Enjektörlü Arabaya Katkılı LPG Koymayınız , İyiliğiniz İçin...Neden Mi?? İçerde..

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşalr ben LPG yi yeni taktırdım 2 ayda 5000 km yapmışım takan tanıdık sordum burayı okuduktan sonra " ya abi bu katkılı aygaz vs gazlar filtreleri enjektörleri tıkıyormuş siz bana tüpü koyar koymaz aygazdan şaşma dediniz?" diye yok hocam 10.000 de bir filtreyi değiştirecez zaten asıl diger ucuz gazlar tıkıyor onları sen şaşma aygazdan dedi ben 5.000 km yaptım sadece aygazdan aldım 2001 astra g ne tekleme ne de bi problem oldu? ben şahsen çözemedim bunu? bu arada boluda ucuz gaz var 1.98 bir kaç arkadaşım var hep oradan alıyodu geçenlerde 3 tanesi tüpçüdeydi tıkamışlar bi yerleri değiştiriyorlardı varın siz kara verin...

Katkısız LPG Ankarada 2,06 ve Ben LPG nin 1,98 Olduğu Yerden Almam, Bir Ara Ankara Mogaz da Kampanya Vardı 5 Litre 1,47 TL diye :D

Gittik Broadway'imiz Vardı O Zaman , Fullettik 20 Yaşındaki Araba Kendine Gelemedi , Düşün Vectranın Halini :mad:

Senin Ustan Yanlış Söylemiş Kardeşim, velhasıl zaten biz serviste baktırıyoruz bu arabaya..

Son düzenleme:

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada boluda ucuz gaz var 1.98 bir kaç arkadaşım var hep oradan alıyodu geçenlerde 3 tanesi tüpçüdeydi tıkamışlar bi yerleri değiştiriyorlardıQUOTE]

LPG İletim Borularını Gördün Mü Hiç? Tankın Ayarı Kaçmış Fazla Vermeye Başlamıştır Veya LPG Dandiktir ( Yani Asıllı Bir Marka Değildir )
veya Usta İletim Borularını Motora Bağlarken Hata Yapmıştır LPG de Küçük Bir Tıkanma Yapar Böyle Şeyleri...

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben fullden alıyorum, 2.11 den aldım en son.
Opette istanbulda fiyatlar 2.30 lara kadar yükseldi.
Aldığım LPG'nin ne kadar temiz olduğunu ise ancak filitreyi çıkarttığımda anlayacağım, o da yakındır sanırım.

ulupinar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katkısız LPG Ankarada 2,06 ve Ben LPG nin 1,98 Olduğu Yerden Almam, Bir Ara Ankara Mogaz da Kampanya Vardı 5 Litre 1,47 TL diye :D

Gittik Broadway'imiz Vardı O Zaman , Fullettik 20 Yaşındaki Araba Kendine Gelemedi , Düşün Vectranın Halini :mad:

Senin Ustan Yanlış Söylemiş Kardeşim, velhasıl zaten biz serviste baktırıyoruz bu arabaya..

bunca yıllık köklü lpg ustam yanlış söylediyse ben bilemem tabiii

recayi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gazı araca takdırdım 12000 km.yol yaptım aygazdan çok memnunum senin lpg kitinde sorun var herhalde?:rolleyes:

hasanbilgili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın arkadaşlar, ben bu tür sorunla skoda oktavia da yaşadım 2.el almıştım yetkili bayii geceleri uyku girmedi aylarca uğraşıldı sorun teknik servisleri çözemedi aracı iade ettim mecbu aldılar kendileri bana sağlam teslim etmediğinden, şimdi soruna gelince
lpg gerçekten lanet gaz değil onu o hale getiren sahtekarlığı düzgünlük sayan üreticileri ya da satıcıları, nedenler:
1- kötü lpg tesisatı işçiliği
2- kötü enjektörler
3- kötü ya da katkılı gaz
4- aracın beyin (ecü) sü

sondan başlarsak; arac ilk çalışmada benzin pompalar yapılmış kalibrasyon ayarlarına göre de devamında gaz pompalar aracla gezdiniz sonra stop ettiniz araç gazla stop etti
zamanla beyin komut göndermede kararsızlık yapıyor zengin-fakir karışımları ayarlayamıyor ve teklemeler, sallantılı çalışmalar, soğuk motor çalışmaması vs. sorunlar baş gösteriyor. bu sorun da çözüm önerisi yüzde 90 en kaliteli bir lpg duayeninden:
tam bir depo benzin kullanılacak hiç bir şekilde lpg kullanılmadan örneğin 500 km vs. sonrasında lpg kaliteli usta ve ekibi tekrar bir ayarlama yapacak sonra sorunsuz binilecek
2- daha önce yazanlar da olmuştur katkılı gaz ilk etapta güzel götürür hatta km farkı da ortaya olumlu olur ama içinde ki katkı maddeleri enjektörlere zarar verir sonrası sizin de yaşamaya başladığınız sorunlar çözüm: katkılı gazdan ve tespit ettiğiniz kötü gaz istasyonlarından uzak durmak
3-bazı markaların yerli-yabancı ustalar iyi olsa da ürünler kötü ve hemen her araca uyum sağlar diye takılıyor ama uyum sağlamadığı yine sizin de benim ya da başkalarının yaşadığı gibi tespit ediliyor. çözüm :paraya kıyıp araç markanız ve lpg kit markaları ile ilgili internet araştırması yapıp en uygun sistemi takdırmanız, enjektörler en önemli kısımlarından
4-iyi işçilik tesisatı aracın içerisinde en uygun ortamın seçilmesi, gaz dağılımına ısınmaya vs. her türlü tehlikeye karşı dikkatli donanım döşenmesi ve de en önemlisi sorun lpg diyen ustaların genelde haklı çıktığından yola çıkarsak, lpg ciye gidildiğinde size değiştirilen ürünlerin değiştirilmeden benim yukarıda bahsettiğin yönlere ağırlık verilmesi
ile başlangıç yapılırsa daha mantıklı olur kanısındayım bunlar yaşadığım tecrübeler ve bana ait olmayan usta uzman ve kaliteli yöneticilerin tespitleridir

saygılar