ecn 001161 hata kodu yardim

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar gaz fren yöntemiyle baktığımda ecn 001161 hata kodu alıyorum internette araştırdığımda egzantrik çarklarını de eğitim yapılması gerektiği gibi yazılar var ..bilgisi olan varsa yardım lütfen (not arabada hissedilir bir performans ve yakıt kaybı yok)

hidex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dedikleriniz vardi, motor islem gordu, eksantrik dislileri, trigerde degisti suan bu anlamda hicbir sikinti yok ama kod dun yoktu bugun yeni cikti.

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dedikleriniz vardi, motor islem gordu, eksantrik dislileri, trigerde degisti suan bu anlamda hicbir sikinti yok ama kod dun yoktu bugun yeni cikti.

Değişimden sonra ses nasıl oldu? bir de maliyet ne kadar oldu?
Ben arastiramadim kod duruyor ama büyük ihtimal egzantrik devir sensoru ile alakalı bir ustaya sesi dinlettim geçen yıl bunlar yağlama yapmıyor arada dedi ses ondan dedi söktü balata spreyi ile temizledi sonra taktı ses kesildi ama dizel sesi devam ediyor galiba onun nedeni de egzantrik çarkları değişimi lazim .şimdilik maddi sıkıntı var yaptiramam maalesef

hidex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle hangi yagi kullaniyorsunuz? Benim usta mobil 1 0-40 tan baska yag kullanma dedi. Yaglama sorununun nedeni bu olabilir. Ayrica ne yaparsaniz yapin eksantrik dislisi sorunu opelde kronik gibi gorunuyor degistirmeniz gerekebilir. Dizel sesine gelince bizden onceki arac sahibi sanirim hararet yaptirmis motor elden gecince o ses de gitti, suan bir sikintim yok sadece 1161 kodu cikti. Forumda krank mili sensoru ve eksantrik sensoru arizasi yorumlari var ama isin aslini bir ara ustama uyrayip soracagim.

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle hangi yagi kullaniyorsunuz? Benim usta mobil 1 0-40 tan baska yag kullanma dedi. Yaglama sorununun nedeni bu olabilir. Ayrica ne yaparsaniz yapin eksantrik dislisi sorunu opelde kronik gibi gorunuyor degistirmeniz gerekebilir. Dizel sesine gelince bizden onceki arac sahibi sanirim hararet yaptirmis motor elden gecince o ses de gitti, suan bir sikintim yok sadece 1161 kodu cikti. Forumda krank mili sensoru ve eksantrik sensoru arizasi yorumlari var ama isin aslini bir ara ustama uyrayip soracagim.

Ustanizla konuştuktan sonra beni de bilgilendirir.evet maalesef sorun kronik yağ olarak benden önceki sahibi büyük ihtimal GM 10 40 kullanıyormuş :-( içinden çıkan çağı görseniz zift gibi katran gibi bir şey ben mobile gececem şimdilik GM dexos 5 30 ile ara alıştırma sonra 5 bin km gibi sonrasında mobil esp 0 40 gececem.

hidex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta cihaza bagladi, hata kodunun anlik bir hatadan oldugunu soyledi ve sildi, silinemeseydi gercekten bir hata olabilecegini soyledi, simdilik bir sikinti yok, sizde kodu sildirin belki sizinde bir probleminiz yoktur. Iyi gunler.

Emrah745

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Bu kod sorununu nasıl çözdünüz arkadaşlar tşk..