easytronic vites ve lpg?

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Millet olarak matik ve tronik eklerindiyse altında mutlaka birşey arıyoruz. Benim aracım 110 binde 2006 model ve alalı 1 sene oldu 50 bin kilometresiini ben yaptım aracın eastronik vites olmasa şimdiye baskı balata gitmişti daha birçok şeyde giderdi çünkü aracı eşim kullanıyor şu an artık nasıl vites atara bayanlar normal vites olsa::))
Birde şu var yani vitesli arabalarımla ben her türlü akrobatik hareketleri yapardım ama bu viteslerde araca zarar verebilecek şeyleride yapamıyorsunuz ikinci elde bu da bir avantaj çünkü hep araba satılacağı zaman bazı içte kalan şeyler denenir. Uzun lafın kısası hemen kötülememek lazım hepsinin kendine göre özellikleri var. Mesela hız yapmak için yüksek devirde vites değiştirmekte bir beceridir ufak bir debriyaj hatası bir çok duymak istediğimiz sesin gelmesini sağlayabilirken eastronikte bu olmaz veya arabayı yığdırma olayı çok fazla olmaz

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:eek:zur: esat sen bence özür dile easytronic çilerden :)

benim arkadaştada var hiç sorunu yok

özür falan yok. kimse kimseyle aynı fikirde olmak zorunda da değil. sorunsuz kullananlar ömür boyu sorunsuz binerler inşallah.

easytronic şanzıman diğer opel şanzımanları arasında en sorunlu şanzıman. gidin servislere sorun sorunlarının ne olduğunu bilmek istiyorsanız. ama ben daha dün yine gördüğüm aynı sahnelerden birini aktarayım.

cdti kullanan birisi şanzımandan sorunu olduğunu söyleyerek opal yetkili servise gelmişti. bundan önce aynı sorundan şanzımanı garanti kapsamında değişmiş zaten ama garantinin garantisi olmadığı için bu sefer para verecekti kendisi..

sadece beyninin fiyatı 3000 lira !

siz kullanıyorsunuz diye üstünüze alınmayın boş yere. bu opel in parçasıyla ilgili birşey.

opelin en büyük sorunu ne ? yağ yakan motorlara sahip olması degil mi. şimdi siz ve sizin gibi 10 kişi yan yana geldi diye bu gerçeği değiştirebilir misiniz ? imkanı yok.

yine diyorum sorunu olmayan inşallah hep sorunsuz biner. hadi selametle

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
özür falan yok. kimse kimseyle aynı fikirde olmak zorunda da değil. sorunsuz kullananlar ömür boyu sorunsuz binerler inşallah.

easytronic şanzıman diğer opel şanzımanları arasında en sorunlu şanzıman. gidin servislere sorun sorunlarının ne olduğunu bilmek istiyorsanız. ama ben daha dün yine gördüğüm aynı sahnelerden birini aktarayım.

cdti kullanan birisi şanzımandan sorunu olduğunu söyleyerek opal yetkili servise gelmişti. bundan önce aynı sorundan şanzımanı garanti kapsamında değişmiş zaten ama garantinin garantisi olmadığı için bu sefer para verecekti kendisi..

sadece beyninin fiyatı 3000 lira !

siz kullanıyorsunuz diye üstünüze alınmayın boş yere. bu opel in parçasıyla ilgili birşey.

opelin en büyük sorunu ne ? yağ yakan motorlara sahip olması degil mi. şimdi siz ve sizin gibi 10 kişi yan yana geldi diye bu gerçeği değiştirebilir misiniz ? imkanı yok.

yine diyorum sorunu olmayan inşallah hep sorunsuz biner. hadi selametle
kardeş senin aracının aynısından vardı bende x16xel ve daha ikinci sahibi idim. şuanki aracım astra h z16xel easytronic, inan performans olsun yağ yakmama olsun ve şanzıman olsun her türlü g kasadan iyi emin olabilirsin. tabii buda benim görüşüm.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakma zaten genelde x motorların mahareti. ama ben araçtan veya motordan çok opelin ürettiği bir şanzımandan bahsediyorum. yani parçadan. g kasa h kasa hepsi farklı konular hocam.

kimsenin üstüne alınması gereken bir durum yok ama illa üstüne alınacak bir konu bulmaya çalışıyor millet. sanki bu alınanlara sizin arabanız tukaka diyorum..ilginç

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yağ yakma zaten genelde x motorların mahareti. ama ben araçtan veya motordan çok opelin ürettiği bir şanzımandan bahsediyorum. yani parçadan. g kasa h kasa hepsi farklı konular hocam.

kimsenin üstüne alınması gereken bir durum yok ama illa üstüne alınacak bir konu bulmaya çalışıyor millet. sanki bu alınanlara sizin arabanız tukaka diyorum..ilginç
herkesin görüşüne saygılı olmak lazım bencede.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
benim arabada (astra G) 2 defa yağ değiştirdim ve tam çubuğun üst çizgisindeydi ikisinde de içindeki yağ 10.000 km sonunda. bu yağ yakma muhabbetini bende çok duyuyorum ama benim arabada hiç öyle bişey yok, tuhaf geliyor bana, olmaz da inş,
easy şanzıman konusunda fiesta ların easy şanzımanı aynı mı bilmiyorum ama almak niyeti ile denemek için kullandığım easy şanzımanlı fiesta yı şanzımanı yüzünden almamıştım, dizel easy idi bu arada,
BENCE çok kararsız ve kullanışsızdı, 2 de köşe ye yaklaşıyorum örneğin, tabi yavaşlamış oluyorum, köşede bakıyorum yol müsait gelen giden yok, yada yaklaşan var biraz seri çıkmak lazımsa yola çıkmak için gaza basınca araba 2-3 sn kadar düşünüyor, bakıyor 2 de o kadar gaz yemicek 1 e alıyor falan, arabanın önce burun yere yapışıyor, sonra 1 e alıp fırlıyor falan...
bence olacaksa tam otomatik olmalı, easy yi sevmedim, benim sürüş şeklime uymadı yada bilmiyorum...

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkesin görüşüne saygılı olmak lazım bencede.

aynen öyle... ama bu görüşten öte olan - olmayan durumu. şimdi buradaki easytronic sahipleri sorunlarının olmadığını söylüyor ne güzel. ve umarım hep sorunsuz kullanırlar.

fakat opel.com.tr ye girip herhangi yetkili opel servisini arayın ve en az sorunu hangi şanzımandan çekerim en çok sorunu hangi şanzımandan çekerim diye sorun.

durum bu kadar basit.

fira74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende easytronıc kullanıyorum ne yalan söyliyim memnun değilim aracım 2010 1.3 cdti en büyük dezavantajı hafif rampada geri gitmiyor ve zamanlı zamansız kaydırma yapıyor dizel araba alıcaklara tavsiyem kesinlikle 1.6 dan düşük motor almayın çok pişman olursunuz.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle konu hortlamış:)
Ayrıca easytronicle motor hacminin ilgisi nedir? Şanzmanı mı sevmiyorsunuz motoru mu?
Genel olarak sanırım easytronic vitesi bilmeden ve tam otomatik vites diye alan arkadaşlar bir hayal kırıklığı yaşıyorlar.