ev mi araba mı ?

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ev alırım hiç düşünmem konya şartlarında o paraya bile ev bulurum başımı soksam yeter :)

Rahim AVCI
MALİ MÜŞAVİR
KONYA

stigma4885

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama o kadar çok istiyorum ki arabayı :( tek hayalim beni mutlu edecek tek şey.. bu arada daha bekarım birde ileride evlenecek olsam arabayı satabilirim ama ev kredisi öderken neyi satacam düğün yapacam

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama o kadar çok istiyorum ki arabayı :( tek hayalim beni mutlu edecek tek şey.. bu arada daha bekarım birde ileride evlenecek olsam arabayı satabilirim ama ev kredisi öderken neyi satacam düğün yapacam

gün geçtikçe ev değer kazanır araba değer kaybeder... 100000. tl ye ev alırsan 10 yıl sonra 200000 tl olur araba alırsan 20000 tl olur ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba alacaksın ev almadığına pişman olacaksın çünkü kısa bir süre sonra hevesini alacaksın :)
ev aldığın zamanda araba almadığın için pişman olacaksın :) nefis çok kötü birşey :)

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünyada mekan , ahirette iman ama dünyadaki mekanı almadan önce etrafında gerçek manada komşu var mı diye bir bak lütfen.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ılk once soru su olmalı aldıgınız evde oturcakmısnız kırayamı verceksınız ?
eger kı kıraya verceksenız evı 100000 tl ye bı ev alıp kıraya verın gelen kıra ıle kredı cekıp araba alın derım
egerkı su anda kıradayım ve oturcam dıyosanız kıra odedıgınız mıktarı kredıye esıtleyın ona gore bı ev alın arabada ıllakı 30 40 bın tl lık bısı almanıza gerek yok ıdarelık bı sahın dogan tarzı bısey alın derım
ev herzaman ıyıdır araba gıderdır ev gelırdır herzaman

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:46 ----------

usta nerdeyse aynı yaştayız. simdi söyle anlatayım ılk sorum cıddı bı ılıskın var mı evlılık felan dusundugun ?
yok drsen bıle emın ol ılerde oldugunda keske bı evım olsaydı dersın keske yapsaydım baslayım arabasına dersın evının olması hele bekarken olması apayrı bı olay gıt 100000 tl ye al evını ver kıraya kırayıda gıt bankaya yatır yada altın yap al sana dugun parası en az bı kıra dedıgın ayda 600 700 tl yılda yapar 7000 tl para sana hemde ılerde karsına evlencem dedıgın bı kısmetın cıktıgında evım var demek apayrı bıseydır ev demek kenarında olan para demektır sakın ama sakın hata edıpte gıdıp arabaya yıgma parayı o hatayı ben yaptım zamannda sımdı 2 tane evım olurdu aldım kendıme bı mını cooper s para gelırken (kı para gelırken hep gelcek sanarsın) yakıtı masrafı sıgortası kaskosu bı ton yannda masraf actı araba var gezıosun dısardada yıyıosun parayı 1 ev parası gıttı o zaman o evı almıs olsam kırayla kredıye gırer bı ev daha alırdım o zaman sen dusun araba sakın alma ev aldıgında araba almadıgın ıcın kendı kendını tebrık edersın soylemıs olayım sana bak

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ev güzeldir ya,araba olsada olur olmasada,işten sebep te biraz geriledim arabadan,ama ev öyle güzeldirki,hele o evle ilgili dergilere bakarken öyle güzel hayaller kuruyorum evler yapıyorum ki kendime :)iç mimar olucam yakında :D

stigma4885

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galiba ev alacam gibi ama 100.000 ev bulmak çok zor. evler şuan 150.000 den başlıyor adanada.. o da çok kötü evler, sıfır bulmak imkansız. ancak başka bir ilden 120.000-130.000 alabilirim mersin gibi yerlerden kiraya verebilirim. şuan doğuda memurum bir yıl sonra adanaya gidecem inşallah ve ailemin yanında kalmak istemiyorum. hem evim hem arabam olsun istiyorum. mustafa eren kardeşim şuan aday yok ama çıkarsa karşıma hiç beklemem evlenirim :)ve dediğin gibi araba çok masraf biliyorum. her ay yattığı yerde vergilere 200-300 tl gidiyor. ama bekar oldugum içim güzel bir araba alıp binmek istiyorum doğudan sonraki tek hayalim bu gibi :):) bilmiyorum 100.000 ev alsam bbaşka bir şehirden çünkü adanadan alamazsınız çok zor.. oradan gelen kirayla ben kirada bir yere çıkarım. sonra 40.000 kredi çeker araba alırım gibi düğün yaparsamda satarım arabayı napalım artık

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 hafta önce ev aldım. Ev almak için çok sevdiğim Astra J aracımdan bile vazgeçmiştim ki babam yetişip aracımı sattırmayıp parasını gönderdi. Bu evi borçsuz aldım diyebilirim ve şuan kendimi toparladıktan sonra yine aracımı satıp borca girip 2. bir ev almayı düşüyorum! O derece yani...

Araba hevesi mutlaka geçiyor. Ve zarar ediyorsunuz. Hiç suçunuz yokken biri gelip vuruyor (Allah göstermesin) ve değeri düşüyor! Zarar ediyorsunuz ve bu sefer tümden canınız sıkılıyor.

Ev sahipleriyle uğraştıkça da hayattan soğuyorsunuz.

Her açıdan ev daha mantıklı... Ev aldıktan sonra dilediğiniz aracı alın, bu ayrı konu...