Egr Den Kurtuldum...

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende buradaki bilgilere istinaden yetkili servise EGR iptalini sordum. Arabam 2005 1,3 dizel astra. Senin arabanda conta ile iptal olmaz, çünkü oradan soğutma suyu da geçiyor, orası kapatılamaz dedi. Ama programla kapatabiliriz belki, arabayı getir bakalım dedi.

Bu EGR olayında zaten kafam karışıktı bu su olayı iyice karıştırdı...

egzoz gazını geri gönderiyor dedik, peki su ne iş yapıyor orda? motora nasıl kaçmıyor bu nası iş... Birisi aydınlatsın...
Tamda iptal ettirmeyi kafama koymuştum...

ceryan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar pazar gunu egr yi kendim kapattim altina 3mm lik bir sac parcasi kesip egryi kapattim ariza isigi falanda yakmadi sonuc mukemmel egr den sorunu olan arkadaslar tavsiye ederim....
fotolu anlatırsan iyi olur hem neden kapama ihtiyacı duydun. benim gibi bilmeyen arkadaslar için ögrenmiş oluruz sayenizde

asanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali bey sizde x16xel mi bulunuyo ve yazılımın nesi 5 ten 10 a yükseldi
birde performans olarak bir artısı oldu mu..

Aracımın motoru Z16XE Yazılım 2.125 gibi birşeydi.Fabrika tarafından atılan yazılıma hiç dokunmadan versiyonunu 5 ten 10 a yükselttiler.Tech2 cihazında da gösterdiler.Arabada hissedilir şekilde rahatlama oldu.Performansı hemen hissediyorsunuz.Buarada arıza ışığı halen yanmadı.:)

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın motoru Z16XE Yazılım 2.125 gibi birşeydi.Fabrika tarafından atılan yazılıma hiç dokunmadan versiyonunu 5 ten 10 a yükselttiler.Tech2 cihazında da gösterdiler.Arabada hissedilir şekilde rahatlama oldu.Performansı hemen hissediyorsunuz.Buarada arıza ışığı halen yanmadı.:)
teşekkürler bende bu hafta zamanım olursa iptal ettiricem inşallah..:)

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dün 97 model 1.6 aracımı kapattırdım. şimdilik herşey güzel. ama 1.6 ların işçiliği biraz zor. yaptırmak isteyenler takarken ustaya onların dilinde söylüyorum saplama yapmalarını söyleyin öyle daha kolay takılıyor.

şevkett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda z16xe astra elegance 2001. benim araçta egr sorun yapmıştı geçtiğimiz günlerde. bende kendim 2 kez söküp temizledim. şu an bir sorun yok gibi ama, bu yazıları okuduktan sonra iptal etmeyi kafama koydum. z motorlardaki egr ye konulacak aparatı bende merak ettim şimdi. eğer aparattan cevap gelmesse egr nin altına 3 veya 4 tane aynı saç contadan kesip yerleştirmeyi düşünüyorum. sondaki contayı kapalı olarak koymayı planlıyorum. neden 3 veya 4 tane conta koyacağım: çünki z motorlarda egr nin dışa çıkkın sübabı var.

astra_edition

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işe yaramıyor çok uğraştım 2001 elegance varken. tek yol beyinden silmek o da versiyon güncelinde egr siz yazılımla...

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- şimdi ben elegance z16xe aracımda egr yi iptal ettiğim de sanırım arıza ışığı yanacak doğrumudur?
2- bu arıza ışığının bir zararı olacakmı acaba?
3- sildirmek için tech 2 ile mi silinmesi gerek?