Fan Açma Sıcaklığı.

Emre.1

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, Herkese iyi günler.
Sormak istediğim ve aklıma takılan bir konu var 2011 model astra h 78 bin km'de aracı düzenli ve devirli kullanırım okuduğum bazı yerlerde 90 derecede 1. Kademe fan açtığını gördüm ama aracım 98 derecede fan açıyor bu bir sorun teşkil eder mi ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, Herkese iyi günler.
Sormak istediğim ve aklıma takılan bir konu var 2011 model astra h 78 bin km'de aracı düzenli ve devirli kullanırım okuduğum bazı yerlerde 90 derecede 1. Kademe fan açtığını gördüm ama aracım 98 derecede fan açıyor bu bir sorun teşkil eder mi ?
Eğer dizelse aracınınız aynı motordan bende de var ve 90 derecede fan açmıyor. 98 100 gibi 1. kademe fanı açıyor 80 derecede termostat açıyor bizimkiler

Emre.1

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eğer dizelse aracınınız aynı motordan bende de var ve 90 derecede fan açmıyor. 98 100 gibi 1. kademe fanı açıyor 80 derecede termostat açıyor bizimkiler
Her yerde farklı derece okudum borulara motora zararı olur mu diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim cevap için.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Her yerde farklı derece okudum borulara motora zararı olur mu diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim cevap için.
Antifriz ve saf su kullanıldıysa ilk günden beri hiç sorun yaşmazsınız eğer 100 derece üzerine sıcaklık çıkarsa eğer o zaman klimayı açın fan otomatik olarak 2. kademeden başlıyor ve sıcaklığı düşürüyor hemen.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba bende ilk defa Opel Sınıfına geçtiğimde geçen yaz baya korkutmuştu. Genel olarak 2 yıldır biniyorum ve bakımlarını sürekli aksatmadan serviste yapıyorum şuana kadar bu konudan yana bir zarar görmedim. Biraz derece olarak yüksek sıcaklıkta fan açıyor, alışkın olmadığımız konu bence araba durduğunda fanın çalışmaması :) çünkü stop ettiğinizde fan da duruyor.