falken

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar falken lastik kullanan varmı nasıldır?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Falken ZE 912 ziex" çok araştırdım lastik testleri ve aldığı yorumlar gayet iyi ve fiyat/fayda oranı yüksek bir lastik. alınabilir diye düşünüyorum.
tek sorunu nispeten çabuk eriyormuş.

ben "hankook kinergy eco K425"ten çok memnunum alternatif olarak tavsiye ederim tek kelime ile süper lastik.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sadece uzak durmanı tavsiye edebilirim. Bir akrabam 2 sene evvel tavsiye üzerine aracına taktırmış, bir sene sonra bir tanesini yarılmış, iki tane yeni alalım da fark olmasın dedik ama bulana kadar göbeğimiz çatladı. Performansı bir sene idare ediyor. 1400 cc lik araç az bir zorlamada patinaja kalkıyor, özellikle rampa kalkışlarında yola tutunamıyor, frenaj değerleri uzun, virajlarda aracı zorlamadığımız için savrulma/tutunma durumunu bilmiyoruz.

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
teşk.ederim savaş abi ze912 diye bi model var yorumlar iyi fiyat 175 tl ama seçimimi lassa impetus revodan yana kullanacağım yada önerebildiğin bi lastik varmı abi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çalıştığım yerin starex'te falken varmış iyi bir lastiğe benziyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben akrabamın arabasındaki Falken'lerin hangi seri olduğunu hatırlamıyorum, ze912 farklı bir seriyse markanın hakkını yemek istemem.
Öneri olarak; araç genelde asfalt zeminde kullanılıyorsa yumuşak hamurlu lastikleri araziye (bağ/bahçe) gidiliyorsa sert hamurlu lastikleri tavsiye ederim. Ben B kasada uzun süre michelin (Yazlık ve kışlık ayrı ayrı) kullandım, evvelki sene arkadaşın tavsiyesi ile pirelli P6 aldım tek kelimeyle michelinleri arıyorum. Pirelli sert hamurlu, dolayısı ile fazlaca yol sesi var, yakıt tasarrufu yok, performans olarak kötü sayılmaz.

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
savaş abi benim ruhsatta arabanın tipi vectra b nb yazıyor bana sanki eksik gibi geliyor bunun normalde ne yazması gerekir?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşk.ederim savaş abi ze912 diye bi model var yorumlar iyi fiyat 175 tl ama seçimimi lassa impetus revodan yana kullanacağım yada önerebildiğin bi lastik varmı abi

lassa impetus revo Türkiye yollarına uygun yapılmış (hatta biraz abartılmış) yan destekleri çok güçlü ama bir o kadar da sert ve ağır bir lastiktir.

yukarıya yazdığım Hankook modeli kaç liraymış baktınız mı? :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
teşk.ederim abi