evdeki cıhazlarım yandı

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer olayı abim izmitte geçen hafta yaşamış,
kapalı olan bilgisayarın harddiski yanmış,
görmeseler mazallah yangın falan da çıkacak,duman dumana baya bi yanmış
sanıyorum fişte bırakmamak lazım cihazları
o servo regülatör nasıl bişeydir,nerden alınır,kendimiz monte edebilir miyiz???

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. bilmediğimden soruyorum, o kadar elektrik eve girerken sigorta neden atıp elektriği kesmez? sigortaya güvenmeyip herşeyin fişini çekmek mi lazım? önemli bir olay bu.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sabah gıttım medaşa ve havamı aldım:mad: sadece benım evımde oldugunu ve sorunun evde oldugunu söyleyıp durdular. bende evdeyse neden sımdı neden duzeldı veya evdeyse sorun nerde sorularıma cevap veremedıler. dilekçe verın bırdaha gelelım dediler. baktım olacak gıbı değil cıktım gelırkende dıgıtal aldım 140 ytl. telsız telefon almadım eskı bı telefon var onla ıdare edelım bıraz:) kıracıda tv sız kaldı. ne dıyım bılmıyorum Allah a sukur param var ya olmasa? ya evım yansa vs vs.. adamların umrunda değil

csener

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun musa sen yine ucuz atlatmışsın geçen sene kesinti sonrası kat kaloriferi,çamaşır makinesi ,bulaşık makinesinin elektronik devreleir yandı 2000 lira masraf çıktı . yüksek akım sonucu bozulduğuna dair bi rapor yazdı yetkili servisler onlarla beraber mahkemeye başvurduk ve haklı bulunduk tüm masrafımızı karşıladı gedaş...bi arkadaşın bahsettiği regülatörü bizde taktırdık ama yinede elektirik kesintisi olunca elektronik ne war ne yok prizden çıkartıyorum.... :(
Allah beterinden esirgesin ..

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaslar evinizi sigorta ettirmenin fiyatini bir arastirsaniz ya musa kardes boyle atlatmis simdi bu elektrik konusu her an yine kesilebilecekken yapin bir sigorta onlar ugrassin medas sa medas yoksa odesin sigorta siz niye cekiceksiniz , eviniz yansaydi demisiniz haklisin o zaman ne olurdu ?bence sen git bir sigorta yaptir olsun bitsin ..
Barboros Serin..

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer olayı abim izmitte geçen hafta yaşamış,
kapalı olan bilgisayarın harddiski yanmış,
görmeseler mazallah yangın falan da çıkacak,duman dumana baya bi yanmış
sanıyorum fişte bırakmamak lazım cihazları
o servo regülatör nasıl bişeydir,nerden alınır,kendimiz monte edebilir miyiz???

arkadaşım servo regülatör ani voltaj düşüklüklerinin veya yükselmelerini kontrol eden bir cihaz evin ortalama çektiği akıma göre cihazın özellikleride değişiyor bunu güvendiğiniz bir elektrikçiye evin ana ceyranına taktırmanız daha sağlıklı bizim tekirdağda aktaş elektrik diye bir yervar adamlar trafo ve regülatör imal ediyorlar ve garantiside mevcut tabi hatta fabrika için bile yaptırdım diyebilirim fabrikamızda genellikle gerilim düşümü daha sık yaşanıyordu 230 veya 220 v elektrik olması gerekirken 190 lara kadar düşüyor ve bu birsürü elektronik cihazı etkiliyordu daha sonra cihazı alınca sorunda çözülmüş oldu ben bu aktaştan bir ev için ortalama fiyatı alıp tekrar forumda belirtirim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o dedıgınız aletten taktıracagım elektrıkcıye bı danısayım bakalım

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
bizede olmuştu bu fazla akım...kesinlikle yetkili kurumdan bi para beklemeyin...bu sorunun asıl sebebinin topraklama olduğu söylenmişti bize...televizyon...bilgisayar...vs....elektrikte ne varsa hepsi yanmıştı...sonra geldiler baktılar...sigortalar yanlış model takılmış daha önce...ve topraklama gerçekten yok sitede :s