracın kalitesi ve konforuna diyeceğim yok. Ama diğer konularda beni aydınlatarak kafamdaki soru işaretlerini kaldırmanızı istiyorum.. Bir not daha bu araçla uzun yol yapacağız ve çoğunlukla(hanımın memleketi ) karadeniz yollarını kullanacağız. Sanırım oradaki doğal şartları ve yol eğimlerini biliyorsunuzdur? Acele cevap verirseniz çok sevinirim. Hepinize değerli katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğruya doğru aynı motor Astrada da var 1.6 105hp 150nm torku olan motor ruhsatta 1135kg yazan astrayı bile hakkıyla götüremiyo düz yolda evet güzel standartlarda lakin arabada 4 kişi falan varken yokuşlarda zorlanıyo zaten hakkıyla götüremediğinin ispatıda neredeyse 2.0 136hp lik Astra ile aynı yakıtı tüketmesi konumuz olan vectra 1.6 ya geldiğimizde boş ağırlığı 1320kg durum böyle olunca astranı hakkıyla götüremeyen motor daha ağır olan vectrayı nasıl götürsün.Burada götürmüyo derken vectrayı yerinden kaldırmıyo hareket ettirmiyo anlamında değil tabiki düz yolda rahatlıkla götürüyo ama klima açıkken yada araç yüklü iken yokuşlarda ister istemez zorlanıyo 1.6 motor vectraya yetmediğinden o kasayı taşırken zorlandığından yakıt tüketimide bariz yükseliyo özellikle şehir içinde bence Vectra C nin yada komple Vectraların hakkı 2.0 motor yada 1.9 CDTİ motor

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım dürüstce cevapistemişsin dürüstlüğüme güveniyorsan oku ozaman.
ben batı karadeniz kıyısındaikametkag ediyorum 2004 vectra c var ve kısacası her yonden memnunum.nedne diyeceksın aracım 1.6 100 hp bazıları yok efendım aracı kasıyor yok gitmiyor falan diyorben aracla 210rahat gördüm ve bende fazlagörende oömuştur.yok neymiş kalkışlardaagırmış zaten bu yarış arabası degılkı.şimdi 2.0 yada buyuk motorlubır arac alacaksın gıtmesı ıyı olacak bu seferde ya bu arac cok yakıyorfalan demeye baslayacaksın.o 1.6 yetmıyor dıyenlerın altında emınol 1.6 vardır.neden cunku buyuk motorun hem vergısı pahalı hem cok yakıyor.sen mılletın lafına bakma.butcn hangıne el verıyorsaonu al.he ben ılla 1.6 al demıyorum.yakıt ve vergı odemek senı kasmıyorsa buyuk motor al.ben 1.6 kullanıyorum 2.0 yada 1.8 gıbı kalkmıyor araca agır araba.ve gazlı benım aracım cekışten kesınlıkle dusmeyok bnzınlıyle aynı ve sehır ıcı 9 lt asagıya da dusuremedım.karar senın eger hem ıyı gıtsın hem konfor olsun dıyorsan buyuk motor al.yok ben yakıt tanda vergıdende tasarrruf edeyım dıyorsan 1.6 al.piimanda olmassın.dedimya karar senin kararın....

2005 1.6 vergisi 471 yıllık
2005 1.8 vergisi 865 yıllık
2005 2.2 vergisi 1893 yıllık

karar senın.

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
vectra nın en çok tutulan motoru 1.6 105 lik versiyonudur c kasa da diğerleri ya piyasada fazla yok ya kendisi pahalı yada vergi dezavantajı var ancak 1.6 larda açıkcası gitmiyor benim aracım astra h aynı motor benim aracımdada var beni tatmin etmiyor belki genciz diye belkide gerçekten gitmiyor ancak sonuç olarak bana göre vasat bir motor eğer hızlı kullanan biriyseniz ya dizellerini alın en azından chip müdahalesi ile en azından 15+ hp kazanabilirsiniz yetmediği takdirde ancak bu 1.6 larda chip denen birşey yok vectralar astralara göre ağır olduğu için ve kasayı taşıyamadığı için astraya oranla daha fazla benzin harcıyor bunlar aracın ( - ) eksi yönleriydi birde ( + ) taraflarına bakarsam kendi düşüncelerime göre fiyat ve kalite olarak gerçekten çok güzel konforouda gerçekten diğer bir artısı. Sınıfında 2001 passat parasına 2004 vectraya binmek ve istediğiniz an olmasa bile en kısa mesafede satabilmek yaygın ve vw göre ucuz yedek parça seçeneği ile gerçekten güzel bir araç ancak amaç hız mı maddiyatmı konformu buna karar vermeniz lazım.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra 1.6 türkiyenin en cok binilen modeli, bukadar gitmiyo, cekmiyo,cok agir kaliyorsa neden cok biniliyor ben ce okey araba agir konforlu 1.6 motor biraz zayif gelebilir ama Türkiye sartlarinda idaal diye düsünüyorum..

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1320 kglık araca 1.3 ü giydiriyorlar ve peynir ekmek gibi gidiyor..75 hp üstelik..
bence 1.6 motor seçeneği gayet uygun...
kalkışlar yavaş olabilir ama o kadarda ağır değil.
hele uzun yolda ver gazı uçak olur uçak..

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wallahi değerli kardeşim
bence al derim hiç pişiman olmazsın zaten bu arabanın performanstan ziyade konforu çok güzel kesinlikle tatmin olursun konfor nda ama ben drag yarışlarına da katılacağım diyorsan alma
burda esas mesele bence o konforu gören ona göre de performans beklio ee bu jet değil ki

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 model opel vectra c almak üzereyim.Ancak çeşitli forumlarda bu arabanın yakıt tüketimi, hızlanma ,yokuşlarda zorlanma ve araç sollama performansı hakkında binlerce olumsuz yorum okudum(Yok efendim neymiş yokuşlarda kamyonlarla başbaşa gidermiş falan...:).. )Aracın kalitesi ve konforuna diyeceğim yok. Ama diğer konularda beni aydınlatarak kafamdaki soru işaretlerini kaldırmanızı istiyorum.. Bir not daha bu araçla uzun yol yapacağız ve çoğunlukla(hanımın memleketi ) karadeniz yollarını kullanacağız. Sanırım oradaki doğal şartları ve yol eğimlerini biliyorsunuzdur? Acele cevap verirseniz çok sevinirim. Hepinize değerli katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

ilk mesajınızı üye arşivi bölümüne kendinizi tanıtmak için atmalısınız..

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motorun tam hakkını veremediği doğrudur ama fena sayılmaz. ayrıca yüksek devirlere kullanmadığın taktirde yakıt tüketimi de kötü değil, basarsan her benzinli araba da olduğu gibi yakıyoo :) bizzat denedim:)