Fani açan düğme çok sertleşti

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla görebilsem videosu vs olsa fikir yürütürdük belki.belli ki bişey oturtulmamış adam bu parçanın içinimi açtı yoksa sadece soketinimi söktü? tersini yapıp dene yada.hiç çözüm üretemezseniz silikon sprey alıp sıkın düğmenin kenarlarına.15 tl falan heryere lazım olabilecek bişey

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla görebilsem videosu vs olsa fikir yürütürdük belki.belli ki bişey oturtulmamış adam bu parçanın içinimi açtı yoksa sadece soketinimi söktü? tersini yapıp dene yada.hiç çözüm üretemezseniz silikon sprey alıp sıkın düğmenin kenarlarına.15 tl falan heryere lazım olabilecek bişey

Hocam corsa d lerde obd soketi klima kontrol ünitesinin altında. Adam teyp soktu. Alt taraftan da obd soketini yuvasından çıkarıp teyp in oraya getirip lpg nin kablolarını ek yaptı. Sonra tekrar soketi yerine taktı. Klima kontrol ünitesini yerinden çıkarmadik. Muhtemelen arkadan soketi çıkarırken oralara da dokundu. Resimde tarif ettiğim yere gelen bir soket var. O soketi yerinden çıkardığım zaman tuş yağ gibi boş dönüyor. soketi takınca tuş sertleşiyor ve çalışmaya başlıyor. Yarın ustami tekrardan arayacam boşsa götürecem arabayı. İnş yine eskisi gibi olur.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam adamlara güvenmediğim için aracın başında bekledim. Herhangi birşey dökülmedi.
https://www.otocikma.com/aracparca-ece_opel_corsa_d_klima_kumanda_paneli-5126.html
resimde mavi soketin altında 5 tane erkek dişi olan bir soket var. Mutmemelen onu yerinden çıkardğı için çalışmadı. Şimdi o soketi elimle yerinden alınca tuş yağ gibi boşa dönüyor. Soketi yerine takınca ise tuş sertleşiyor ve düğme çalışmaya başlıyor. ne yapılacak anlam veremedim

soketi sökünce içerde boşa dönüyor olabilir mi yakından incelemek lazım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın o 5 li soketin hemen altında o düğmenin arka kısmı var soketi takarken kasmadan dolayı o düğmenin arka mekanizması sıkışıyor hepsi bu.bakın iyice gözlemleyim kasan yeri ya söküp takın ya yağlayın yada o 5 pin eğilmişse düzeltin vsvs.bunlardan biridir muhakkak

Sony Z5 ile gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soketi sökünce boşa dönüyor. Hem fan çalışmıyor hem de 1 in 2 nun üzerinde durmuyor yağ gibi kayıp gidiyor. Soketi yerine doğru itince düğmeler hem istediğin konumda duruyor. Hemde çalışıyor fakat döndürmek için güç istiyor. Kendim sökmeye çekindim. Halatli kısmı bozarsam derdi büyük olur diye. Şimdi öyle bekliyorum

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın bugünde işler yoğunmuş. Bir hafta daha uzadı benim iş. Kendim yapasım var da teyp i sökece kaparat yok

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan düğmesinin olduğu panaelin nasıl söküldüğünü bilen var mı?
Teyp i çivilerle yerinden çıkarablir miyim