düşük devirlerde zorlamak

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D
aslında aracı en güzel optimum devirde kullanmak gerekte ben pek sevmiyorum ya 1500-2000 arası oluyor yada 3500 üzeri :D:D:D
acımasam yüksek devire çıkarım:Dheleki benim aracın egzos sesini duysan :Dsanki hava filtresi varmış gibi aynı a3 ve leon sesine benziyor canım istiyor bağırtmak ama kıyamıyorum:Dçok param olsada veya olmasada ben benim olan bişeye çok değer veriyorum:D
birde şu var yaaa istediğin gibi kullan sanki ömrünün sonuna kadar aynı arabayımı kullancan diye düşünülebilir ama benden sonra kullanacaklarıda düşünmek lazım :):):)

Son düzenleme:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düşük veya yüksek devir farketmez, yinede dip gaz yapmayın. 2000 devir altında gaza yüklenince zaten arabayı zorluyoruz bence en iyisi devirinde fazla abartmadan kullanmak.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Düşük veya yüksek devir farketmez, yinede dip gaz yapmayın. 2000 devir altında gaza yüklenince zaten arabayı zorluyoruz bence en iyisi devirinde fazla abartmadan kullanmak.
Ben daha pedalı dibine kadar basmadım :) dip gaz basınca bişi farkediyo mu acaba denemek lazım. Eski broadway de farketmiyodu ondan eminim :) zaten o arabadan alışkanlık, pedala hep yarım basarım, bazen daha az.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben dipgaz yaptığımda daha zor hızlanıyorum sanki. Ya da bana öyle geliyor. Her zaman ağır ağır hızlanmak en iyisi. Hız 70-80 oldumuda düşünmeden 5.vites:)

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kaç kişi çıkıcak diycekki rodaj diye bişemi kaldı eskidendi hayır rodaj hep var oldu ve olucak çünkü aracın motorunun tüm parçaları birbiriyle uyumu yakalayacak bu yüzden çok zorlamamamız gerekli sıfır motoru çünkü parçalar birbirne tam olarak alışık değil (zaten bu yüzden sıfır araçlar 2500 3000de genellikle yağ eksiltir vede ilk bakıma kadar çok yakar alışma devresi.) sen yinede 2000 3000 km den önce arabayı çok sıkıştırma bırak biraz araba alışsın ;) zorlamadan kasıt ne ? belli bi hız yapma derler 120 130 hayır yap ama düz yolda rahat rahat gidiyoken yap ani frene basma ani gaza basma zorlamadan kasıt bu ;) ayrıca senin dediğin tamamiyle doğru fazla gaza basıp 2 de arabayı zorlamanın manası yok atıcaksın 1 e seninde yaptığın gibi araba rahat rahat gidicek:)

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kaç kişi çıkıcak diycekki rodaj diye bişemi kaldı eskidendi hayır rodaj hep var oldu ve olucak çünkü aracın motorunun tüm parçaları birbiriyle uyumu yakalayacak bu yüzden çok zorlamamamız gerekli sıfır motoru çünkü parçalar birbirne tam olarak alışık değil (zaten bu yüzden sıfır araçlar 2500 3000de genellikle yağ eksiltir vede ilk bakıma kadar çok yakar alışma devresi.) sen yinede 2000 3000 km den önce arabayı çok sıkıştırma bırak biraz araba alışsın ;) zorlamadan kasıt ne ? belli bi hız yapma derler 120 130 hayır yap ama düz yolda rahat rahat gidiyoken yap ani frene basma ani gaza basma zorlamadan kasıt bu ;) ayrıca senin dediğin tamamiyle doğru fazla gaza basıp 2 de arabayı zorlamanın manası yok atıcaksın 1 e seninde yaptığın gibi araba rahat rahat gidicek:)
aynen katılıyorum tabiki zorlama olayı sadece yüksek hızlarda aracın bağırması değildir .öğrendiğim kadarıyla zorlama =düşük devirde aracı hızlandırmaya çalışmaktır (1. vitesle çıkılacak rampayı 2. vitesle çıkmaya çalışmak);)