Easytronic kullanıcıları yardım.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hocam senin baskı balatadan ziyade sanki ateşlemede bir şey var gibi. Araç sanırım lpg li. Ateşleme bobinine , lpg enjektörüne yada lpg afr ayarına falan baktırmak lazım. Araç twinport motorsa , twinport klipslerinden de yapabilir.
Benzinde de yapıyor. Bobin yeni sayılır, twinport değil. Xer motor. Buji de geçen hafta değiştim orjinal aldım yine aynı. Frene basmadan el freni + A1 veya M1 beklerken sıkıntı yok. Ama frene basar vaziyette beklerken yapıyor bunu

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hocam senin baskı balatadan ziyade sanki ateşlemede bir şey var gibi. Araç sanırım lpg li. Ateşleme bobinine , lpg enjektörüne yada lpg afr ayarına falan baktırmak lazım. Araç twinport motorsa , twinport klipslerinden de yapabilir.
Şöyle bir durum da var. Yağlı kasnak setinden ses yapıyor. Değiştirmedim henüz kur fiyatından dolayı. Ondan yapar mı?

imperio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı durum var yaklaşık 40 bin kmdir.
Farklı nedenlerden dolayı şanzıman beyni ve seçici robot değişti şanzıman yağı değişti ancak bu titreme problemi geçmedi. Ateşleme sorunu için yazan hocam için de şöyle diyeyim yaklaşık 4 aydır heo benzinde kullanıldı araç. Bujiler iki bakımda bir değişiyor ve bobin de sağlam. O taraftan olduğunu pek sanmıyorum. Bana artık normal şanzımanın karakteriymiş gibi geliyor çok kafayı takmıyorum. Ama tabi easytronic kullanan forum üyeleri de cevap verirse uzun süreli durmalarda viteste bizimki gibi kasıntı olup olmadığını biz de önlem alırız

• Beğen
Tepkiler: NefesTR

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı durum var yaklaşık 40 bin kmdir.
Farklı nedenlerden dolayı şanzıman beyni ve seçici robot değişti şanzıman yağı değişti ancak bu titreme problemi geçmedi. Ateşleme sorunu için yazan hocam için de şöyle diyeyim yaklaşık 4 aydır heo benzinde kullanıldı araç. Bujiler iki bakımda bir değişiyor ve bobin de sağlam. O taraftan olduğunu pek sanmıyorum. Bana artık normal şanzımanın karakteriymiş gibi geliyor çok kafayı takmıyorum. Ama tabi easytronic kullanan forum üyeleri de cevap verirse uzun süreli durmalarda viteste bizimki gibi kasıntı olup olmadığını biz de önlem alırız
Hocam normal olmamalı diye düşünüyorum. Çünkü araç boğulacakmış gibi oluyor devir düşmelerinde. El freni de hiç bişey yok fren pedalı basınca böyle. Fren+debriyaj vs bir sistemle alakalı olabileceğini tahmin ediyorum

imperio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam normal olmamalı diye düşünüyorum. Çünkü araç boğulacakmış gibi oluyor devir düşmelerinde. El freni de hiç bişey yok fren pedalı basınca böyle. Fren+debriyaj vs bir sistemle alakalı olabileceğini tahmin ediyorum
Valla bilmiyorum hocam çok elletmek de istemiyorum açıkcası. Uzun süreli ışıklarda boşa alarak çözüyorum.saçma belki ama tam basmıyor olabilir misiniz frene

• Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Valla bilmiyorum hocam çok elletmek de istemiyorum açıkcası. Uzun süreli ışıklarda boşa alarak çözüyorum.saçma belki ama tam basmıyor olabilir misiniz frene
Dibine kadar basıp öyle de denedim hocam

imperio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
  • Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et

imperio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözersen burayı da bilgilendir hocam sana zahmet

• Beğen

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Valla hocam ben genel yazayım. Zamanında 4 yıl benzinli easytronic, şimdi de 3 yıldır dizel easytonik kullanıyorum. Benzinli aracımda sizin dediğiniz gibi stop etmeye yakın bir titreme oluyordu , hatta bazen gaza bastığımda geç algolayıp birden hızlanıyordu. Benim benzinli opel xzep twinporttu. Lpg yoktu. Baskı balata değişimi sonrası pamuk gibi olmuştu. Çok şaşırmıştım. Titreme hoplama zıplama, kerkinme sihirli bir el değimiş gibi birden yok olmuştu.ama bu arızların tek bir sebebi olmuyor. Birden farklı şey var içinde .Yani aslında easytronik karakterinden kaynaklı değil. Sizin araçlar benzinli olduğu için sizde , debriyaj kavrama diye bir parça var. Bu arıza yapınca da dediğiniz kavrama sorunu olabilir. Türkiyede ne yazık ki cidden yarı otomatikler halen sır gibi. Halbuki çok ilkel donanım.bahsettiğim parçanın resmini aşağıya ekliyorum. Bir ustaya sormanız faydalı olabilir.

1645111748972.jpeg