Dyno testinde düşük beygir çıktı

Kosaradam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2012 model h kasa hatchbag essentia comfort paket bir araç aldım. Exper ve usta yardımı ile aracı incelediğimde istediğim gibi olduğu için ve fiyat olarak iyi denk getirdiğim için almak istedim.dyno testinde araç 84hp güç üretti orijinal güç 115hp. Ustam motorun gayet iyi çalıltığınındyno ya takılmamamı söyledi. Dyno testine girdiğinde bakımları yapıldığı söylenmişti fakat son bakımları 8000km önce yapılmış. Oksijen sensör arızası da vardı ve sol aks körüğü yırtıktı. Bu sorunları yaptırdım bakımları da yapıldı. Bujileri de değiştirsem dyno testinde beygir artışı sağlar mıyım

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracim sesinde, gidisinde seriliginde bi skinti varmi? benzindemi olculdu lpg demi olculdu

• Beğen
Tepkiler: Kosaradam

Kosaradam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracim sesinde, gidisinde seriliginde bi skinti varmi? benzindemi olculdu lpg demi olculdu
Benzinde ölçüldü. Gidişinde çekişi de hiçbir sıkıntı yok. Denizli Muğla rampalarında harika devir alıyor. Genel bakımları motor yağı eskiyi değişti sol aks yırtıktı değişti. Oksijen sensörü değişti. 100 110km hızla giderken biraz ses yapıyor araç =)

Kosaradam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakkı Solak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 model 1.6 j 115hp aracım var 67.000 km de hatasız motora anahtar değmemiş daha dyno testin de 88hp geldi atmosferik motorlar böyledir düşük hp çıkar ısındıkça yolda açılan motorlardır bir sorun yok yani dert etmeyin bence 😊

• Beğen
Tepkiler: Kosaradam

Kosaradam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 model 1.6 j 115hp aracım var 67.000 km de hatasız motora anahtar değmemiş daha dyno testin de 88hp geldi atmosferik motorlar böyledir düşük hp çıkar ısındıkça yolda açılan motorlardır bir sorun yok yani dert etmeyin bence 😊
Valla o kadar çok rahatladım ki anlatamam 😁 aracın yürüründe falan hiçbir sıkıntı yok harika. Dyno da yüksek çıkanlar nasıl oluyor orası da muallak fakat rahatladı kafam çok teşekkür ederim