Easytronik nasıl kullanılır?

mratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende easytronik konusunda sıkıntılıyım astra g sedandan eşimin araç ihtiyacından dolayı corsa 1.2 easy'ye geçiş yaptık.Tabi astradaki rahatlığı ben bulamıyorum ama eşim memnun ilk bi kaç gün acemi şoför gibiydim fakat olayı az çok çözdük.Benim sorularım şunlardır.

1.Vites topuzundaki mandal ne işe yarar auto moddan manuel moda veya diğer durumlara N ve R durumlarına geçerken kullanmak gereklimi?

2.Auto'da kullanırken Manuele sürüş esnasında geçmek sıkıntı yaratırmı? Bazen yaylalık yere çıktığımız için vites küçültmek gereken yerler oluyor.

Sorularım acemice olabilir kusura bakmayın kullanım klavuzuda bulamadım internette tecrüeli arkadaşlar kullanımla ilgili bilgilerini aktarırsa çok yararlı olur.Herkese kazasız belasız günler

kozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mandalı kullandığımı hiç hatırlamıyorum. Belki N'den Rye almak için kullanıyor olabilirim farkında değilim. aracı yolda giderken bende zaman zaman otomatikten manuele alıyorum. neredeyse 10 ay oldu henüz bir sorunla karşılaşmadım. vitesin amacı bu aslında. hem manuel hem otomatik için.

erdem466

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar ben hiç kullanmadım bi tane eşim için ilerde otomatik ya fiesta ya corsa bu grup bi araba düşünüyoruz tavsiye edermisiniz otomatik

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa Easytronik teki mandal sadece geri vitese geçerken kullanılır.zaten o mandalı çekmezsenız geçmez geri vitese..diğerlerinde mandal kullanmanıza gerek yoktur.hareket halındayken örnegın rampa yukarı cıkıyosunuz gaza yüklenmeden araç toparlasın dersenız hemen manuele alıp bi vites küçülterek toparlayabılırsınız;) başka sorunuz varsa bıldıgım kadarıyla cevaplayabilirim..