Farlarım tam aydınlatmıyor ???

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt: Farlarım tam aydınlatmıyor ???

selufka link' Alıntı:
benim de edition hb aracımın  kısa farları çok yakını gösteriyor.. içeriden en uzağı aydınlatacak şekilde ayarladımı fakat bana aydınlanan mesafa kısa geliyor.Başka  araçlarda bu mesafe bu kadar kısa değil bunun için servis mi ayar yapabilir yoksa bizim yapabileceğimiz başka bir müdahale şekli varmı şimdiden teşekkür ederim..

Valla bende de şuan en üstte, ancak öyle olmasına rağmen aydınlatmada problem var bence. 2004 model corsa da hatırlıyorum canavar gibiydi, xenon falan da değildi. Arkadaşların dediği Osram falan takmak denemek lazım. Hele ki yağmurlu havalarda uzunlarla bile aydınlatmıyor gibi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Cosmoya paramız yetmedi hocam ya. Edition araç. AFL den bahsediyorsunuz sanırım. Benim eğimsiz yolda da sanki aydınlatmada bir problem var gibi.. :)

Corsa - Punto, Linea ve Doblo gibi farları araca göre büyük olan modellerin aydınlatmaları genelde iyi oluyor, bu araçlar dışında önceden Laguna II aracım da vardı farları neredeyse ön kısmı kaplayan; o da xenonsuz olsa da çok iyi aydınlatırdı.

Bence öncelikle farklı servislerde far ayarı yaptırın çünkü Bosch vb gibi far ayar cihazlarına sahip de olsalar çoğu servis far ayarını çok iyi yapmayı bilmiyor; 2009 Focus umda uzun süre bu sorunu yaşadım ve sıklıkla servise gittim her defasında "sorun yok" dendi ama ben yolu net göremiyordum, Philips Nightbreaker ampul takınca ışık miktarı arttı ama gene de aklıma yatmayınca başka serviste benzer cihazlarla tekrar ayar yaptırdım, aylar sonra usta "ayarlar tamamen yanlış, farlar havaya bakıyor" demişti ve sorun çözülmüştü.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Corsa - Punto, Linea ve Doblo gibi farları araca göre büyük olan modellerin aydınlatmaları genelde iyi oluyor, bu araçlar dışında önceden Laguna II aracım da vardı farları neredeyse ön kısmı kaplayan; o da xenonsuz olsa da çok iyi aydınlatırdı.

Bence öncelikle farklı servislerde far ayarı yaptırın çünkü Bosch vb gibi far ayar cihazlarına sahip de olsalar çoğu servis far ayarını çok iyi yapmayı bilmiyor; 2009 Focus umda uzun süre bu sorunu yaşadım ve sıklıkla servise gittim her defasında "sorun yok" dendi ama ben yolu net göremiyordum, Philips Nightbreaker ampul takınca ışık miktarı arttı ama gene de aklıma yatmayınca başka serviste benzer cihazlarla tekrar ayar yaptırdım, aylar sonra usta "ayarlar tamamen yanlış, farlar havaya bakıyor" demişti ve sorun çözülmüştü.
Evet bu olabilir sorun. Biz araç fabrikadan geldi diye yanılıyoruz. Belki de ayar bir şekilde bozuldu. Belki bozuk geldi. Bu nightbreaker lambalar beyaz değil mi? Herhangi bir arıza lambası problemi oluyormu bu durumda?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Evet bu olabilir sorun. Biz araç fabrikadan geldi diye yanılıyoruz. Belki de ayar bir şekilde bozuldu. Belki bozuk geldi. Bu nightbreaker lambalar beyaz değil mi? Herhangi bir arıza lambası problemi oluyormu bu durumda?

Bu sorunu yaşadığım Focus aracımı sıfır km almıştım ve aracın kapı, far ve balans ayarları daha ilk günden bozuktu!

Nightbreaker lar Astra da arıza koduna neden olur mu bilemiyorum ama sanmam da. 

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bu sorunu yaşadığım Focus aracımı sıfır km almıştım ve aracın kapı, far ve balans ayarları daha ilk günden bozuktu!

Nightbreaker lar Astra da arıza koduna neden olur mu bilemiyorum ama sanmam da. 

İnşallah yoktur. Serviste değişim yaparlar mı acaba? Yoksa ugraşmamak için hayır hocam garanti dışına çıkar vs. muhabbetlerle gönderirler mi? ֖yleyse hiç gidip servise sormayalım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
İnşallah yoktur. Serviste değişim yaparlar mı acaba? Yoksa ugraşmamak için hayır hocam garanti dışına çıkar vs. muhabbetlerle gönderirler mi? Öyleyse hiç gidip servise sormayalım.

Garanti dışı vb deme ihtimalleri her zaman var, bu diğer başlıkta belirttiğim gibi servisle olan dialoğunuza da bağlı - ben Focus a Nightbreaker değişimini Ford servisinde ücretsiz yaptırtmıştım misal.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ampüller de bildiğimiz normal ampüldür beyaz ışık vermez, aydınlatması orjinal ampüle göre daha kuvvetli arıza lambası falan yakmıyor, herhangi bir elektrikçi 2-3 dakika da değiştirebilir kitapçığa bakıp siz de değiştirebilirsiniz. Far ayarı yaptırmanıza rağmen ayarlarınızdan emin değilseniz ve lastik havalarınız da doğruysa başka aydınlatma olmayan karanlık düz bir yolda alyen anahtar kullanarak kısalar 25-30 m gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz kitapçıkta ayar yeri gösteriliyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ampuller ariza isigi yakmaz. Hicbir sekilde de garanti disi durum olusmaz. Renkleri ne sari ne de beyazdir. Siz 10 metreden duvar fotosu ekleyebilirseniz far ayarlari hakkinda net konusabiliriz. Yalniz far ayariniz ne dusuk ne de yuksekte olsun ki saglikli yorum yapabilelim. :)