Egzos & TÜV muayenesini geçirirsem cezası ne kadar

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
"Hiç" demeyelim şimdi, çünkü bana sorun çıkarttılar.

Dürüst bir egzos muayenecisine giderseniz sonuç çıkarmamaları mümkün değil çünkü araç katlı olarak tanımlanırsa testten geçemiyor.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kat iptali bizim merivadada vardi muayeneye ben soktum ve hicbir oroblem yasamadim kat iptali var ama duz boru degil , bos kovan seklinde ;) eski arabalarda kat. Mi var sanki abi ;)

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
"Hiç" demeyelim şimdi, çünkü bana sorun çıkarttılar.

Dürüst bir egzos muayenecisine giderseniz sonuç çıkarmamaları mümkün değil çünkü araç katlı olarak tanımlanırsa testten geçemiyor.

O yüzden Tüv Den Uzak durmak gerek :D

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kat iptali bizim merivadada vardi muayeneye ben soktum ve hicbir oroblem yasamadim kat iptali var ama duz boru degil , bos kovan seklinde ;) eski arabalarda kat. Mi var sanki abi ;)

Yok ama onlar için yapılan testteki ölçümler ayrı. Sonuçta çevreyi koruma amaçlı monoksit gazları yok eden şey kat, ve yeni araçların da hepsinde olması kanunen zorunlu.

Bu arada Tüv değildi ölçtürdüğüm yer, Tüv'de böyle olacağını bildiğim için 100km içindeki tek olan diğer ölçüm istasyonunda şansımı denedim, o da dürüst çıktı (veya karşısındaki egzozcu ile anlaşmalı :D :D)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediginiz dogru olabilir ama nasil olduysa meriva gecti valla hatta icinde sacmasapan km si gecmis zift gibi yag vardi gaza bastigimda bayagi duman atmisti , adam bunu gordu yuzume bakip guldu :) bu arada tuvde yapildi olcum hatta 2 yil once ciglide muayene yapan adam bornova tuv de karsima cikti aracta sorun yoktu zaten ama gerginligimi bi nebzede olsa hafifletti :) tuvde yasadigim gerginligi oss ye hazirlanirken yasamiyorum yeminle :)

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Bende düz boru var önceki sahibinden, muayene zamanı gelince seneye bi susturucu takayım geçeyim o zaman :D Ne yapıcam diye düşünüyordum :)