Farklı Vaka Gösterge Paneline yansıyan elektriksel arıza

onur.gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Öncelikle sorunun karsilasilmasi ender bir durum olduğunu belirtmek isterim. Aracim 2012 model Opel corsa 1.2 benzinli tüplü 127bin Km de bir araç 22bin km den beri de araç bende. Bakımları zamanında yaptırılmış bir araçtır.

Sorunu oncelikle anlaticam ve daha iyi anlasilmasi icin bir video ekliyecegim.

Arada sirada gosterge panelindeki devir,km saati kendi kendine alcalip yukseliyor ayni zamanda arza ışıkları yanip yanip sonuyor.

Problemin cozumu icin izmir yetkili bosch servisi 2 gündür uğraşıyor.(Araştırma devam etmekte)

Konuyu bilen onerisi olan çözümü konusunda bilgisi olan varsa lütfen desteğini rica ediyorum. Videoyu ekliyorum.

Bu durum yasanirken aracin sirkeleme, tekleme olmadığını gördüm. Bazende hareket halinde bir tuhaflık olduğunu hissettiriyor.

Genelde lpg de yapiyor ya da bana denk geliyor.

Video ekte.

Desteğiniz icin teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu anda sistem anlik göstergenin elektriğini kesiyor olabilir normalde göstergede elektrik kesilirse böyle olur hatta göstergenin ışıkları gider şimdilik kalibrasyon denenmesi bu sorunu çözebilir potlar var onlar gerekli sensörler den aldığı bilgiyi yansıtıyor belki anlık bir hata kalibrasyonu bozmuş olabilir onun yapılması duzelmes ise icerisinde entegreler var bir kaci degisirse sorun halolur

onur.gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu anda sistem anlik göstergenin elektriğini kesiyor olabilir normalde göstergede elektrik kesilirse böyle olur hatta göstergenin ışıkları gider şimdilik kalibrasyon denenmesi bu sorunu çözebilir potlar var onlar gerekli sensörler den aldığı bilgiyi yansıtıyor belki anlık bir hata kalibrasyonu bozmuş olabilir onun yapılması duzelmes ise icerisinde entegreler var bir kaci degisirse sorun halolur

Destegin icin tesekkurler. Daha once bu tur bir vakayla karsilastiniz mi? Bosch servisi suan hala bakıyor. Soylediginiz cozumu akil vermek
gibi algilamasinlar diye suan cepte tutucam.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dediginiz olayı sadece bir kere gördüm sıkıntı yok idi sistem anlık arıza kaydetmişti birde arıza tesbit cihazı sistemde unutulmuş arıza tespiti çıkarınca arızayı silince bir daha yapmadı şükür

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çözüm yolu bunlardır sıklıkla yapıyor sa arızalar bunlardır birde opelde akü ölmeden değişin zayıf akünün çok zararı oluyor

onur.gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 1 , 1,5 sene önce varta taktırmıştım. Aklınıza farklı fikirler gelirse de paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tabikide yazarım sizde bizi bildirin yeterlidir 1.5 yilda varta ölmez kolay kolay gerçi akü işi biraz şans

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdilik bunların denenmesi gerekli

onur.gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır çok teşekkürler haber vericem