F sorunu bıktırdı

Celebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar 2002 corsa 1.0 eco sahibiyim araç f sorunu veriyor :(

bundan önce başıma geldi arabayı stop ettirip işimi halledim geri aracıma bindim kontağı çevirdim ekranda F yazıyor vitesi değiştiriyorum 4 yazıyor araçın vitesini 4 gösteriyor otomatiğe atınca ise F gösteriyordu kutup başını söküp bekledim beyni sıfırlaması için daha sonra aracı çalıştırmayı başardım aynı olay gün içinde 3 kez stop edip çalıştırınca tekrar F hatası verdi dedim servis yolu gözüktü bulundugumda ilde opel servisi yok özel opel servisine çekici yardımıyla çektirdim şanzuman beynini tamir ettirtdim düzelmişti

15 gün sorunsuz bindim dün çevre yolunda okula yetişmek için basıyordum hızım 125 e cıktı ve direk servis işiğı yandı hızımı düşürmeye çalıştım devir 7 ye yaklaştı ve hız kendi kendini kesti yine aynı sorun F hatası yine çekici yardımıyla özel servise götürttüm bugün aradılar gittiğimde 800 civarı masraf çıktı tekrar bu F sorunu beni illallah ettirdi sizce ne yapmalıyım araçı mecbur yaptırtıcam ama ben 15 günde bir servise 1000 lira 1000 lira mı ödeyeceğim :mad:

mratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aynı sorunu 2004 corsa 1.2 aracımda bende yaşadım 2 defa yolda kaldım çekici ile servise çekildi şanzuman beyni tamir gördü 2 ay sonra aynı arıza garantiden beyin bi daha tamir gördü 1 ay sonra bir daha yolda kaldım beyin tamiri yapan servis (aracı götürdüğümden farklı bir servistir) baskı plaka değişimi yapıldıktan sonra kendilerine tamir için göndermemi söylediler.Baskı plaka değişti beynide tamire göndermedim servis garantiyi uzatabileceğini söyledi.Allaha şükür o gün bu gündür sorun yok bu F arızasının birçok sebebi olabiliyor iyi araştır ben artık arabaya binmeye korkar hale gelmiştim umaraım senin sorununda çözülür.

Celebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aynı sorunu 2004 corsa 1.2 aracımda bende yaşadım 2 defa yolda kaldım çekici ile servise çekildi şanzuman beyni tamir gördü 2 ay sonra aynı arıza garantiden beyin bi daha tamir gördü 1 ay sonra bir daha yolda kaldım beyin tamiri yapan servis (aracı götürdüğümden farklı bir servistir) baskı plaka değişimi yapıldıktan sonra kendilerine tamir için göndermemi söylediler.Baskı plaka değişti beynide tamire göndermedim servis garantiyi uzatabileceğini söyledi.Allaha şükür o gün bu gündür sorun yok bu F arızasının birçok sebebi olabiliyor iyi araştır ben artık arabaya binmeye korkar hale gelmiştim umaraım senin sorununda çözülür.

benimde bu 2 oldu baskı plaka değişimi hakkında birşey söylemediler 2.kez çekici ile özel servise gitti araç

bende ilk F sorunundan sonra her binişimde gözüm sadece vites göstergesinde ve her bindiğimde şimdi yandı yanıcak gözüyle bakıyordum son gün 125 yi km yi geçti hızım anında servis ışıgım yandı zaten beyinle alakalı oldugunu düşünmüyorum bu kez bir devre yanmış ki beyin tamirini yeni yaptırmıştım
stop lambasında elektrik kaçağı bile f arızası çıkartabiliyorr

forumdan f arızası ile ilgili bir konu
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=37597

siteye bu yüzden üye olmuştum araştırmam sırasında karşıma gelmişti bu konu ama tamir olunca dedim çok şükür haloldu ama yine :) bu sadece 2002-2004 modellerdemi var yoksa 2005 vs lerde bu sorunlar mevcut mudur ona göre model yükseltmeyi düşünüyorum

mratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kerdeşim eğer araban 100000 km ye yakın veya geçmiş bir değerde ise baskı plaka ihtimalini düşün derim.

Celebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100k yi geçmiş durumda hatta 125bine geldi baskı plaka aklıma gelmemişti doğrusu yaptırtsam tekrar F sorunu karşıma gelir gibime geliyor