Easytronic Şanzıman Kalibrasyonu 2

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Aşağıdaki linkteki konuda bahsetmiş olduğum, şanzumanın sarsıntılı çalışması problemini çözdük, ama nasıl?

Geçtiğimiz hafta eve dönmek üzere aracımı hareket ettirmeye çalıştığımda, araç titreyerek ve sallanarak kalktı. Dahası, vites değişimlerinde belirgin bir sallanma yapmaya başladı. Ben de yolumun üzeri diye Arkas'a götürdüm. Ancak servise gidene kadar, şanzuman düzeldi. Fakat ben hazır gelmişken, "normal" çalışırken yaptığı sarsıntıları izah ettim servis çalışanlarına (tekrardan). Hatta bir de test sürüşü yaptık. "Normal" olduğunu söylediler. Ben de ısrarla rica ettim, "araç sizde kalsın, kalibrasyonunu yapın, iyice bakın, ben yarın alırım" dedim. Ertesi gün gittiğimde araba ile 400m'lik bir tur daha atarak arabada bir problem olmadığına kanaat getirdiklerini öğrendim. Ben de bu arabayı devamlı kullanan biri olarak araçta problem olduğunda ısrar edip kalibrasyon yapılıp yapılmadığını sorunca, yapılmadığını öğrendim. Hal böyle olunca, biraz da benim agresif tavırlarımdan rahatsız oluşlar ki, "hemen gidip yapalım" dediler, ve 10dk'da (gözümün önünde) kalibrasyonu yaptılar. Ha kendileri değil tabiki Tech2 yaptı. Şimdi ise araba kusursuz çalışıyor (Maaşallah). Benim anlayamadığım nokta, hiçbir maliyeti olmayan, aksine diğer markaların her kontrolde yaptığı bu kalibrasyon işlemini neden inatla yapmak istememeleriydi. Açıkçası, şu an Opel'in üç tane servisini defterden sildim. Gerçek, Gedizler, Arkas. 30bin km yaklaşıyor, varsa bildiğiniz servis tavsiyelerinize açığım.

Ayrıca easytronic şanzumanı ile ilgili sıkıntısı olanlara kalibrasyonu işlemini şiddetle tavsiye ediyorum.

Vesselam,

Mustafa.

Not: Adı geçen önceki konu: http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=63773

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar Eyüp'teki Mar Oto için kötü bişey duymadım. Aklıma gelen ilk tercih orası olurdu.

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araca sahibim,hiç bilgimin olmadığı önemli bir konu, teşekkürler.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic mi aman uzak durmanızı bir dost olarak tavsiye ederim...(ona yaptığım masrafla arabaya ne modifikasyon yapardım ah ahhhh)